Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Liptovský Michal

Skutočná poloha obce Liptovský Michal
 Zvýraznená atrakcia:  Drevená zvonica zo 17.storočia
   
Liptovský Michal-

Prvá písomná zmienka o vzniku obce je z roku 1237. Nachádza sa v prekrásnej prírode nízkotatranskej časti liptovskej kotliny, medzi mestom Ružomberok a Liptovský Mikuláš.
Dominantou obce je kostol sv. Michala, ktorý je aj kultúrnou pamiatkou. Bol to pôvodne gotický kostol, no v druhej polovici 19. storočia bol prestavaný. Zachovali sa však prevažne gotické klenby, okná a portály. Jeho interiér je prevažne barokový, dominuje mu hlavný oltár s obrazom sv. Michala. Pozoruhodnosťou exteriéru je drevená zvonica zo 17. storočia, postavená pôvodne ako brána do ohrady kostola. K významným pamiatkam patrí aj trojičný stĺp z roku 1823. Obec sa nachádza v turisticko-atraktívnom prostredí. Okolie obce je vhodné na cykloturistické túry do bližšieho i vzdialenejšieho okolia. Len diaľnica nás delí od obce Bešeňová, kde sú termálne kúpaliská, otvorené po celý rok, v bazénoch sa teplota vody pohybuje od 30 do 40 stupňov.
Malé vzdialenosti sú aj do lyžiarskych stredísk, či je to Malinô Brdo v Ružomberku alebo Jasná – Chopok pri Liptovskom Mikuláši. V blízkom okolí je aj vodná nádrž Liptovská Mara.
Liptovský Michal-

Liptovský Michal-

Významnými osobnosťami našej obce je matičný dejateľ a historik Štefan Nikolaj Hýroš a národopisec Miroslav Anton Húska. Obec má 277 obyvateľov. V obci je možnosť aj ubytovania a to v turistickej ubytovni, kde je kapacita 20 lôžok a potom aj v súkromí – v rodinných domoch a chatkách.

       


   ...ďaľšie obrázky obce Liptovský Michal:
Liptovský Michal-Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore