Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Podhájska

Skutočná poloha obce Podhájska
 Zvýraznená atrakcia:  Termálne kúpalisko
   
Podhájska-

Podhájska patrí k najstarším obciam na Slovensku. Prvá písomná zmienka o jej osade Belek pochádza z roku 1075.
Obec leží na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny v nadmorskej výške 170 m. Pozostáva z dvoch častí (Belek a Svätuša), ktoré boli zlúčené po územnej reorganizácii v roku 1960. V obci sa nachádzajú dva kostoly, areál využitia voľného času v časti obce Belek, areál materskej školy, základná škola, moderné zdravotné stredisko slúži občanom od roku 1982, budova pošty a obecného úradu od roku 1971. Nová železničná stanica bola daná do prevádzky v roku 1976.
Obec má vyhovujúcu sieť obchodov s potravinami a sieť reštauračných zariadení rôzneho typu.
Kultúrne a športové zariadenia tvoria futbalové ihrisko v obci, v areáli kúpaliska sa nachádza volejbalové a tenisové ihrisko, počas letnej turistickej sezóny je v prevádzke letné kino.
Termálne kúpalisko Podhájska
Termálne kúpalisko má horúcu, silne mineralizovanú liečivú vodu, pulzujúcu pod obcou Podhájska. Rozprestiera sa na ploche 14 ha. Od roku 1973, kedy bol navŕtaný v hĺbke 1900m geotermálny prameň, vyrástol komplex s celoročnou prevádzkou. Pozostáva z dvoch veľkých sedacích bazénov s termálnou vodou, dvoch plaveckých bazénov 25 m, detského bazéna, športových ihrísk, detského areálu a solárií.
Podhájska-

Krásne prírodné prostredie južných výbežkov Pohronskej pahorkatiny umožňuje turistické vychádzky do okolitých lesov či už peši alebo na horských bicykloch a v zimnom období poskytujú vhodné terény možnosť sánkovania a bežecké lyžovanie.
Termálna voda má na ústí vrtu teplotu 83 °C a výdatnosť 50 l za sekundu. Svojou tepelnou kapacitou napr. prevyšuje tepelnú kapacitu všetkých prameňov v Karlových Varoch.
V sedacích bazénoch je táto silne mineralizovaná voda s obsahom 6,69 g katiónov a 11,024 g aniónov v 1 litri podobná morskej vode. Objavuje sa dokonca analógia s vodou Mŕtveho mora.
Liečivé účinky vody z Podhájskej sa prejavujú u ľudí s problémami pohybového ústrojenstva a najmä u ľudí s problémami dýchacích ciest a kožných ekzémov, ktoré dnes postihujú takmer tretinu obyvateľstva.
Výborné výsledky v liečbe týchto ochorení dosahuje aj liečebný ústav pre deti s týmto tzv. dermo-respiračným syndrómom v susednej obci, ktorý deťom poskytuje denne vaňové kúpele v obci Podhájska.
Areál dáva možnosti individuálnej aj kolektívnej rekreácie tak v lete, ako aj v zime. Sú možné 1 aj viac týždenné turnusy, organizovanie zájazdov, škôl v prírode, organizovanie plaveckých kurzov, regeneračných pobytov, výkonnostných športovcov apod.
V posledných rokoch sa zvýšil záujem aj o zimné kúpanie! Priemerná denná návšteva je 300 osôb, cez soboty a nedele až 800 osôb za deň.
Ubytovanie poskytuje hotel BORINKA, ktorý má kapacitu 94 lôžok v 2-3 posteľových izbách s možnosťou prístelky. K dispozícii sú aj dva apartmány. Súčasťou hotela je kaviareň s možnosťou podávania raňajok.
Stravovať sa možno v areáli kúpaliska, v reštaurácii TERMÁL s kapacitou 90 stoličiek. Reštaurácia umožňuje usporiadanie rôznych spoločenských podujatí, večierkov, rodinných osláv apod. Okrem toho sú počas turistickej sezóny v prevádzke bufety s rýchlym občerstvením a neďaleko je i predajňa potravín a reštaurácia.
V areáli kúpaliska budú poskytované i ďalšie služby, a to masáže, perličkové kúpele, elektroliečba, požičiavanie slnečníkov, lehátok apod.
KONTAKT:
HOTEL BORINKA
REŠTAURÁCIA TERMÁL
KÚPALISKO, KOMPLEX SLUŽIEB

       
Domovská stránka obce:
http://www.obecpodhajska.sk
Email adresa obce:
obecnyurad@obecpodhajska.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore