Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
28.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Michalovce

Skutočná poloha mesta Michalovce
 Zvýraznená atrakcia:  Hvezdáreň
   
Michalovce-Kaštieľ Sztarayovcov
Kaštieľ Sztarayovcov
Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1244.
Mesto Michalovce leží na severnom okraji Laboreckej roviny. Z roviny s priemernou nadmorskou výškou 114 metrov vystupujú dve zalesnené výšiny. Charakteristická dominanta Hrádok dosahuje nadmorskú výšku 163 metrov, Biela Hora, v útrobách ktorej sa nachádza hornina halloyzit, je v nadmorskej výške 159 metrov. Mesto patrí do teplej klimatickej oblasti, ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 500 do 700 milimetrov.
Priemerná dĺžka slnečného svitu dosahuje až 2200 hodín ročne. Tieto pomery priťahujú návštevníkov Zemplínskej šíravy, ktorá svojou rozlohou 33 štvorcových kilometrov poskytuje turistom množstvo príležitostí na letnú turistiku a rybolov.
Okolité kopce sú rajom hubárov, Vihorlat so svojou nadmorskou výškou 1076 metrov je častým cieľom milovníkov pešej turistiky.
V meste pracuje celý rad ústavov, strojárenských a poľnohospodárskych podnikov, podnikov spracovateľského priemyslu.
V meste je deväť základných škôl, päť stredných odborných škôl, päť odborných učilíšť a dve gymnáziá. Okrem toho sa rozvíja aj vysoké školstvo, keď na území mesta pôsobia dve pobočky. Jedna Vysokej školy ekonomickej v Bratislave a jedna Masmediálnej fakulty Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave.
Pre návštevníkov mesta je k dispozícii dostatočné množstvo stravovacích a ubytovacích kapacít.
V oblasti kultúry v meste pôsobia Zemplínske múzeum, regionálne a mestské kultúrne strediská, okresná knižnica, okresná hvezdáreň, Lúč-centrum voľného času a dom Matice slovenskej. Okrem toho v meste vychádzajú tri periodiká, od 1.1.2000 bude zriadený aj mestský televízny informačný kanál.
Mesto rozvíja družobné vzťahy s mestami Vyškov - Česko, Vila Real - Španielsko, Jaroslaw - Poľská republika a Užhorod - Ukrajina.

       
Domovská stránka mesta:
http://www.michalovce.sk
Email adresa mesta:
primator@msumi.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore