Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
20.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!


English
Erb

Hnúšťa

Skutočná poloha mesta Hnúšťa
 Zvýraznená atrakcia:  Laznícke samoty
   
Hnúšťa-

Mesto Hnúšťa s počtom obyvateľov 7 600 leží v podhorskej kotline strednej časti Slovenského rudohoria.
Kotlinu tvoria okolité vrchy Sinec (916 m), Ostrá (1012 m), Štepov Vrch, Brandzová, Brezina.
Mestom preteká rieka Rimava, prameniaca pod Fabovou Hoľou. Povodie rieky sa volá Rimavská dolina, ktorú najviac ospieval vo svojich básňach hnúšťanský rodák Janko Francisci-Rimavský, nadšený bojovník za práva slovenského ľudu.
Osídlenie dnešného mesta existuje od roku 1334, lebo je uvedené v zozname výberčíkov pápežskej dane.
Z oblasti cestovného ruchu mesta ponúka turistiku po značkových trasách na vrch Sinec, Ostrú, no pozornosť by sme chceli upriamiť na Hradnú magistrálu, ktorá spája dva hrady, Fiľakovo a Muráň. Celková dĺžka je 78 km a vedie z Fiľakova cez Rimavskú Sobotu, Horné Zahorany, Kraskovo, Brezinu, Tŕstie až na Muráň. Po tejto trase chodil Fraňo Weselenyi z Fiľakovského hradu za Máriou Széchy (Muránskou Venušou) na Muránsky hrad.
Celá trasa Hradnej magistrály nazývaná tiež "Cesta Márie Széchy" je označená červenou turistickou značkou, ktorú pretínajú zjazdné hradské a krátke značkované chodníky, ktoré sa môžu použiť pre nástup či ukončenie túry v ľubovoľnom mieste. Ku Hradnej magistrále vedú z týchto miest spojnice, turistické a cyklistické trasy do obcí Rimavská Sobota, Veľké Teriakovce, Vyšný Skálnik, Kraskovo, Rimavské Brezovo, Tisovec, ktoré sú označené na turistickej mape Slovenské Rudohorie, časť Stolické vrchy.
Pri zdolávaní Hradnej magistrály sa nám naskytne príležitosť spoznávať krásy slovenskej prírody, striedanie lesa s trávnatými sedlami, poznávanie lazníckych samôt, vysoko položených obcí, ako aj výhľad na Sinec, Klenovský Vepor, Hradovú, výstup až na Tŕstie a ďalšie pokračovanie na Muránsky hrad.
Hnúšťa-

Príroda okolo nášho mesta je nielen krásna, ale aj bohatá na lesné plody - čučoriedky, maliny, brusnice a huby.
Okrem krásnej prírody je po trase aj viac kultúrnych pamiatok napr. kostoly v Rimavskej Bani, Rimavskom Brezove, Kraskove, Kyjaticiach, Brádne (vo všetkých sú veľmi hodnotné a pôsobivé interiéry).
Obec Kyjatice ponúka aj európsku raritu - kyjatickú kultúru žiarového pohrebiska z mladšej doby bronzovej z obdobia 11. až 7. storočia pred naším letopočtom.
V letných mesiacoch je možnosť navštívenia vodnej nádrže Teplý vrch, Klenovskú nádrž.
V zimnej sezóne ponúkame možnosti lyžovania na svahoch Sinca, Tisovskom Bánove a Rejkove, Klenovskej Skorušine a v rekreačnom stredisku Krokava vzdialenom od nášho mesta 20 km.
UBYTOVACIE KAPACITY A REŠTAURAČNÉ SLUŽBY V MESTE HNÚŠŤA
1) Hotel Robotnícky dom s reštauráciou a vinárňou.
Hotel je po rekonštrukcii s veľmi pekným interiérom - kapacita 56 lôžok v 1 a 2 posteľových izbách s príslušenstvom a možnosťou prístelky. Vináreň má tanečný parket. Reštaurácia-kapacita 100 miest. Vináreň 100 miest.
2) Ubytovacie zariadenie Ubyka-Igor Hrivnák, Hnúšťa, Daxnerova 906.
Hnúšťa-

Zariadenie je obnovené, vhodné na ubytovanie.
3) Ubytovňa Kord - Magnatech Slovakia, s.r.o., Hnúšťa, kapacita 48 miest, bez možnosti občerstvenia.
4) Reštaurácia Hubert - Marian Šulek, Daxnerova ul, Hnúšťa, Reštaurácia a veľká spoločenská sála vhodná na usporiadanie školení, seminárov, stretnutí. Veľkokapacitná kuchyňa umožňuje podávať občerstvenie, obedy, večere.
5) Malé reštauračné zariadenie Koliba - Štefan Szabó, Hlavná ul., Hnúšťa.
Reštaurácia ponúka príjemné posedenie s občerstvením, obedom, večerou v pôsobivom interiéri slovenskej koliby.

       
Domovská stránka mesta:
http://www.hnusta.sk
Email adresa mesta:
primator@hnusta. sk

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore