Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Folklór na Slovensku a Česku

 
Medzinárodný folklórny festival Myjava - 55. ročník-2014


  [ pridané: 26.10.2013 ]

Termín: 19.06.2014 - 22.06.2014
Téma: SLÁVNOSTI a FESTIVALY |
Miesto konania: Myjava (SR - Trenčiansky kraj)
Ubytovanie · Počasie · Cestovné poriadky
Web: www.myjava.sk
www.youtube.com/watch?v=8OCKbN16rag&feature=related
www.youtube.com/watch?v=W-V2iyHq2YI&feature=related
Ďalšie informácie: Tel.: +421 34 690 72 10, +421 34 621 39 41-4, Mail:primator@myjava.sk, prednosta@myjava.sk
Popis
Medzinárodný folklórny festival Myjava - 55. ročník
Myjava - centrum kopaničiarskeho kraja bohatého na tradície a folklór, otvára svoje brány už 55. ročníku Medzinárodného folklórneho festivalu.
V dňoch 19. až 22. 6. 2014 sa uskutoční 55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu MYJAVA 2014. Štyri dni naplnené tancom, hudbou, spevom a ľudovými tradíciami. Desiatky scénických a nescénických programov v amfiteátri Trnovce a mestečku MYJAVY, ochutnávky regionálnych špecialít, výstavy, divadelné predstavenia pre malých i veľkých, ľudové rozprávania, zábavy, atrakcie či Jarmek pot myjafskú vežu...
Prírodný amfiteáter v PKO Trnovce (smer Myjava - Brestovec - Stará Myjava) je každoročne dejiskom výzanmného medzinárodného folkórneho festivalu a poskytuje zázemie veľkým akciám, ktoré sa na inom mieste poriadať nedajú. V letných mesiacoch tu funguje prírodné kino. Do amfiteátra sa zmestí asi 5000 divákov a jeho kulisu dotvára krásna príroda - trávnaté plochy, zmiešané lesy. PKO Trnovce sú obľúbenou oddychovou zónou pre návštevníkov, ktorí sa tu môžu prechádzať, bicyklovať, na vyhradenom mieste môžu opekať či zájsť si do blízkej reštaurácie.
Každoročný festival sa od roku 1999 koná pod záštitou asociácie C.I.O.F.F. - Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d´Arts Traditionnels - Medzinárodná rada organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia UNESCO, vždy tretí júnový víkend. Pre myjavský festival to znamená nielen zaradenie zahraničných programov do stálej programovej štruktúry festivalu, ale je to predovšetkým ocenenie tradične vysokej umeleckej úrovne programov, ako aj kvalitného organizačno - technického zabezpečenia. Zásluhou tradície, autority mena i zásluhou nápaditosti a zodpovednosti jeho pripravovateľov preberá festival na seba do značnej miery úlohu tvorcu hodnotovej orientácie vo vzťahu k ľudovej kultúre, inšpirátora a aktivizátora najmä dedinských kolektívov, stáva sa pevným mostom medzi staršími podobami tradičnej kultúry a súčasnosťou. Patrí medzi tri najväčšie folklórne festivaly na Slovensku (Myjava, Detva, Východná). „Myjave" - ako tento festival dôverne volajú jeho priaznivci sa darí nachádzať kompromis medzi konvenčnými spôsobmi prezentácie etnokultúrnych tradícií a nápaditými dramaturgickými krokmi, ktoré návštevníkov dokážu osloviť a zaujať. Jedným z jeho atribútov je veľké množstvo nescénických programov, ktorých prioritou je stieranie hraníc medzi javiskom a hľadiskom, divákom a účinkujúcim. Takým je aj jeden z najväčších a najstarších ľudovoumeleckých jarmokov na Slovensku, taktiež program Kuchyňa starých materí, propagujúci tradičnú kuchyňu jednotlivých regiónov a nezabudnuteľné mestečko MY-A-VY, ktoré svojimi postavičkami navodzuje atmosféru zašlých časov. Festival nie je postavený z reálnych tehál, ale z lásky a úcty ľudí k svojej tradičnej kultúre a tým sa stáva jej najvýznamnejším pamätníkom na západnom Slovensku.


Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore