Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Papín

Skutočná poloha obce Papín
 Zvýraznená atrakcia:  Barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie
   
Papín-Barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie
Barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie
Obec Papín sa nachádza v pohorí Nízkych Beskyd po obidvoch stranách rieky Udavy v nadmorskej výške 280 - 482 m.
Vznik obce Papín sa datuje okolo roku 1330. Názov obce sa prvý krát vyskytuje v dokumentoch z roku 1451, kedy obec patrila panstvu Humenné, od 18. storočia ju vlastnila rodina Klobušikovocov a od 19. storočia Očkajovcom.
Obec patrila administratívne do Zemplínskej stolice. V obci bol kaštieľ a ešte v roku 1850 bola administratívnym sídlom obvodu. Obec leží v strede trojuholníka miest Humenné, Snina a Medzilaborce, do ktorých je približne rovnaká vzdialenosť. Medzi zachované kultúrne pamiatky obce patrí barokový kostol Nanebovzatia Panny Márie postavený v roku 1756. Pri prestavbe kostola v roku 1998 bol ku areálu kostola pribudovaný aj dom smútku.
V súčasnom období obec Papín má 1100 obyvateľov a 332 obývaných domov. Je sídlom matričného obvodu. Jediným väčším podnikom je Podieľnícke agrodružstvo, ktoré je zamerané na výrobu ekologických potravín.
Papín-Oltár kostola
Oltár kostola
V obci sa nachádza materská škola, základná škola, pošta, pobočky slovenskej sporiteľne a slovenskej poisťovne, obvodné privátne zdravotné stredisko a súkromná lekáreň, ktoré sú pod správou obce.
Dobre sú rozvinuté hlavne - obchodná činnosť, podnikatelia v nákladnej doprave, drevovýrobe, chove hydiny a hlavne reštauračné služby.
Neďaleko obce je vybudovaná skládka pre ukladanie komunálneho odpadu.
Na domácich špecialitách si môžete pochutnať v štýlovej reštaurácii Market-Papín, majiteľa Mariána Surničina.
V prekrásnom prostredí čistej priezračnej vody rieky Udavy môžete uvidieť pstruhy a raky. V katastrálnom území Papína sa nachádza diviačia a vysoká zver. V poľovníckom združení si môžete na túto zver zapoľovať. V letnom a jesennom období môžete nazberať množstvo húb.
Okolie obce je porastené hlavne bukovými lesmi, vhodnou surovinou pre drevársku výrobu, v ktorej podnikatelia obce majú záujem podnikať.

       
Email adresa obce:
ou.papin@stonline.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore