Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Lukavica

Skutočná poloha obce Lukavica
 Zvýraznená atrakcia:  Neogotická zvonica
   
Lukavica-

Obec Lukavica leží v nadmorskej výške 340 m nad morom na strednom Slovensku v okrese Zvolen. Obec Lukavica sa nachádza vo Zvolenskej vrchovine 13 km severne od Zvolena. Podľa posledného sčítania ľudu v roku 1991 má obec Lukavica 178 obyvateľov. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1250. Po celé obdobie feudalizmu patrila obec hradnému panstvu avšak od 16. storočia tu boli i kuritálne pozemky. Lukavičania boli známi ako zruční vtáčnici. Matrin Bel spomína preteky v lapaní vtákov, ktoré sa konali každoročne na jeseň. Obec Lukavica je potočná radová dedina, v ktorej sa nachádza neogotická zvonica z poslednej tretiny 19. storočia. Obnovovaná bola v roku 1950 a 1992. Zvonica je blokovaná murovaná ľudová stavba, zastrešená ihlanom, zvon je z roku 1920. V obci je zriadená jedna predajňa zmiešaného tovaru a hostinec. Ďalej sa tu nachádza miestna knižnica a zrekonštruovaný Kultúrny dom s možnosťou kultúrneho vyžitia.
Turistický ruch: Čo sa týka turistických možností, obec je vzdialená od najbližšieho kúpeľného mesta Sliač 6 km, od okresného mesta Zvolen 13 km a krajského mesta Ban. Bystrice 13 km. Kataster obce pretínajú turistické aj cykloturistické trasy Zvolen-Banská Bystrica. Na turistickú trasu je napojená aj trasa na Poľanu. Z toho vyplýva, že pre turistický ruch obec môže ponúknuť svoje prírodné krásy. V obce je založená organizácia pre rozvoj vidieckeho turizmu, ktorá sa snaží do našej obce prilákať nielen našich, ale aj zahraničných turistov.
Lukavica-

Lukavica-


       
Email adresa obce:
lukavica@zoznam.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore