Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English

Moštenica

Skutočná poloha obce Moštenica
 Zvýraznená atrakcia:  Chatová osada "Kyslá", Minerálna voda
   
Moštenica-

Naša obec s počtom obyvateľov 192 sa nachádza v oblasti Nízkych Tatier, len 20 km od Banskej Bystrice. Má bohatú tradíciu. Prvé zmienky o Moštenici sú z roku 1495, kedy boli založené mediarske hute. V obci sa narodil niekoľkonásobný majster sveta a olympijský víťaz vo volejbale Bohumil Golian.
V blízkosti Moštenice sa nachádza chatová osada "Kyslá" s možnosťou ubytovania a stravovania, v letných mesiacoch sú tu možnosti horského turizmu prechodom do známeho centra "Donovaly, ako aj na "Kozí chrbát", "Prašivú" a tiež na "Tále".
"Kyslá" je známa najmä svojou vynikajúcou minerálnou vodou.
Moštenica-

Moštenica-Rekreačné stredisko Kyslá
Rekreačné stredisko Kyslá
V zimných mesiacoch sa tu môžu návštevníci a turisti lyžovať. Toto potešenie im poskytne 350 metrov dlhý lyžiarsky vlek.

       


   ...ďaľšie obrázky obce Moštenica:
Moštenica-Pamätník SNP
Pamätník SNP


Domovská stránka obce:
http://www.mostenica.sk
Email adresa obce:
ocumostenica@orangemail.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore