Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
30.11.2023
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Lechnica

Skutočná poloha obce Lechnica
 Zvýraznená atrakcia:  Kostol sv. Jodoka
   
Lechnica leží v údolí pravostranného prítoku rieky Dunajec nad obcou Červený Kláštor, na úpätí severných svahov Spišskej Magury, s prekrásnym výhľadom na symbol Pienin - Tri koruny, severovýchodne od Vysokých Tatier v regióne, ktorý miestni obyvatelia nazývajú Zamagurie. Obec sa nachádza v ochrannom pásme Pieninského národného parku a severovýchodná časť katastrálneho územia obce tvorí súčasť Pieninského národného parku. Pieninský národný park je najmenší ale aj najmalebnejší národný park na Slovensku. Jeho výmera je 3750 ha a naväzuje na poľský Pieninský národný park s výmerou 2360 ha.
Obec vznikla na majetkoch Berzeviciovcov a na jeho pozemkoch vznikol aj Červený kláštor, ktorý sa pôvodne nazýval Lechnický kláštor. Kláštor v roku 1319 založil magister Kakaš Berzevici, dedič a v tom čase majiteľ takmer všetkých majetkov na severozápadnom Spiši. V období 1329 až 1563 bol kláštor sídlom kartuziánov a v rokoch 1704 - 1782 tu sídlila rehoľa kamaldulov.
V obci sa nachádza kostol sv. Jodoka postavený už v 14. storočí. Jeho súčasný vzhľad je výsledkom úpravy z konca 19. storočia. V jeho vnútri sa nachádza niekoľko pamiatok zo 16. a 18. storočia.
Bývala poľnohospodárska dedina so zachovanými prvkami ľudovej architektúry sa v súčasnosti mení na obec, kde sa čoraz viac rozvíja turistika a chalupárstvo.
V obci sa nachádza viac súkromných chalúp a penziónov pre rekreačné účely. Poloha obce mimo hlavných dopravných ťahov v území, ale nie ďaleko od turistických atrakcii vytvára ideálne predpoklady pre rodinnú i individuálnu rekreáciu.
Naši návštevníci môžu pri svojom pobyte využiť najmä tieto turistické atrakcie: plavba cez Prielom Dunajca na pltiach, populárny je aj jeho prechod peši resp. na bicykli po náučnom turistickom chodníku až do obce Lesnica, alebo poľského kúpeľného mesta Szczawnica.
Návšteva poľského Pieninského národného parku s výstupom na Tri koruny a Sokolicu.
Na hraničnom priechode Červený Kláštor - Sromowce sa plánuje postavenie kompy na prepravu osôb cez rieku Dunajec.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore