Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
14.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Erb

Krásnohorská Dlhá Lúka

Skutočná poloha obce Krásnohorská Dlhá Lúka
 Zvýraznená atrakcia:  Krásnohorská jaskyňa
   
Krásnohorská Dlhá Lúka-Obec Krásnohorská Dlhá Lúka
Obec Krásnohorská Dlhá Lúka
Obec Krásnohorská Dlhá Lúka leží v Rožňavskej kotline na sútoku Čermošnej a Pačianskeho potoka. Leží pri trase Rožňava - Košice, pri príchode od Bratislavy odbočka pred Rožňavou, alebo od Košíc pod Soroškou je odbočka na križovatke pri Lipovníku.
Na historickej pečati obce je kostol. Zobrazený kostol dal postaviť barón Andrássy Juraj v roku 1754.
Najväčšou atrakciou obce je jaskyňa "Krásnohorská jaskyňa".
Ďalšou raritou našej obce je narodenie siamských dvojčiat rodine Tóthovcov, ktorí vďaka tímu bratislavských lekárov sa podarilo ich rozdeliť a sa cítia dobre.
Krásnohorská jakyňa
Speleologická vodcovská služba (SVS) Slovenský kras Vám umožní navštíviť podzemné krásy vybraných nesprístupnených jaskýň Slovenského krasu. V sprievode skúsených vodcov a v jaskyniarskom výstroji zažijete nevšedné zážitky a lepšie spoznáte sami seba.
Krásnohorská jaskyňa je výverová horizontálna jaskyňa. Bola objavená rožňavskými jaskyniarmi v roku 1964. Jej najväčšou dominantou je Kvapeľ rožňavských jaskyniarov. Jedná sa o 32,6 m vysoký stalagmit,ktorý je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov, ako najväčší kvapeľ na svete. Jaskyňa je zaradená do zoznamu svetového dedičstva. Prehliadková trasa je vhodná pre priemerne zdatných ľudí a jej náročnosť sa dá porovnať s návštevou roklín v Slovenskom raji. Prekážky sa prekonávajú drevenými lavičkami, lanovými traverzami a rebríkmi.
Priepasť Zvonica sa nachádza v strede Plešivskej planiny. Je to 100 m hlboká vertikálna jaskyňa s priestorným, unikátne vyzdobeným dómom na dne. Pre svoje nevšedné krásy je taktiež zapísaná v zozname svetového dedičstva. Jej návšteva vyžaduje odvahu a fyzickú zdatnosť. Menej zdatných návštevníkov spustia aj vytiahnú z jaskyne členovia SVS.
Priepasť Veľká Žomboj je vertikálna jaskyňa hlboká 55 m. Leží v severnej časti Silickej planiny. Jej návšteva poskytuje nevšedný zážitok. Pohľad z jej dna smerom k ústiu je veľkolepý. Je vhodná aj pre menej zdatných turistov, ktorí prekonajú strach z hĺbky. Zostup na jej dno je dobrou prípravou pre návštevu Zvonice a Veľkej Bikfy.
Veľká Bikfa je stupňovitá priepasť hlboká 141 m. Zostup na jej dno je klasickým speleoalpinistickým podujatím. Je preto vhodný hlavne pre jaskyniarov a absolventov školenia jednolanovej techniky. V hĺbke 116 m sa nachádza veľký dóm s unikátnymi sintrovými jazerami.
Jaskyňa na Kečoských lúkách sa nachádza v južnej časti Silickej planiny. Je to prekrásna horizontálna jaskyňa. Jej návšteva je vhodná len pre skúsených jaskyniarov.

Krásnohorská Dlhá Lúka-       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore