Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
01.12.2023
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Zemplínske Hámre

Skutočná poloha obce Zemplínske Hámre
 Zvýraznená atrakcia:  Krásna príroda a okolie
   
Koncom 18. storočia sa z Rolovej Huty do Sniny prisťahoval pán Jozef Rholl, ktorý si kúpil lesy a veľkostatok. Na úpätí Vihorlatu začal hľadať zlato a striebro. Objavil však železnú rudu a silikáty. Za účelom tavenia rudy a skla prisťahoval z okolia Margecian baníkov, sklárov, uhliarov a v roku 1809 založil robotnícku osadu pod názvom Jozefova Dolina.
S rozmachom ťažby pribúda osadníkov. V roku 1844 bola osada premenovaná na Szinna Hámor, v roku 1918 sa stáva obcou s názvom Sninské Hámre. V roku 1956 sa jej názov mení na Zemplínske Hámre.
Od roku 1997 má obec svoj erb a zástavu. V súčasnej dobe žije v obci 1272 obyvateľov.
V obci je moderný kultúrny dom, základná deväťročná škola, materská škola, kostol, vo výstavbe dom smútku a všešportový areál. Obec má vodovod, v roku 2000 bola ukončená plynofikácia obce, v súčasnosti sa pripravuje projektová dokumentácia na odkanalizovanie obce.
Obec je vstupnou bránou do CHKO na južnom úpätí Vihorlatu. Krásna príroda, výnimočná fauna a flóra, láka milovníkov prírody. Turistické trasy na Sninský kameň, Morské oko, Kotlík, Podstavku s nádherným trasoviskom dávajú priestor pre rozčarovanie a oddych. Prístup do obce je možný zo Železničnej zastávky Belá nad Cirochou alebo autobusom zo Sniny. Rýchliková trať končí v Humennom letecky sa je možné prepraviť do Košíc.
Ubytovacie možnosti sú v hoteloch Kamei v Snine alebo Armales v Stakčíne. Pri turistických cestách na Morské oko je možnosť ubytovania v chatách. V obci bude v prevádzke nová reštaurácia na Kostolnom námestí, občerstviť sa možno v ďalších dvoch pohostinstvách, nakúpiť v 6-tich privátnych predajniach.
V obci je niekoľko luxusných domov, v ktorých je možno sa pohodlne ubytovať za sympatické ceny.
Navštívte našu obec a okolitú prírodu, budete milo prekvapení krásou prírody a pohostinnosťou ľudí žijúcich v tomto kraji pod Vihorlatom.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore