Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.07.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English

Deutch

Slavec

Skutočná poloha obce Slavec
 Zvýraznená atrakcia:  Gombasecká jaskyňa, Reformátorský kostol
   
Slavec-Gombasecká jaskyňa, Reformátorský kostol
Gombasecká jaskyňa, Reformátorský kostol
Na juhu Slovenského krasu, v údolí rieky Slaná, medzi Plešiveckou a Silickou náhornou planinou leží obec Slavec a jej časť Vidová.
Prvá písomná pamiatka o obci je z roku 1362. V časti Vidová sa nachádza niekoľko starých domov, ktoré odrážajú kultúru vtedajšieho bývania. Časť kostola v Slavci bola postavená pravdepodobne v dobe husitskej, ku ktorej bola v roku 1801 pristavená predná časť s vežou a so zvonicou.
Dedina sa nachádza na úpätí vápencových pohorí, preto je tento kraj bohatý na jaskyne objavené a sprístupnené, ale aj nesprístupnené a neobjavené.
V katastrálnom území obce sa nachádza rekreačná oblasť Gombasek. V tejto časti je svetoznáma Gombasecká kvapľová jaskyňa, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto oblasť poskytuje najmä v letnej turistickej sezóne ubytovanie pre turistov v Gombaseckej chatovej osade v drevených chatkách, ako aj v stanovom tábore. Je dobrým východiskovým miestom pre pešiu, a cykloturistiku na Silickú planinu, ktorá je najväčšou náhornou planinou v strednej Európe, a na Plešiveckú planinu.
Na obidvoch planinách sa nachádzajú značkované turistické trasy. Sú rajom najmä pre orientačných bežcov. Usporiadali sa tu majstrovstvá Slovenska ako aj Európy.
Na javisku prírodného amfiteátra sa uskutočňujú vystúpenia rôznych domácich a zahraničných súborov, čím obohacujú kultúrny život tohoto kraja. Cez Gombaseckú rekreačnú oblasť, ako aj cez dedinu vedie značkovaná cykloturistická trasa, ktorá spája pozoruhodnosti okolitého kraja a usadlostí.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore