Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
14.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English

Červený Kameň

Skutočná poloha  Červený Kameň
 Zvýraznená atrakcia:  Sokoliarsky dvor ASTUR
   
Červený Kameň-Hrad Červený kameň
Hrad Červený kameň
Hrad Červený Kameň

Hrad Červený Kameň píše svoju históriu už od roku 1240 a pokladá sa za jeden z unikátov stredoeurópskeho staviteľstva.
História hradu siaha už pred rok 1240. Založila ho vtedajšia kráľovná Konštancia, dcéra uhorského kráľa Bélu III. Patril do zoskupenia stredovekých pohraničných hradov od Devína až po Trenčín, ktoré tvorili opevnenie medzi Uhorskom a Českým kráľovstvom. V krátkej časovej etape od 13. až do začiatku 16. storočia sa tu vystriedalo niekoľko majiteľov z radov uhorskej šľachty ako napríklad Matúš Čák Trenčiansky, Ján Zápoľský a Thurzovci. V roku 1535 predali Thurzovci hrad spolu s panstvom svojim obchodným partnerom v banskom podnikaní augsburským Fuggerovcom, ktorí sa usilovali z hradu vybudovať pohodlné renesančné sídlo s moderným fortifikačným systémom. Od 80. rokov 16. storočia sa hrad po vyše tristoročnom striedaní majiteľov stáva až do roku 1945 majetkom Pálfiovcov, ktorí ho niekoľkokrát prestavovali na pohodlné sídlo svojho rodu. V roku 1949 bol hrad Červený Kameň vyhlásený za štátny kultúrny majetok a postupne sprístupňovaný verejnosti ako múzeum prezentujúce historické bývanie šľachty a vývoj vojenstva.
Zbierka múzea sa svojou kvalitou a rozsahom radí medzi najzachovalejšie a zároveň najcennejšie historické pamätihodnosti na Slovensku.

  SLUŽBY:
 • parkovisko pred hradom zdarma
Červený Kameň-Hrad Červený kameň
Hrad Červený kameň
 • výklad v slovenskom jazyku
 • samostatnú prehliadku pre väčšiu skupinu nad 10 členov treba objednať vopred:
  telefonicky 033/6905803 ;
  alebo e-mailom: objednavky-mck@snm.sk
 • pre vopred objednanú skupinu so zahraničnými návštevníkmi je poskytovaný výklad v anglickom, nemeckom, maďarskom, francúzskom, ruskom jazyku
 • text o expozíciách v nemeckom, anglickom, maďarskom, talianskom, francúzskom, poľskom, ruskom, chorvátskom, srbskom, holandskom a španielskom jazyku
 • predaj pohľadníc, informačného a propagačného materiálu
 • hradná vinotéka (počas sezóny)
 • zákaz fotografovania a snímania na video v expozíciách hradu  Priamo na hrade je možné občerstviť sa v Zámockom libresse alebo pri vchode do areálu v reštaurácii "Taverna pod baštou".
 • V areáli hradu sa nachádza Sokoliarsky dvor "Astur", kde sa počas sezóny prezentujú letové ukážky dravcov. Viac informácií je možné dozvedieť sa na stránke: www.astur.sro.sk


  Bližšie informácie o hrade na www.hradcervenykamen.sk kde sa dozviete i o aktuálnom kalendári podujatí, cenách vstupného, ako i možnostiach prenájmu hradných priestorov.


  Kontakt - Hrad Červený Kameň
  tel.: 033/6905803 , objednavky-mck@snm.sk, www.hradcervenykamen.sk

  Popis prehliadky:  I. prehliadkový okruh – muzeálny okruh

  Základná trasa vedie dvadsiatimi štyrmi bohato zariadenými priestormi. Návštevník prechádza salónmi, spálňami, jedálňou i rytierskou sálou, kde si môže prezrieť inštaláciu dobového interiérového zariadenia šľachty od obdobia renesancie po obdobie secesie. Expozičné miestnosti sú doplnené zaujímavou zbierkou historických zbraní, vzácneho porcelánu a portrétov. Zároveň je možné zoznámiť sa i s pôvodnými interiérmi hradu: lekárňou, salou terrenou, knižnicou a kaplnkou. Súčasťou prehliadky je i hradné podzemie, ktoré patrí k najväčšiemu v strednej Európe.  Prehliadky v slovenskom jazyku

  MÁJ – SEPTEMBER

  po – ne: 9.00 – 17.00

  - prehliadky začínajú každú celú hodinu

  OKTÓBER - APRÍL

  ut – ne: 9.30 – 15.30

  - prehliadky začínajú 9.30, 11.30, 13.30, 15.30  Prehliadky v anglickom jazyku

  JÚL – SEPTEMBER

  po – ne: prehliadky o 11.30 a 15.30

  MÁJ, JÚN

  so – ne: prehliadky o 11.30 a 15.30

  II. prehliadkový okruh – renesančná pevnosť

  Výberová prehliadková trasa návštevníka zavedie do obdobia 16. storočia, t.j. do doby výstavby fuggerovskej renesančnej pevnosti a jedinečného obranného systému hradu. Tento okruh prechádza cez most, hradnú priekopu, rozľahlé pivnice, lisovňu a všetky štyri nárožné bašty: západnú, južnú, východnú i severnú.

  JÚL, AUGUST

  pondelok - nedeľa

  - prehliadky začínajú 10.00, 12.00, 14.00, 16.00

  MÁJ, JÚN, SEPTEMBER

  sobota, nedeľa, štátny sviatok

  - prehliadky začínajú 10.00, 12.00, 14.00, 16.00


         


     ...ďaľšie obrázky  Červený Kameň:
  Červený Kameň-reprezentačný salón
  reprezentačný salón
  Červený Kameň-zelený salón
  zelený salón
  Červený Kameň-pivnice hradu Červený kameň
  pivnice hradu Červený kameň


  Domovská stránka :
  http://www.hradcervenykamen.sk
  Email adresa :
  objednavky-mck@snm.sk

  Info:
           e-mail: trade@ba.psg.sk
           tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
     
  Atrakcie
        
  E-mailujte nám
   
  domov

  hore