Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
22.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Ostrý Grúň

Skutočná poloha obce Ostrý Grúň
 Zvýraznená atrakcia:  Rekreačné stredisko
   
Ostrý Grúň-Rekreačné stredisko
Rekreačné stredisko
Obec Ostrý Grúň leží v Kľakovskej kotline v horskom prostredí pod pohorím Vtáčnik, ktoré má nadmorskú výšku 1346 m n.m. Prvá zmienka o obci bola okolo roku 1700. Obec Ostrý Grúň má 561 obyvateľov. Samostatná rozloha dediny je 1680 ha, ktorá sa nachádza v 483 m n.m.
Vďaka svojej výhodnej polohe sa stala centrom návštev našich aj zahraničných turistov.
Perličkou obce sa stalo jej rekreačné zariadenie, ktoré počas letného aj zimného obdobia navštevuje mnoho turistov. V okolí sa nachádza množstvo turistických chodníkov. Turistiku je tu možné pestovať počas celého roka. Zariadenie ponúka v letnom období možnosť jazdy na koni, v zimnom zase možnosť lyžovania, nakoľko sa v obci nachádzajú dva vleky, z ktorých jeden je umelo zasnežovaný. Lyžiarske vleky sú vhodné pre začiatočníkov aj zdatných lyžiarov.
Pozoruhodnosti, rarity, zaujímavosti
Ostrý Grúň-Mapa okolia
Mapa okolia
Ubytovanie je možné v hlavnej budove, ktorá má kapacitu 31 lôžok a je vybavená WC a spoločnými sprchami. Pri hlavnej budove sa nachádza 5 zrubových chatiek, z ktorých každá má kapacitu 10 lôžok a je vybavená 2 WC a 2 sprchami. Strava je podávaná 3 krát denné, počas detských letných táborov a škôl v prírode 5 krát denne.
Návštevníci tohoto regiónu si môžu plným dúškom vychutnávať krásu okolitej prírody, organizovať rôzne výlety do jej okolia, akým je napríklad na pohorie Vtáčnik, ktorým sa môžu popýšiť všetky okolité dediny.

       
Domovská stránka obce:
http://www.obecostrygrun.sk
Email adresa obce:
ogrun@stonline.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore