Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
29.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Hrubá Borša

Skutočná poloha obce Hrubá Borša
 Zvýraznená atrakcia:  Jazdecký areál Corporex
   
Hrubá Borša-

Prvá zmienka o obci je už z roku 1256. Obec sa spomína pod názvom Martinus de Borsa (nemes). Pramene hovoria, že mala 42 domov a 426 obyvateľov s prevažne rím.kat. vierovyznaním. Názov obce je odvodená z mena starého zemianskeho rodu ''Borsa-iovcov'', ktorí boli prevažnými majiteľmi pôdy obci. Je to obec s poľnohospodárskou výrobou. Nachádza sa medzi tokmi Čierna Voda a Malý Dunaj cca 7 km od mesta Senec, smerom na Veľké Úľany. Počet obyvateľov 360. Popri poľnohospodárskej výrobe si obyvatelia zachovali tradície pri výrobe domácich špecialít ako oškvarkové pagáče, tvarohová štrúdľa, kalkiš a samozrejme výrobky z domácej zakáľačky.
Kultúrne pamiatky
Na obecnom cintoríne sa nachádzajú staré hrobky zemianskych rodín spätých s obcou, z ktorých niektorí zastávali aj vyššie štátne funkcie (Bolgár Emil, rod. Gürhel).
Atrakcie a pozoruhodnosti
Jedinou a najväčšou atrakciou v samotnej obci je jazdecký areál Corporex. Pravidelné domáce preteky pre absolventov kurzu jazdenia podľa termínu kurzov. Hon na líšku HUBERTUS na konci jazdeckej sezóny, prvú alebo druhú októbrovú sobotu. Firemné alebo rodinné párty podľa objednávky.
Hrubá Borša-

Na farme je možné jazdiť na koni alebo na koči samostatne alebo s cvičiteľom. Jazdí sa na jazdiarni alebo v teréne. V zimných mesiacoch za nepriazne počasia, sa jazdí v krytej hale. Ďalej sa splavuje tok Čiernej vody, ktorý je veľmi mierny, s doprovodom povedľa hrádze na koňoch. Člny sa požičiavajú priamo na farme Corporex.
Cca 1 km od farmy sa nachádza letecká škola, 3 km farma sibírskych tigrov, 3 km včelársky skanzen a 7 km Senecké jazerá.
Terénna jazda na bicykloch popri hrádzi Čiernej Vody. Okruh cca 8-10 km.
Priamo na farme sa nachádza štýlová westernová reštaurácia s kapacitou 50 osôb. Ďalej na farme sa nachádza farmárska stodola s kapacitou 80 osôb. Sú tu možnosti usporiadania párty spojené s country bálom.
Na farme je možnosť požičať si horské bicykle a člny.
Hrubá Borša-

Informácie na tel .čísle: 00421 2/45901 322 alebo mobil 00421 905/706 820. Adresa: Farma CORPOREX, 925 23 Hrubá Borša, pošta Jelka alebo www.corporex.sk.
Doporučujeme pobyt na farme počas ktorého Vás naučia jazdiť na koni alebo len tak si môžete zajazdiť, môžete splavovať tok Čiernej Vody, jazdiť na bicykloch alebo ísť k vode na Senecké jazerá.
Aj počas pobytu na farme je možné cítiť ako žije vidiecka farma v plnom prúde.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore