Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.07.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Chlmec

Skutočná poloha obce Chlmec
 Zvýraznená atrakcia:  Rekreačné zariadenie
   
Chlmec-

Obec Chlmec leží na styku Vihorlatu a Humenských vrchov v doline potoka Ptava.
Od okresného mesta je vzdialené 7 km.
Prvá zmienka o obci je z roku 1451 pri deľbe majetku Drugettovcov. V 19.storočí patril majetok obce Andrassyovcov. Počas 2. svetovej vojny bola obec vypálená.
V súčasnosti má obec 550 obyvateľov a hospodári na katastri o výmere 791 ha. Obec bola v roku 1998 splynofikovaná. Svojpomocne si občania obce vybudovali nový kostol, ktorý bol vysvätený v auguste 1998.
Obec má veľmi dobré podmienky pre rozvoj cestovného ruchu v jej okolí sa nachádza niekoľko objektov pre rozvoj turistiky ako v zimnom tak i v letnom období. Je vstupnou bránou do nádhernej prírody. Svojim návštevníkom poskytne možnosť zimnej a letnej rekreácie.
Chlmec-

V zime je to v lyžiarskom stredisku CHLM, ktoré je vybavené dvoma lyžiarskymi vlekmi. V tomto období sú tu výborné podmienky na denné i nočné lyžovanie. Rekreačné zariadenie MH Bystrá poskytuje svoje služby celoročne s možnosťou ubytovania o kapacite 220 lôžok, celodenného stravovania, poriadania rodinných osláv, stužkových slávností, školení, seminárov, školských výletov, lyžiarskych výcvikov, branných kurzov, školy v prírode. Počas školských prázdnin organizujú sa tu detské rekreácie, víkendové rekreácie, rodinné pobyty.
Zariadenie má vlastný bazén, futbalové a volejbalové ihrisko, možnosť spoločenského vyžitia a vychádzky do nádhernej prírody.
Ďalšou turistickou atrakciou je tu MH Bystrá, ktorá ponúka v lete deťom detské rekreácie spojené s kúpaním v bazéne, ktorý je vybudovaný priamo v areály rekreačného zariadenia.
Okrem toho rekreačné zariadenie MH Bystrá ponúka počas celého roku rôzne pohostenia z príležitostí svadieb, banketov a osláv výročí. Môžu sa tam poriadať rôzne porady a semináre, nakoľko toto zariadenie má aj pomerne veľkú ubytovaciu kapacitu.
So službami, ktoré sú tam ponúkané sú občania veľmi spokojní.
Okolie našej obce tvoria väčšinou lesy, v ktorých počas sezóny rastú dary prírody. Sú to lesné maliny, černice a iné lesné plody, možnosť zberu húb. Najvyhľadávanejšie sú však v našom okolí počas sezóny hríby, ktoré tu rastú v hojnom počte.
V katastri obce je aj rybník, kde je možnosť chytania rýb.
V súčasnosti sa v obci robí prestavba starého kostola na dom smútku, zároveň je už vydané územné rozhodnutie na stavbu obecnej kanalizácie.
Obec Chlmec patrí k stredne veľkým obciam v Humenskom regióne, snahou obecnej samosprávy je, aby občania v našej obci mali čo najlepšie podmienky pre bývania a kultúrne vyžitie v obci a jej okolí.

       
Email adresa obce:
mhbystra@hotmail.com

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore