Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
28.11.2020
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Zboj

Skutočná poloha obce Zboj
   
Zboj-pohľad na obec
pohľad na obec
Obec Zboj leží v severovýchodnej časti Bukovských vrchov v lone prekrásnej karaptskej prírody v údolí Zbojského potoka. Z juhovýchodu hraničí s Ukrajinou a na severe s Poľskom. Kataster obce má výmeru 5 055 ha s výškovým rozdielom od 356 m nad morom v strede obce až do výšky 1 188 m.
Celé územie katastra sa nachádza v Národnom parku POLONINY. K často navštevovaným miestam sú Národné prírodné rezervácie RIABA SKALA a STINSKÁ v oblasti ktorej bola v roku 2003 objavená jaskyňa. Ďalej sú tu prírodné rezervácie BAHNO, STINSKÁ SLATINA a BORSUČINY.
Zboj-

Zboj-Rjaba skala
Rjaba skala
Prvá písomná zmienka o obci Zboj je z roku 1567. Pamiatkou obce Zboj je kostol sv. Mikuláša biskupa z roku 1706. Ide o trojpriestorová drevený zrubový kostol s presbytériom, loďou štvorcového pôdorysu a podvežím. Kostol bol v roku 1966 prenesený do skanzenu v Bardejove. Je považovaný za jeden z najkrajších drevených kostolíkov (cerkví) v Karpatoch. V obci sa v roku 1764 narodil Peter Lodij, filozof a právnik. V súčasnosti žije v obci 480 obyvateľov. V obci sa nachádza uhličitý prameň ale aj prvá jaskyňa v sninskom okrese.

       


   ...ďaľšie obrázky obce Zboj:
Zboj-pohľad na obec
pohľad na obec
Zboj-Ikonostas v pravoslávnom kostole
Ikonostas v pravoslávnom kostole
Zboj-Madona s Ježišom
Madona s Ježišom


Domovská stránka obce:
http://www.zboj.ocu.sk
Email adresa obce:
obec.zboj@stonline.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore