Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Rimavská Sobota

Skutočná poloha mesta Rimavská Sobota
 Zvýraznená atrakcia:  Hvezdáreň známa pozorovaniami zákrytov hviezd
   
Rimavská Sobota-Rímsko-katolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
Rímsko-katolícky kostol sv. Jána Krstiteľa
Rimavská Sobota - okresné mesto s 25 309 obyvateľmi.Mesto a okres ležia v Slovenskom Rudohorí, v údolí rieky Rimavy, obklopené CHKO Cerovou Vrchovinou a NP Muránska Planina.
Prvá písomná zmienka o meste "Rymua Zumbota" pochádza z roku 1270. Výsadné mestské práva boli mestu Rimavská Sobota udelené 5. mája 1334.
Pamätihodnosti:
rímsko-katolícky kostol Sv.Jána Krstiteľa, vybudovaný na základoch pôvodnej gotickej baziliky, mimoriadne vzácny je centrálny obraz Sťatie sv.Jána Krstiteľa, najlepšia práca Vincenza Fischera
kostol reformovanej cirkvi a evanjelický kostol
župný dom, gymnázium, radnica
budova Gemersko-Malohontského múzea, ktoré vo svojich zbierkach ochraňuje vzácne archeologické nálezy z vykopávok v meste a v okolí, atrakciou je múmia egyptskej ženy z 26. dynastie z rokov 945-525 prnl. z mesta Abusír-el-Melek.
Významné osobnosti: V meste sa narodili básnik Mihály Tompa, najvýznamnejší uhorský sochár tej doby Štefan Ferenczy, Aladár Richter, významný botanik, Lujza Blahová, speváčka a herečka.
Kultúra: Mestská galéria, ktorá vo svojej expozícii a počas leta aj na námestí, prezentuje súčasné umenie.
Hvezdáreň, európsky známa pozorovaniami zákrytov hviezd.
V meste pôsobia: folklórne a divadelné súbory, spevácky zbor, spevácke kvarteto, dychová hudba.
Šport: Oddych pri športe nájdete v krytej plavárni, na tenisových kurtoch, na zimnom štadióne, na futbalovom štadióne a v mnohých ďalších zariadeniach. Priaznivcom cyklistiky odporúčame cyklotrasy v okolí mesta, peším odporúčame výlet náučnými chodníkmi.
Tip na dovolenku: Známe letovisko Kurinec ponúka návštevníkom rekreáciu pri vodnej nádrži, ubytovanie v hoteli, alebo campe, člnky a vodné bicykle, minigolf a ruské kolky.
Tradičné jedlá: ak navštívite naše mesto, radi vám ponúkneme gemerské guľky, zemiakové placky, kapustníky, alebo pirohy.
Radi Vás privítame v meste Rimavská Sobota.

       
Domovská stránka mesta:
http://www.rimavskasobota.sk
Email adresa mesta:
tic@rimavskasobota.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore