Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Vyhne

Skutočná poloha obce Vyhne
 Zvýraznená atrakcia:  Sídlo templárskych rytierov
   
Vyhne-Vyhne
Vyhne
Obec dlhá 6 km sa vinie údolím potoka v jednej z dolín Štiavnického pohoria.
Prvá zmienka pochádza z 13.storočia ako o baníckej osade, neskôr osade s množstvom odborníkov na výrobu železa a remeselníkov na jeho spracovanie.
Tiež tu bolo sídlo templárskych rytierov , ktorí sa zaslúžili o prvé kvapky moku – vychýreného vyhnianskeho piva.
Druhou známou tekutinou je voda z termálneho prameňa , ktorý využívali už viac ako pred 700 rokmi na svoju očistu po práci. Zistili, že teplá voda má liečivé účinky.
František Rákoczi II. mal úmysel vybudovať z Vyhieň kúpele podobné Karlovým Varom. S koncom 2. svetovej vojny skončila aj sláva kúpeľov, ktoré ešte pred 100 rokmi mávali v sezóne do 1000 hostí.
V súčasnosti tu nájdete ticho, pokoj, spev vtákov a nekonečné koncerty svrčkov, možnosť turistických a cykloturistických výletov , kúpanie v letnom termálnom bazéne , tenisové a volejbalové dvorce, futbalový štadión, biatlonový areál, v zime možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania, diskotéky a skvelú starostlivosť rehabilitačných pracovníkov v rehabilitačnej časti hotela Sitno.
Návštevníci majú možnosť sa ubytovať priamo v obci v ubytovacích zariadeniach rôznej kategórie:
- turistická ubytovňa,
- ubytovanie na súkromí,
- penzión,
- hotel.
Obec je miestom konania významných športových a kultúrnych podujatí ako napr. medzinárodný volejbalový turnaj, biatlonové preteky, sochárske a maliarske sympóziá a pod.
Starobylá Banská Štiavnica vzdialená 12 km od obce Vyhne poskytuje tiež možnosť aktívne a zaujímavo využiť voľné chvíle.

       
Email adresa obce:
ocuvyhne@stonline.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore