Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Nemecká

Skutočná poloha obce Nemecká
 Zvýraznená atrakcia:  Vynálezca Jozef Murgaš
   
Nemecká-

Obec Nemecká leží v západnej časti Horehronského podolia. Zo severu ju chránia bralá Nízkych Tatier, južnou stranou zasahujú do Slovenského rudohoria.
Chotár má výmeru 2 464 ha a 1 780 obyvateľov.
Obec tvoria tri pôvodné obce, dnes miestne časti. Nemecká nad Hronom-prvá zmienka je z roku 1281.
Založili ju nemeckí kolonisti, ktorí v tomto kraji hľadali rudné ložiská, Dubová - v minulosti Pohronský Svätý Mikuláš - prvý zápis je z roku 1332 a Zámostie - jej vznik sa datuje do roku 1424. Za feudalizmu boli tieto obce súčasťou Ľupčianskeho panstva.
Nemecká-

V súčasnosti obec patrí do okresu Brezno. Podkladom pre erb obce bola pečať z 19. storočia. Na pečati s kruhopisom Nemecká je vyobrazené srdce s tromi ružami.
V obci sa nachádza pamätník umučených, pamätná izba a torzo pece, v ktorej v januári 1945 bolo upálených 900 ľudí.
V Zámostí v roku 1905 sa narodil Dominik Štubňa Zámostský - autor kníh pre deti. Vo farskom kostole Svätého Mikuláša v roku 1888-89 pôsobil ako kaplán vynálezca Jozef Murgaš.
Nemecká-

V oblasti cestovného ruchu zariadenia obce poskytujú vhodné stravovacie a ubytovacie služby aj pre menej solventných návštevníkov. V letných mesiacoch je možnosť pešej turistiky a cykloturistiky do okolitej krásnej prírody. V zimných a jarných mesiacoch lyžovanie na južných svahoch Chopku.

       


   ...ďaľšie obrázky obce Nemecká:
Nemecká-


Domovská stránka obce:
http://www.nemecka.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore