Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Folklór na Slovensku a Česku

 
Folklórny program venovaný dlhoročnému umeleckému vedúcemu SĽUKu, Jurajovi Kubánkovi


  [ pridané: 11.10.2013 ]

Folklórny program venovaný dlhoročnému umeleckému vedúcemu SĽUKu, Jurajovi Kubánkovi, ktorý je známy ako legendárny slovenský tanečník, choreograf, umelecký vedúci a režisér. Narodil sa v  učiteľskej rodine v Liptovských Sliačoch .
Počas štúdia na Lekárskej fakulte UK v Bratislave bol so svojou skupinou Odzemkári jedným z rozhodujúcich činiteľov, ktorý rozhodol o umeleckom smerovaní súboru Lúčnica. V roku 1949 prešiel do SĽUK-u, kde pôsobil až do odchodu do dôchodku (1993).
Juraj Kubánka patrí medzi z priekopníkov choreografie ľudového tanca na Slovensku. Základné prvky ľudového tanca spojil s novým moderným náhľadom na tanec a jeho vyjadrovacie možnosti.
Jeho umelecká práca zahŕňa okolo 250 tanečných diel. Spolupracoval s  médiami a divadlami (Filmové štúdio Koliba – Rodná zem , SND – Krútňava, prispel aj pre prvý program Laterny magiky).
Dlhé roky pôsobil aj v  nemeckých súboroch ( Vojenský súbor E. Wienarta, Berliner Tanzensemble a Nemecko-srbské divadlo v Bautzene).
V programe účinkujú: Kubánkov sen, Rodokmeň spevácka skupina, Tanečnice z Lúčnice – seniorky, PUĽS z Prešova, ľudová hudba FS Ekonóm, sólisti: R. Puškár, Ľ. Straka a A. Vargicová.
Na záver programu bude pripravené spoločenské posedenie pri ľudovej hudbe a občerstvení


Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore