Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Erb

Habovka

Skutočná poloha obce Habovka
 Zvýraznená atrakcia:  Pretek podomácky vyrobených malotraktorov o Habovský kardan - jedinečná súťaž na Slovensku
   
Habovka-Letecký pohľad na obec
Letecký pohľad na obec
Slovenská obec Habovka v okrese Tvrdošín s počtom obyvateľov 1340 má rozlohu 2915 ha. Obec má výhodnú polohu, je vstupnou bránou a križovatkou do známych turistických centier v Západných Tatrách. Oblasť Roháčov je známa vysokohorskou turistikou a Oravice termálnymi kúpaliskami, ktoré sú od obce vzdialené 10 km. Obec sa postupne prebudováva a všetky jej aktivity smerujú k turizmu. Je tu mnoho turistických ubytovní a penziónov so štandardným vybavením s možnosťou stravovania. V obci sú 4 predajne potravín, cukráreň, 2 pohostinstvá, 3 reštauračné zariadenia. Pre trávenie voľného času sú vybudované 2 tenisové kurty v letnom období, v zime je tu možnosť korčuľovania na prírodnej ľadovej ploche. Ďalej je možnosť pešej turitiky do blízkého okolia s možnosťou zberu lesných plodov ako sú čučoriedky, maliny a hríby, ktoré sa v tejto lokalite nachádzajú v hojnom počte. Celoročne sa môžu využívať termálne kúpaliská v Oraviciach. V zimnom období je tu možnosť zjazdového ako aj bežeckého lyžovania.
Akcie, ktoré sú tradičné: Staré nôty mladých strún (SNMS) - trojdňový hudobný festival . Podujatie sa koná vždy prvým májový týždeň. Zúčastňuje sa na ňom 400 - 500 mladých muzikantov zo Slovenska a Európy (Bulharsko,Juhoslávia, PĽR, ČR, Grécko, Rusko). Ďalej je to pretek podomácky vyrobených malotraktorov o Habovský kardan - jedinečná súťaž na Slovensku obohatená o rôzne súťaže a atrakcie, s ľudovou veselicou na záver. Podujatie má pevný termín - posledný júlový týždeň. Ďalšou akciou je prechod turistickým chodníkom, dni folk-country hudby. Podujatie sa koná v malom prírodnom amfiteátri na Lazoch nad Habovkou. Termín podujatia je druhý júlový víkend.
V obci panuje v letnej a zimnej turitickej sezóne, čulý turitický ruch, kde si prídu na svoje ubytovatelia a majitelia predajných zariadení. Každý sa snaží interiér a okolie udržiavať v patričnom poriadku a poskytovať čoraz lepšie služby. Samozrejme, že nie je všetko ideálne, ale v porovnaní s minulosťou sme urobili veľký krok vpred a v budúcnosti očakávame veľký rozvoj hlavne v službách pre návštevníkov našej obce.
Habovka-Kostol v obci
Kostol v obci
Habovka-Betlehém
Betlehém

Ján KULICH - Výber z tvorby


Výstava v KD Habovka venovaná 75. jubileu sochára, medajléra....


       
Domovská stránka obce:
http://www.habovka.sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore