Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
20.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Trnava

Skutočná poloha mesta Trnava
 Zvýraznená atrakcia:  Sakrálne objekty - 11 kostolov
   
Trnava-Mestská veža
Mestská veža
Erb mesta je zlaté, (žlté), šesťspicové koleso na modrom štíte neskorogotického tvaru. Vo veľkom erbe je v strednom okruží hlava Pantokratora, v horných výsečiach alfa a omega, v stredných mesiac a slnko, v dolných písmena r a t. Nad štítom je umiestnená korunka.
Prvá písomná zmienka o meste je v listine ostrihomského arcibiskupa Jána z roku 1211 o donácii príjmov miestneho kostola ostrihomskej kapitule.
Trnava leží v centre Trnavskej pahorkatiny, 45 km severovýchodným smerom od hlavného mesta SR, Bratislavy, v nadmorskej výške 146 m. Katastrálne územie Trnavy leží v teplej klimatickej oblasti. Priemerná ročná teplota vzduchu sa pohybuje v hodnotách 9 - 10 stupňov Celzia. Ročný úhrn zrážok je 560 mm.
Trnava - prvé slobodné kráľovské mesto na území dnešného Slovenska. Privilégiá jej udelil v roku 1238 uhorský kráľ Belo IV. Bohatá história mesta zanechala stopy v množstve kultúrno-historických pamiatok, vďaka ktorým patrí Trnava ku klenotom Slovenska. Trnava je charakteristická svojim fortifikačným systémom, súborom barokových univerzitných budov a najmä množstvom sakrálnych objektov. Je tu 11 kostolov. Preto niet divu, že mesto dostalo prívlastok Malý Rím.
Informácie o meste a sprostredkovanie miestnych sprievodcov na prehliadky architektonických pamiatok Vám zabezpečí Trnavský informačný servis, Trojičné námestie č.1, 917 01 Trnava,
tel./fax: 033-551 10 22, E-mail: tins@nextra.sk

       
Domovská stránka mesta:
http://www.trnava.sk
Email adresa mesta:
vladimir.butko@trnava.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore