Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Podolie

Skutočná poloha obce Podolie
 Zvýraznená atrakcia:  Kostol Svätého Juraja
   
Podolie-Farský úrad
Farský úrad
Obec Podolie patrí medzi najstaršie obce Trenčianského ragiónu. Prvé záznamy o nej sú z roku 1332 pod názvom LESSAK, LESATE.
Toho času má 2050 obyvateľov. Jej dominantou je kostol Svätého Juraja, postavený v gotickom slohu. V časti obce bývalé Korytné je neskoroklasická murovaná zvonica z druhej polovice 19.storočia a Trojičný stĺp.
Pozoruhodnosti, rarity, zaujímavosti
Podolie-Kultúrny dom
Kultúrny dom
Najväčší rozmach zaznamenala obec v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch, kedy bol vybudovaný kultúrny dom, v budove ktorého má sídlo aj Obecný úrad. Súčasťou tohto areálu je zdravotné stredisko s lekárňou. Vybudovala sa materská škola a základná škola.
V obci sú na dobrej úrovni obchodná sieť a ostatné služby. Z väčších a menších podnikateľských subjektov tu pôsobí Poľnohospodárske družstvo a firma PODOS a.s.. V športovom areáli sú vybudované dve futbalové ihriská, tenisové kurty a atletický areál.

       
Domovská stránka obce:
http:// www.podolie.sk
Email adresa obce:
podolie@podolie.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore