Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Podbranč

Skutočná poloha obce Podbranč
 Zvýraznená atrakcia:  Podzámok pod zrúcaninou hradu Branč
   
Podbranč-Habánske domy
Habánske domy
Obec PODBRANČ má 698 obyvateľov, z najstarších zápisov rok vzniku je 1394, kedy sa k panstvu hradu Branč pričleňuje 13 osád.
V súčasnosti sa obec Podbranč rozprestiera na ploche 1414 hektárov a pozostáva z 37 osád, samôt a väčších usadlostí. Väčšina z nich leží v údolí rieky Myjavy, ktorá preteká celým územím obce. Obec má kopaničiarsky ráz a v obci sa udržiavajú tradičné zvyklosti.
Turisticky najatraktívnejšou časťou obce je Podzámok, ktorý leží priamo pod zrúcaninou hradu Branč, kde smeruje celoročne mnoho návštevníkov z celého Slovenska, Česka, Nemecka, Rakúska, Poľska. Zrúcanina hradu Branč leží na rovnomernom kopci Myjavskej pahorkatiny. Na hrade sa uskutočňujú každoročne pripomienkové slávnosti evanjelické, ďalej historicko-športové a kultúrne podujatia, pikniky pre deti a pod.
Príťažlivá a malebná krajina a hrad Branč, ako aj okolie hradu bolo a je námetom na výtvarné zobrazenie. Z hradu Branč je možnosť uskutočniť turistické výlety na Bradlo, k pamätnej izbe SNP v Prietrži a ďalej vedie turistická trasa k starému hradu a poľovníckej chate s trofejami.
Podbranč je veľmi zaujímavým miestom pre výlety. Zo stredovekého hradu je pekný výhľad do širokého okolia. Po okolitých horách a dolinách je možnosť turistiky - nenarušená, čistá panenská príroda poskytuje možnosti zberu liečivých rastlín. Záujemci o geológiu si tu majú možnosť pozrieť a študovať štruktúru a stavbu hornín.
Podbranč-

Zo starej architektúry sú tu zachované niektoré domy-habánske domy. V časti u Varsíkov je typická súkromná pálenica. Kuriozitou v obci je starý Vodný mlyn, ktorý je zachovalý do všetkých detailov.
Obec Podbranč, okolie a hrad Branč poskytujú veľa príležitostí k aktívnemu oddychu.
Obecný úrad Podbranč ponúka možnosť celoročného poskytovania stravovacích služieb a prenájmu v Kultúrnom dome na Podzámku, kde je kapacita 120 miest pre poriadanie rôznych akcií, o.i.:
svadobné hostiny
stužkové slávnosti
výročné oslavy
pracovné stretnutia (kongresy)
Podbranč-Zrúcanina hradu Branč
Zrúcanina hradu Branč
kultúrno-spločenské akcie
Možnosť zabezpečenia živej a reprodukovanej hudby.
Obec Podbranc ponuka celorocne restauracne stravovanie v novozriadenej jedalni "Dolina" s ponukou domacich jedal.
Všetky potrebné informácie podá Obecný úrad Podbranč:
tel. 034-6282430.

       


   ...ďaľšie obrázky obce Podbranč:
Podbranč-
Podbranč-
Podbranč-
Podbranč-Zrúcanina hradu Branč
Zrúcanina hradu Branč
Podbranč-Zrúcanina hradu Branč
Zrúcanina hradu Branč


Domovská stránka obce:
http://www.podbranc.sk
Email adresa obce:
oupodbranc@podbranc.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore