Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Detvianska Huta

Skutočná poloha obce Detvianska Huta
 Zvýraznená atrakcia:  Rímskokatolícky kostol, Ochotnícky divadelný súbor
   
Detvianska Huta-Obec a nádherná príroda
Obec a nádherná príroda
Detvianska Huta leží bokom od hlavnej cestu zo Zvolena do Lúčenca, kde v obci Kriváň sa z tejto trasy odbočí a postupuje sa ďalej cez mesto Hriňová 4 km na Detviansku Huty. Obec pozostáva z priľahlých osád Vrchdobroč, Komárno, Ľuľovka, Žabica, Bratkovica, ktoré sú obklopené lesmi smrekových porastov, v ktorých si hubári počas letných mesiacov prejavujú svoju vášeň.
V obci sa využíva prekrásne prostredie prírody na cestovný ruch - turistiku, cykloturistiku, agroturistiku.
Na ubytovanie sa využíva Penzión Nosálová a vo veľkej miere Škola v prírode, ktorej priestory využívajú na ubytovanie a stravovanie žiaci, študenti, športovci na sústredeniach, vedecké kapacity na spoločné stretnutia, ale aj charitatívne rodiny aj zo zahraničia.
Svoj voľný čas môžu využiť na návštevu Ranča Haferník, kde sa dá jazdiť na koňoch alebo absolvovať kurz jazdenia.
Najvyšší vrch v okolí je Vrchdobroč (920 m n.m.), stred obce 840 m n.m., rozloha 1535 ha.
V zimnom období sú všetky oblasti obce pokryté značnou prikrývkou snehu, kde sa využívajú 2 lyžiarske vleky, bežecké trate a každý briežok na sánkovanie a bobovanie.
Detvianska Huta-Rímsko katolícky kostol
Rímsko katolícky kostol
V každom ročnom období možno navštíviť a napiť sa z prírodnej vody s miestnym názvom Šťavnica.
Máme aj ochotnícky divadelný súbor, ktorého členovia sú zastúpení z každej vekovej kategórií a v prípade záujmu Vám radi predvedú svoj repertoár.Významnou tradíciou, ktorá sa užíva a traduje z pokolenia na pokolenie sú koledy betlehemcov počas vianočných sviatkov, troch kráľov, spievanie kolied popod okná susedov na Štedrý deň, pochovávanie basy na začiatku pôstneho obdobia, stavanie a váľanie májov.
V obci sa prevádza drevorezba krížov, vyšívanie podpolianskej výšivky krivou ihlou, háčkované čipky, ručné tkanie plátna a domácich kobercov, kováči poľnohospodárskeho náradia a podkúvanie koní.
Dominantnou obce je nielen prekrásna príroda, ale aj Rímskokatolícky kostol zasvätený Nanebovzatej Panne Márie, kto má uchované kroje, nosí ich pri všetkých cirkevných sviatkoch v obci.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore