Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


Deutch

Magyarul

Edelstal

Skutočná poloha obce Edelstal
 Zvýraznená atrakcia:  Kostol „sv. Štefana“
   
Kontaktná osoba pre turistické príležitosti: Obecný úrad
Nadmorská výška: 183 m, Počet obyvateľov: 607
Edelstal, ako najsevernejšie miesto Burgenlandu, leží uhniezdené na výbežkoch Malých Karpát. Už pred mnohými storočiami bola táto oblasť výnimočným územím na osídlenie. S vniknutím frankov z východu si pravdepodobne nový osadníci vybrali kotlinu Edelstalu. Podľa nálezov (ovčie kosti), ktoré sa našli v blízkosti fabriky "Römerquelle", dá sa povedať, že už v neskorom stredoveku tu bolo sídlo. Susedné dediny Prellenkirchen, Berg a Hundsheim boli založené v r. 872 - 1122.
Vinárničky pozývajú návštevníkov na príjemné posedenie, husté lesy, ktoré obkolesujú obec, sľujú vysokú kvalitu života a nechajú skrátka ani hubárov a tých čo radi zbierajú lesné plody.  Zvlášť známe je táto obec na severe Burgenlandu vďaka minerálnemu prameň firmy Römerquelle.
Pamätihodnosti v obci:
Kostol „sv. Štefana“ – farský kostol je vo svojom základe v barokovom štýle, ale vo vnútri nebol úplne dokončený. Je zasvätený sv. kráľovi Štefan, 1. kráľovi Uhorska. Ešte barokový oltár pochádza z kostola Bergkirche z Eisenstadtu. Kazateľňa na ľavej strane je dielom neznámeho majstra z obdobia baroka. Orgán bol vyhotovený v bratislavskej dielny začiatkom 19. st. a bol zreštaurovaný v r. 1993/94. 
Cintorín - s hrobmi vojnových obetí (cesta k hrobom je vydláždená)
Vojnový pomník (na križovatke, v dedine smerom Prellenkirchen)Štvrť Kellerviertel - (80 podzemných pivníc pre skladovanie vína) – na konci dediny (zo strany od Prellenkirchenu) odbočiť doprava, väčšina asi 80 pivníc už bola sanovaná a používa sa sčasti na skladovanie vína. Táto štvrť je ideálna na prechádzky.
Všeobecné zariadenia:
Autobusový prípoj, doktor, banka, bankomat, autoopravovňa.
Šport a možnosti pre voľný čas:
Turistické a cyklistické trasy cesty odhaľujú malebnú krajinu a umožňujú nádherné výlety v prírode. Ale aj jazdou na koni alebo na koči sa dá objavovať a obdivovať krásy tejto krajiny.
Reštaurácie a pohostinstvá:
Pohostinstvo Glock, Hauptstrasse 26, A-2413 Edelstal,
Otváracie hodiny: 08:00 - 24:00, Po a Ut – voľno, Tel. +43 2145 2234
Viechy / vinárne:
Vinárnička Fichtenbauer Hauptstr. 53, A-2413 Edelstal, Lt. Anfrage, Tel. +43 2145 2049
Vinárnička Redl Hauptstr. 6, A-2413 Edelstal, Lt. Anfrage, Tel. +43 2145 2506

       
Domovská stránka obce:
http://www.edelstal.at
Email adresa obce:
POST@Edelstal.bgld.gv.at

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore