Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.07.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Ratkovo

Skutočná poloha obce Ratkovo
 Zvýraznená atrakcia:  Krpelianska priehrada
   
Ratkovo-Obec Ratkovo
Obec Ratkovo
Obec leží na severovýchode Turčianskej kotliny, na pravej strane Váhu. Je lemovaná Malou a Veľkou Fatrou. Kataster obce je 108 ha a obec patrí medzi najmenšie v našom okrese. V súčasnosti žije v obci 273 obyvateľov.
Prvé zmienky o obci sú z druhej polovice 13. storočia. Prvá písomná správa je z roku 1489. V tomto období patrila k révayovskému majetku. Za prvého zemana v obci sa považuje Matej z Ratkova, ktorý získal majetok za vojenské zásluhy od kráľa Mateja Korvína.
V roku 1620 tu stáli iba tri domy, ktoré zničila povodeň. Neskôr sa obyvatelia presťahovali na kopec pod Hradisko, kde si postavili nové drevenice. V roku 1715 mala obec už dvojnásobný počet rodín a ku koncu storočia v štrnástich domoch žilo už 88 obyvateľov, ktorí sa prevažne zaoberali poľnohospodárstvom, rybolovom a pltníctvom. V 18. storočí vznikla v obci obecná správa a aj obecný znak. Je to uhorská kráľovská koruna na vrchu s krížom.
Vlajka obce pozostáva z troch farieb: žltej , červenej a bielej.
TÚRY: Šútovský vodopád – 2 hodiny, vrch Chleb – 3 hodiny
INÉ ZAUJÍMAVOSTI: Obec sa nachádza v blízkosti Krpelianskej priehrady, kde je možnosť rybolovu a vychádzok na kraľoviansku Kopu, prípadne Šíp, v blízkosti medzinárodnej cesty č. I.18 v smere Žilina – Tatry. Pretože ide o malú obec, nie sú v nej činné žiadne podnikateľské subjekty.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore