Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Petrova Lehota

Skutočná poloha obce Petrova Lehota
 Zvýraznená atrakcia:  Prekrásna príroda vrchovinového charakteru, blízkosť kúpeľov Trenčianske Teplice
   
„Tak ako verím v Boha jedine,
verím, že obec Petrova Lehota nikdy nezhynie.“
Podhorská obec sa rozkladá v juhozápadnej časti Strážovských vrchov v doline potoka Petrovka. Prostredie, odklonené od rušnej hlavnej spojnice medzi Trenčianskymi Teplicami a Bánovcami nad Bebravou, prekrásna príroda vrchovinového charakteru, blízkosť svetoznámych kúpeľov i ďalšie atraktívne turistické ciele, robí pokojnú dedinku príťažlivou pre návštevníkov i turistov. Územie chotára zaberá polohy od 300 m n.m. až po 600 m n.m.
Prvá písomná zmienka je z roku 1346 ako terra Petri – Petrova zem, ktorú na zákupnom práve založil Peter z Diviak. Staršiu históriu píše už iba archeológia, ktorá na archeologickej lokalite situovala stredoveké hradište. Obec vznikla na časti chotára obce Motešice, ktoré vlastnil zeman Motešický, neskôr aj iní majitelia. Obyvatelia gazdovali na poliach a pasienkoch a svoje prebytky prinášali na trhy do Trenčína a Bánoviec. V 20. storočí bola Petrova Lehota dočasne zlúčená s Motešicami, no v roku 1995 sa na základe referenda opäť osamostatnila.
Najvýznamnejšou architektonickou pamiatkou obce je klasicistický rímskokatolícky kostol sv. Michala z roku 1794, ktorý stojí na mieste staršieho kostola. Vďaka obyvateľom obce sa priebežne upravoval, najmä na konci 20. storočia. Návštevníkov záujme kamenná jaskyňa so sochou Panny Márie, pripomínajúca slávne Lurdy. Z pôvodnej stavebnej rázovitosti podhorskej obce zostalo niekoľko domov s podstienkami, ktoré zväčša zrekonštruované slúžia na oddych chalupárom.
Kamkoľvek sa turista obráti, nachádza vynikajúce ciele na vychádzky. Len 6 km sú vzdialené Trenčianske Teplice, svetoznáme kúpele s množstvom zábavných možností – kúpeľným parkom, športoviskami, jazerom. 3 km smerom na juh v Motešiciach sa nachádza vzácny ranogotický rímskokatolícky kostol (začiatok 14. storočia) a dva kaštiele. V obci sídli známy žrebčinec a ponúka sa tu možnosť jazdy na koňoch. O kúsok ďalej na juh v Bobote je ranogotický rímskokatolícky kostol z 13. storočia.
Pre nenáročných turistov sú vhodné lesné porasty, lúky a pasienky v okolí Petrovej Lehoty, bohaté na lesné plody, huby a liečivé byliny. Kto dáva prednosť horskej turistike, môže si vyjsť na okolité vrchy. Z Klepáča (575 m n.m.) je pekný výhľad na Považie a Biele Karpaty, sedlom Machnáča (569 m n.m.) prechádza cesta do rovnomennej doliny, zaujímavý môže byť výlet do prírodnej rezervácie Omšenianska Baba. Zjazdovky v zime ponúka areál Buclovky.
Služby v Petrovej Lehote: predajňa miešaného tovaru, pohostinstvo, zariadenie pre údržbu a opravu motorových vozidiel, knižnica.

Túžite po chate v krásnom prostredí?
Želanie si môžete splniť. Obecný úrad v Petrovej Lehote (okres Trenčín) povolil na základe schváleného Územného plánu výstavbu chát a víkendových budov vo svojom chotári pre jednotlivých súkromníkov.
Záujemci informácie získajú na Obecnom úrade u starostky p. Anny Kissovej.
Kontakt:
tel.:       032/659 42 33
e-mail:  obecnyurad@centrum.sk


Inzerát
Obecný úrad ponúka na prenájom Kultúrny dom s kapacitou 90 miest. Objekt so sanitárnym ztariadením, kuchyňou, spoločenskou miestnosťou s javiskom je v dobrom stave.
Záujemci sa môžu obrátiť na starostku Obecného úradu p. Annu Kissovú o všetky ďalšie informácie, vrátane ekonomických podmienok.
Kontakt:
tel.:       032/659 42 33
e-mail:  obecnyurad@centrum.sk
Petrova Lehota-       
Domovská stránka obce:
http://www.petrovalehota.obceinfo.sk
Email adresa obce:
obecnyurad@centrum.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore