Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Turčianske Teplice

Skutočná poloha mesta Turčianske Teplice
 Zvýraznená atrakcia:  Minerálne pramene a termálne vody
   
Turčianske Teplice-Letecký pohľad na centrum mesta
Letecký pohľad na centrum mesta
Turčianske Teplice ležia na juhu Turčianskej záhradky, v nadmorskej výške 518 m nad morom, na úpätí výbežkov Veľkej Fatry, ktoré spolu s Kremnickým pohorím a grúňmi Lazov vytvárajú okolo mesta prekrásny rámec.
Najväčším prírodným bohatstvom Turčianskych Teplíc sú minerálne pramene a termálne vody. Prvá písomná zmienka o termálnych prameňoch na území dnešného mesta sa datuje z roku 1281. Kúpele vznikli na báte horúcich prameňov liečivých vôd, ktorých teplota sa pohybuje od 40,7°C do 46,5°C. V Turčianskych Tepliciach ako jediných kúpeľoch na Slovensku sa liečia choroby obličiek a močových ciest. Známa a úspešná je i liečba pohybového ústrojenstva nielen dospelých, ale i detí.
Súčasťou kúpeľného areálu je i rozsiahly park.
Turčianske Teplice sú administratívnym, kultúrnym i spoločenským centrom horného Turca, a sídlom okresu Turčianske Teplice.
Súčasťou Turčianskych Teplíc sú miestne časti Diviaky, Turčiansky MIchal a Dolná Štubňa.
Turčianske Teplice-Modrý kúpeľ
Modrý kúpeľ
Z historických objektov nachádzajúcich sa priamo v meste je potrebné spomenúť Modrý kúpeľ z 19. storočia, rímsko-katolícku kaplnku z roku 1770 a rodný dom Mikuláša Galandu, nachádzajúci sa v južnej časti mesta.
Najstarším historickým objektom je rímsko-katolícky kostol sv. Michala v Turčianskom Michale z roku 1264. V tejto časti mesta je aj pamätný dom I. Ž. Somolického, básnika a národovca.
V Dolnej Štubni sa nachádza rímsko-katolícky kostol z konca 16. storočia. Návštevníkov časti Diviaky zas upúta najmä renesančný kaštieľ z druhej polovice 17. storočia a rokokový kaštieľ z druhej polovice 18. storočia.
Mesto vďaka kúpeľom, klimatickým podmienkam a bohatstvu krás okolitej prírody je ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu.
V lete ponúka dve termálne kúpaliská, tenisové dvorce, široké možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku, v zime zas umelú ľadovú plochu, okolité lyžiarske svahy s vlekmi a kvalitné bežecké trate.
Rozsiahlu sieť zariadení cestovného ruchu tvoria penzióny MILKA a PANDA, hotely LESNÍK, VYŠEHRAD, HOTEL G, kaštieľ v Diviakoch, rekreačné zariadenia RELAXTURIEC, pizzéria LAGAZELA, vináreň U PRIMÁTORA, ubytovne v TJ BANÍK a ATC Diviaky.
Z kultúrnych aktivít možno spomenúť kino, divadeľnú sálu, kultúrne domy, mestskú knižnicu, kultúrnu a informačnú agentúru, hlavného organizátora kultúrneho života v meste.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore