Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
27.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English

Rajecké Teplice

Skutočná poloha mesta Rajecké Teplice
 Zvýraznená atrakcia:  Kúpeľné pramene
   
Rajecké Teplice-

Kúpeľné mesto Rajecké Teplice leží v malebnej a civilizačnými neduhmi menej zasiahnutej časti Slovenska v údolí rieky Rajčianky. Tu sa stretávajú pohoria Malej Fatry a Strážovských vrchov a vytvárajú kulisu zelene najrôznejších odtieňov.
Prvé spoľahlivé svedectvo o existencii osady villa Tapolcha a kúpeľných prameňov pochádza z listiny kráľa Ladislava Veľkého z roku 1376. Zemito - alkalické pramene sú však známe dávno pred týmto rokom. Vyvierajú z hĺbky 1500m v piatich prameňoch. Ich teplota sa pohybuje okolo 38 oC. O liečivú silu prameňov sa zaujímali lekári a vedci už v stredoveku a ich správy šírili povesť a známosť kúpeľov po celom Uhorsku. Rozmach dediny i kúpeľov bol citeľný najmä po roku 1899, keď sa dokončila železničná trať Žilina -Rajec.
Nové storočie prinieslo prevratné zmeny. Zaviedla sa elektrina i vodovod, kúpele sa budovali a rekonštruovali. Dnes sa tu liečia choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby.
Rajecké Teplice-

Rajecké Teplice sa v roku 1920 stali samostatnou obcou. V čase II. svetovej vojny sa v týchto miestach odohrávali mnohé boje. Po vojne sa vybudovalo termálne kúpalisko, upravilo sa jazierko na rekreačné účely a okolité lesné terény sa sprístupnili pre návštevníkov.
Najväčším lákadlom pre mnohých hostí je čarokrásna príroda s vežovitými skalnými útvarmi, jaskyňami a štrbinami z vápencov a dolomitov. Nájdeme tu pestrú paletu karpatských rastlinných druhov, v lesoch môžeme zazrieť jazveca, líšku, kunu, sovu či orla krikľavého.
Okolité terény poskytujú nadšencom zážitky zimných i letných športov, skalné útvary sú vynikajúcim cvičným terénom horolezcov, jaskyniarov i rogalistov.
V okolí je vyznačených 100km cyklotrás. Mesto poskytuje každoročne i kultúrne zážitky počas letných kultúrnych a hodových slávností.

       
Domovská stránka mesta:
http://www.rajecke-teplice.sk
Email adresa mesta:
sekretariat@rajecke-teplice.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore