Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
18.11.2019
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Brekov

Skutočná poloha obce Brekov
 Zvýraznená atrakcia:  Chránená jaskynná oblasť, barokový kostol sv.Michala archanjela
   
Brekov-

Obec BREKOV je vstupnou bránou do okresu Humenné, leží v údolí rieky Laborec na rozhraní Vihorlatského pohoria a Ondavskej vrchoviny pod rovnomenným starobylým hradom, 7 km juhozápadne od okresného mesta.
Prvá písomná zmienka je z roku 1248. História a život obce bol úzko spätý s históriou hradu. Kedysi dávno vládol nad územím, kde sa dnes nachádza obec Brekov a zrúcaniny jeho hradu, bohatý a pyšný pán menom OKUR. Ten na prechádzke lesom stretol krásne dievča Barkó, ku ktorej zahorel čistou láskou a zobral si ju za manželku. Oproti starej ošúchanej chalupe, odkiaľ pochádzala chudobná dievčina Barkó, postavil Okur pyšný hrad, nazval ho BARKÓ a podaroval ho svojej neveste.
Hradné zrúcaniny aj dnes ešte stoja a pozerajú do vôd Laborca, ako pamätník zašlej slávy a dôkaz tejto príhody.
Prírodná scenéria uchváti každého návštevníka. V oblasti Rejkovo, Viničná skala a Klokočiny sa nachádza chránená jaskynná oblasť s Malou a Veľkou Artajamou a brekovskou jaskyňou.
V historických záznamoch sa hovorí, že ide o veľký jaskynný komplex, ktorý sa tiahne pravdepodobne aj pod korytom rieky Laborec na Jasenovský hrad.
Brekov-

V povesti o jaskyni sa píše, že zachránila život uhorskému kráľovi Bélovi IV. v boji proti Tatárom.
Z ďalších pozoruhodností sa spomínajú vinné pivnice z roku 1801. Podľa historikov z tohoto vína pil aj kráľ Mateja Ján Sobielski.
Erb obce vychádza z historickej pečate - v striebornom poli štítu na zelenej pažiti je zelený strom (topoľ) a na ňom sediaci vták (havran). Na základe farieb na erbe bola vytvorená aj vlajka obce, na ktorej sú použité farby: čierna, biela, zelená a biela.
Po druhej svetovej vojne sa zmenil život ľudí i charakter obce.
Dnešný Brekov je modernou obcou so všetkým, čo človek na vidieku potrebuje.
V dedine je toho času 341 čísiel domu, kde žije 1274 obyvateľov. Brekov je obec, v ktorej sú predpoklady pre ďalší rozvoj turistického ruchu.
V obci sa nachádza obnovený barokový kostol sv. Michala archanjela s pôvodným obrazom na hlavnom oltári.
Na začiatku obce po pravej strane cesty do Humenného stojí kaplnka Sedembolestnej Panny Márie.
Poloha obce s jej prírodnými krásami a historickými pamiatkami ako hrad, jaskynná oblasť, okolie Laborca, Okúr, vinice, miestna infraštruktúra a ďalšie, dávajú veľké predpoklady pre rozvoj agroturistiky.

       
Domovská stránka obce:
http:// www.brekov.sk
Email adresa obce:
obec@brekov.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore