Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
26.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Dubová

Skutočná poloha obce Dubová
 Zvýraznená atrakcia:  Výroba kvalitného vína
   
Dubová-Kostol
Kostol
Hovorí sa , že kto nepozná Dubovú, nepozná svet. Zlé jazyky zase hovoria, že z Dubového nič dobrého a my zase hovoríme, že ale čo sa vydarí niet lepšieho.
Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1287.Obec Dubová leží na úpätí Malých Karpát pod kopcom Kukla, medzi mestom Modra a obcou Častá. Je v okrese Pezinok.
Má 825 obyvateľov. Jej ťažká kamenistá pôda je vhodná hlavne na pestovanie viniča, čím sa živili už naši predkovia.
V registratúre Červeného Kameňa sú čitateľné tieto riadky „Dubovské vína sú najvítečnejšie v pánstve.“ Toho času sa v obci profesionálne výrobou vína zaoberajú:
Poľnohospodárske družstvo podieľníkov, ktoré má vybavenú krásnu pivnicu s posedením pre 45 ľudí. Kontakt: č.t. 02/6429222.
Firma GAFO Gavorník František sa zaoberá výrobou sudového vína. Kontakt: č.t. 02/6429366.
Firma Inter mall Pretzelmayer Ján zaoberá sa výrobou sýtených vín a výrobou sudového vína. Kontakt: 02/6429422.
Ďalej obec zviditeľňuje doma i v zahraničí kresťanský spevácky zbor CREDO, ktorý vystupuje pri slávnostných omšiach, svadbách pri očepovaní neviest a pri každej obecnej slávnosti. Kontakt: Ing. Polčičová Alena č.t. 02/6429334.
V obci má sídlo aj keramika JMF Company, ktorá sa zaoberá výrobou talianskej úžitkovej keramiky. Kontakt: Zajíček Jozef č.t. 02/6495581.
Aranžovaním zo suchých kvetín sa zaoberá pani Anna Valentovičová. Jej šikovné ruky vytvárajú zo sušených kvetín a tráv nádherné kytice, vence, ikebany a veľa krát ich kombinuje s keramikou pána Zajíčka. Kontakt: 02/6429447.
Dubová-Chata Kukla
Chata Kukla
Rekreačné zariadenie Fúgelka je známe aj v susedných štátoch odkiaľ rekreuje deti v letných táboroch. Toto zariadenie má veľmi dobrú polohu, je umiestnené priamo v lese dva km nad dedinou, podobne ako rekreačné zariadenie Kukla. Rekreačné zariadenie Fúgelka organizuje školy v prírode, detské letné a zimné tábory, rodinné oslavy, svadby, školenia a kynologické akcie.
Kontakt: č.t. 02/6429223, mail : fugelka@mail.viapvt.sk
Rekreačné zariadenie Kukla ponúka stravovacie a ubytovacie služby, detské letné tábory, svadby a rodinné oslavy.
Kontakt: č.t. 02/6429232.
Hotel Hydrostav patrí tiež do katastra obce Dubová. Je postavený nad obcou Píla a pod hradom Červený kameň. Poskytuje stravovacie a ubytovacie služby /150 lôžok/, rekreácie, stužkové, promócie, svadby, školenia, semináre a pod.
Obec Dubová je tiež známa fašiangovou ženskou zábavou, ktorá býva vždy v utorok pred popolcovou stredou a je spojená s pochovaním basy. Srdečne Vás pozývame. Na tejto zábave vždy hrá skupina Šmidli-bois, ktorej členovia- muži musia byť v ženskom oblečení. Skupinu Šmidli-bois tvoria hraniachtiví mladí ľudia, bez tejto skupiny sa nezaobíde žiadna dedinská slávnosť.
Dedinské slávnosti:
Privítanie Nového roku o pol noci pri Obecnom vianočnom strome,
Ženská fašiangová zábava,
stavanie obecného májového stromu,
Deň matiek,
Cyrilometodejské oslavy,
Futbalové zápasy a turnaje,
Vatra zvrchovanosti SR,
Obecné hody,
a každý rok príde svätý Mikuláš na koči a rozsvieti vianočný strom.

       
Domovská stránka obce:
http://www.dubova.sk
Email adresa obce:
obecdubova@mail.t-com.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore