Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Sklené Teplice

Skutočná poloha obce Sklené Teplice
 Zvýraznená atrakcia:  Termálne minerálne pramene s teplotou vody od 37 °C do 52,3 °C
   
Sklené Teplice-Pohľad na obec Sklené Teplice
Pohľad na obec Sklené Teplice
Sklené Teplice patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Obec Sklené Teplice začína písať svoju slávnu históriu už v roku 1340, keď za panovania Kráľa Karola Róberta vznikla obec Skleno.
Kúpele ležia na úpätí Štiavnických vrchov v idylickej doline, cez ktorú preteká potok Teplá a sú zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi.
Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici. Od železničnej stanice v Hliníku nad Hronom sú kúpele vzdialené 8 km a vedie cez ne cesta do historickej Banskej Štiavnice.
V Sklených Tepliciach vyvierajú termálne minerálne pramene s teplotou vody od 37 °C do 52,3 °C. Chemickým zložením patria k typu síranovo, vápenato-horečnatých hypotonických minerálnych vôd termálnych.
Sú to najvýznamnejšie minerálne pramene vulkanického písma. Pochádzajú z pozdĺžnych dolomiticko-vápencových vrstiev. Ich infiltrační územie je neďaleko od miest výverov. Všetky pramene majú príbuznú chemickú skladbu a fyzikálne vlastnosti.
V Sklených Tepliciach sa liečia pacienti s chorobami pohybového a nervového ústrojenstva.
Obec pre rekreačné účely ponúka ubytovanie v 2 rekreačných zariadeniach a to v Žliebku a Slovane. Počas letnej turistickej sezóny je možnosť kúpania v areáli termálneho kúpaliska obce, v kúpeľoch a Kúpeľnom liečebnom dome ZSNP.
Obec usporadúva pre ubytovaných hostí zájazdy autobusom do blízkeho okolia ako Banská Štiavnica, Kremnica, Antol. Počas zimného obdobia, ak nie sú podmienky na lyžovanie v obci - je možnosť lyžovania v blízkom okolí.

       
Domovská stránka obce:
http://www.sklene-teplice.sk
Email adresa obce:
starosta@sklene-teplice.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore