Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
01.12.2023
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Sedliacka Dubová

Skutočná poloha obce Sedliacka Dubová
 Zvýraznená atrakcia:  Lyžiarsky vlek
   
Sedliacka Dubová-

Obec Sedliacka Dubová leží na severe Žilinského kraja neďaleko Oravského hradu. Je položená v prekrásnom "kúte" Slovenska, ktorým je Orava, v údolíčku na hlavnom cestnom ťahu Žilina - Dolný Kubín - Trstená - Krakov. Popri obci preteká rieka Orava, ktorá ponúka možnosti rybolovu.
Prvá písomná zmienka o obci sa zachovala z roku 1397. V súčasnosti žije v obci 500 obyvateľov. Obec, čo sa týka infraštruktúry je vybudovaná na veľmi dobrej úrovni. Obec je napojená na elektrickú sieť, je splynofikovaná, napojená na oravský skupinový vodovod. V obci premáva pravidelná autobusová i železničná doprava. Je tu zavedená káblová televízia so zahraničnými stanicami a funguje poštová schránka a tel. automat.
Obyvatelia sa popri pracovných povinnostiach venujú najmä poľnohospodárskej činnosti, čo umožňuje rozvíjať pre potenciálnych návštevníkov agroturistiku. V obci pôsobí poľnohospodárske družstvo, urbárske (lesné) spoločenstvo, športový klub, požiarny zbor, Slovenský Červený Kríž. Sú tu dve reštaurácie a sieť obchodov (potraviny, drogéria, textil, papierníctvo, záhradkárske potreby). V obci je možné získať ubytovanie v podnájme, v novovybudovanej ubytovni, resp. v budove farského úradu. Lyžiarsky vlek, hokejové ihrisko a futbalové ihrisko s novými šatňami je možné využiť na športovanie. V prípade nepriaznivého počasia je možné využiť priestory kultúrneho domu na stolný tenis, šachy či duchovne sa "nasýtiť" v knižnici, alebo fyzicky na dedinských zábavách.
Sedliacka Dubová-

Sedliacka Dubová-

Z kultúrnych pamiatok sa zachovali z obdobia baroka zrúcaniny kostola, ktorý sa týči nad dedinou a druhý kostol, ktorý je priamo v obci. Obec je stvorená na vychádzkové trasy, najmä v zime, kedy sa usporiadúvajú aj lyžiarske prechody chotárom.
Obec má veľa voľných priestorov využiteľných pre záujemcov o podnikateľskú činnosť resp. pre cestovný ruch a touto formou ponúka na využitie týchto priestorov aj pre potenciálnych návštevníkov, ktorí by tu chceli podnikať resp. usadiť sa.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore