Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Kremnica

Skutočná poloha mesta Kremnica
 Zvýraznená atrakcia:  Múzeum mincí a medailí
   
Kremnica-Kremnicke pohorie - trat BS SNP
Kremnicke pohorie - trat BS SNP
Kremnica patrí medzi stredoveké mestá stojace v čase svojej slávy v centre pozornosti panovníkov. Príčinou ich záujmu boli bohaté zlaté bane. Dňa 17. novembra 1328 udelil kráľ Karol Róbert z Anjou osade Cremnychbana privilégia slobodného kráľovského banského a minciarskeho mesta. Zároveň tu založil mincovňu, ktorá razí mince nepretržite vyše 670 rokov. Kremnické dukáty tzv. florény patria k najhodnotnejším a najvyhľadávanejším minciam v Európe. Baníctvo a minciarstvo priniesli mestu bohatstvo a slávu. Najväčšia produkcia zlata v Uhorsku v 14. storočí vyslúžila mestu prívlastok "zlatá" Kremnica.
Niekdajšiu slávu Kremnice v súčasnosti reprezentuje predovšetkým zachovaná architektúra.
V roku 1950 bolo historické jadro Kremnice vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Medzi najpozoruhodnejšie stavby na námestí patrí františkánsky kláštor s kostolom, baroková fontána a mohutný barokový morový stĺp s plastikami významného sochára banských miest Dionýza Stanettiho. Dominantou a zároveň najstaršou časťou Kremnice je Mestský hrad - národná kultúrna pamiatka. Najreprezentatívnejšia stavba hradu je kostol sv. Kataríny. Historické jadro Kremnice spolu s mestským hradom vytvára medzi typmi stredovekých jadier miest skutočne unikátny súbor svojsky riešeného gotického urbanizmu.
HOTEL CENTRÁL
Znovuotvorený hotel Centrál sa nachádza v centre mesta - pešia zóna s ubytovacou kapacitou 35 lôžok s možnosťou prísteliek.
V luxusných 1 a 2 lôžkových izbách, apartmánoch s telefónom, televízorom, kúpeľňou a SAT TV.
.
Príjemné posedenie Vám ponúka kaviareň, reštaurácia, hotelová terasa, salónik. Na relax sauna, kongresová sála na rokovania, semináre, školenia a rôzne spoločenské akcie.

HOTEL VETERNÍK
Hotel Veterník sa nachádza 100 m od centra mesta Kremnica v blízkosti športového areálu a svojou širokou paletou služieb je pripravený splniť požiadavky k všeobecnej spokojnosti všetkých hostí.
K dispozícii sú apartmány, dvojposteľové izby s možnosťou prístelky s kapacitou 52 lôžok. Každá izba je vybavená sprchovacím kútom alebo rohovou vaňou spolu s hotelovým príslušenstvom (TV, rádio).
Reštaurácia s kapacitou 58 stoličiek ponúka široká sortiment jedál s možnosťou posedenia v útulnom prostredí kaviarne a terasy.
V hotelovom areáli sa nachádza záhrada, krytý záhradný krb a strážené parkovisko pre hotelových hostí.
Kremnica-Biela stopa SNP
Biela stopa SNP
Kontakt:
Hotel Veterník
Veternícka 117/19
Kremnica

SKALKA - stredisko cestovného ruchu

Kremnické vrchy tvoria geomorfologický celok vulkanického pôvodu v Západných Karpatoch. Najvyšším vrcholom je Flochová 1318 m n.m. Rekreačná oblasť Skalka leží v nadmorskej výške 1232 m n.m. a svojou polohou vytvára vhodné podmienky pre zimnú i letnú turistiku.
Výborné snehové podmienky prispeli k vybudovaniu stredísk rekreácie a cestovného ruchu. Turistické značkované chodníky a lesné cesty vzájomne spájajú strediská a umožňujú značný výber kombinácií vhodných turistických trás spojených s cykloturistikou.
15 km štandardných, pravidelne udržiavaných lyžiarskych bežeckých tratí vzájomne spája strediská Skalka a Krahule.
42 km tratí Bielej stopy SNP spája Skalku s Turčekom a Králikmi. Trate slúžia pre vrcholový šport, ale aj širokú verejnosť.
V prevádzke je 5 lyžiarskych vlekov, z toho dva s nočným osvetlením a umelým zasnežovaním s možnosťou využívania až do jarných mesiacov.
Štadión Bielej stopy slúži pre organizovanie významných národných aj medzinárodných pretekov, z ktorých najvýznamnejší je vytrvalostný beh na lyžiach - Biela stopa SNP, ktorá sa uskutočňuje od roku 1974 vždy v druhú februárovú nedeľu, je zaradená v kalendári FIS a od roku 1994 bola prijatá za člena Európskeho zoskupenia diaľkových behov na lyžiach EUROLOPPET.
Stredisko ponúka možnosť výberu v ubytovacích a stravovacích zariadeniach:
Horský hotel FORTUNA
Horský hotel MINCIAR
Horská chata LIMBA
Horský hotel SKALKA
Chata na Skalke
Ski linka - informácie o snehových podmienkach +421 0905 314204.
NBS-MÚZEUM MINCÍ A MEDAILÍ
Kremnické múzeum bolo založené v roku 1890 a patrí medzi najstaršie na Slovensku. Od svojho vzniku popri budovaní historických zbierok venovalo osobitnú pozornosť zbierkam numizmatickým. Jediná špicializovaná numizmatická expozícia na Slovensku, doplnená o dejiny Kremnického baníctva. Múzeum je verejnosti sprístupnené. V roku 2003 získalo múzeum ocenenie Múzeum roka.
Po 20- ročnej komplexnej obnove architektúry vzácneho komplexu Mestského hradu sprístupnilo v roku 1996 múzeum v jeho objektoch expozície:
barokové plastiky,
kremnické zvony a zvonolejári,
z archeologických výskumov kremnického hradu,
obrana mesta.
Súčasťou prehliadky je aj návšteva románskeho karnera s kostnicou a kostola sv. Kataríny s neogotickým interiérom a s vyhliadkovou vežou.
Kremnica-Hotel Central C
Hotel Central C
Nezabudnuteľné sú organové koncerty v kostole sv. Kataríny na orgáne, ktorý možno porovnať s parametrami organov európskej úrovne.
V renesančnom dome č. 32/38 ponúka múzeum návštevníkom výstavu "K pocte zbraň!" - historické zbrane zo zbierok múzea a v galérii priestoroch domu č.33/40 krátkodobé výstavy výtvarného charakteru.
Kontaktná adresa:
NBS - Múzeum mincí a medailí
Štefánikovo námestie 11/21
Kremnica
Informácia o prevádzke expozícií:
Telefón/fax: +421 45/6742121 - sekretariát
Telefón: +421 45/6742696 - numizmatická expozícia
Telefón: +421 45/6743968 - Mestský hrad
TERMÁLNE KÚPALISKO KATARÍNA

Prírodná voda mierne rádioaktívna, silne mineralizovaná s liečebnými účinkami najmä na bolesti kĺbov, svalovej horúčky, ako aj celého pohybového ústrojenstva.
Teplota vody pri prameni v hĺbke 900 m 46 °C, teplota vody výtoku 36 °C. V prevádzke sú 3 bazény, fitness, sauna, bufety s rýchlym občerstvením, v tesnej blízkosti kurty, telocvičňa, ľahkoatletické a futbalové ihrisko.
Prevádzka kúpaliska je v mesiacoch jún-august, fitness a sauna celoročne.
Telefón: +421 45/6742855, 6742857 - recepcia
Dnešných návštevníkov neláka do Kremnice zlato, ale bohatá história a zachované pamiatky.
Kremnica je známa svojím romantickým a príjemným okolím, ktoré poskytuje príležitosť na celoročnú turistiku, letné a zimné športy.
Tešíme sa na Vašu návštevu!
Podrobné informácie Vám podá:
Informačné centrum mesta Kremnica
Štefánikovo námestie 35/44
967 01 Kremnica
Telefón/fax: +421 45/6742856
E-mail: infocentrum@kremnica.sk

       


   ...ďaľšie obrázky mesta Kremnica:
Kremnica-Hotel Veterník
Hotel Veterník
Kremnica-Kremnica Skalka
Kremnica Skalka
Kremnica-Pohľad na hlavnú expozíciu MMM
Pohľad na hlavnú expozíciu MMM
Kremnica-Pohľad na schodišťovú baštu hradného areálu s opevnením
Pohľad na schodišťovú baštu hradného areálu s opevnením
Kremnica-Štefánikovo námestie s barokovou fontánou
Štefánikovo námestie s barokovou fontánou
Kremnica-Termálne kúpalisko Katarína
Termálne kúpalisko Katarína
Kremnica-Informačné centrum v bráne mestského opevnenia Barbakan
Informačné centrum v bráne mestského opevnenia Barbakan


Email adresa mesta:
msu@kremnica.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore