Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
20.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Senec

Skutočná poloha mesta Senec
 Zvýraznená atrakcia:  Rekreácia-Senecké jazerá
   
Senec-Senecké jazerá
Senecké jazerá
Okresné mesto Senec (15 tis. Obyvateľov) je známe predovšetkým ako stredisko letnej rekreácie. Slnečné jazerá a komplexne vybavený areál jazier poskytuje vynikajúce podmienky na letné dovolenky. Využívajú ho nielen domáci obyvatelia, ale aj rekreanti z celého Slovenska a zahraničia. Je obľúbeným cieľom dovoleniek a víkendov pre obyvateľov 25 kilometrov vzdialenej Bratislavy a Senec je významným centrom prímestskej rekreácie.
V rekreačnom areáli je niekoľko desiatok hotelových zariadení, súkromných chát, dobre vybavený stanový a karavanový kemp, verejné pláže so všetkými doplnkovými službami.
V roku 2002 mesto oslávilo svoje 750-te narodeniny a k tomuto výročiu sa pripravili viaceré atraktívne podujatia. V mesiaci júni sa uskutočnil Veľký letný karneval - najväčší mestský karneval na Slovensku, ktorý sa uskutočnil po prvý raz v roku 1997. Počas karnevalového dňa sa na pešej zóne konal prievod masiek, na dvoch pódiách prebiehali rôzne programy a vystúpenia známych hudobných a tanečných skupín.
Pravidelne v polovici júna sa uskutočňuje aj Senecké leto, ktorým sa každoročne začína letná turistická sezóna na jazerách. Počas podujatia v areáli jazier prebieha zábavný program s množstvom atrakcií, bohatou ponukou občerstvenia a s diskotékou pod letnou oblohou až do rána. Povestný je veľký ohňostroj nad hladinou jazera.
Senec-Hotel Senec
Hotel Senec
Ďalšími tradičnými podujatiami sú Trojkráľové plávanie otužilcov v januári a Balónová fiesta - medzinárodné stretnutie teplovzdušných balónov.
Turecký dom
Na námestí sa nachádza renesančný kaštielik Turecký dom. Postaviť ho dal v rokoch 1556-60 bratislavský župan Krištof Baťán. Do roku 1757 v ňom zasadali bratislavskí župani, potom sa v ňom striedali rôzne ustanovizne. Po náročnej rekonštrukcii v roku 1994, financovanej mestom, bola v Tureckom dome otvorená exkluzívna reštaurácia a kaviareň. Dnes sa tu nachádza ázijská reštaurácia.
Pranier
Tehlovú stavbu zo 16.storočia nájdeme v parku na Mierovom námestí. Známa je tiež pod pomenovaním "Stĺp hanby". V rokoch poddanstva k tomuto stĺpu priväzovali zlodejov, podvodníkov, "čarodejníkov" za trest a "na verejnú potupu".
Kostol sv. Mikuláša
Je dominantnou mesta a jeho najstaršou historickou pamiatkou. Doteraz najstaršou je písomná zmienka o seneckej fare z roku 1308. Už v roku 1326 sa uvádza, že v obci sa nachádza kostol zasvätený sv. Mikulášovi. Kostol prešiel niekoľkými stavebnými úpravami. Správu o prestavbách pochádzajú zo 16., 17. storočia, posledné úpravy sa uskutočnili v 19.a 20. storočí.
Synagóga
Je dominantnou centrálneho námestia. Pochádza z roku 1094, ale z písomných prameňov sa dozvedáme, že synagóga bola v Senci už aj predtým. V súčasnosti je nevyužitá a jej vlastník Židovská náboženská obec hľadá investora na jej zrekonštruovanie.

       
Domovská stránka mesta:
http://www.senec.sk
Email adresa mesta:
musenec@senec.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore