Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
20.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Hurbanova Ves

Skutočná poloha obce Hurbanova Ves
 Zvýraznená atrakcia:  Jazdecká škola
   
Hurbanova Ves-

Obec Hurbanova Ves sa nachádza v oblasti Podunajskej nížiny, približne 10 km južne od mesta Senec. Rozprestiera sa v blízkosti rieky Malý Dunaj a trvalo v nej žije 240 obyvateľov. Obec je charakteristická veľmi tichým a príjemným prostredím.
Obec začala vznikať v období prvej pozemkovej reformy po vzniku Československej republiky, v okolí bývalého majera grófskej rodiny Pálffyovcov. Základ obce tvoria prisťahovalci z oblasti Prietrže - Myjavska, Moravy, ale aj ďalších lokalít. Bývalý majer bol postupne zbúraný a dnes na jeho mieste stoja rodinné domy. Do roku 1956 bola Hurbanova Ves osadou a až v roku 1956 sa uznesením SNR stala obcou.
Obyvateľom a návštevníkom obce je k dispozícii predajňa potravín a pohostinstvo s kapacitou 40 miest. Miestne pohostinstvo je častou zastávkou vodných turistov splavujúcich tok Malého Dunaja, nakoľko v blízkosti obce sú malebné lokality jeho ramien. Obec má k dispozícii obnovené priestory kultúrneho domu, vhodné na usporadúvanie rodinných osláv a iných kultúrno-spoločenských akcií, s kapacitou 80 až 100 osôb. Medzi turisticky zaujímavé zariadenie patrí aj jazdecká škola firmy EKOCENTER, s.r.o. Jazdecká škola má svoju trvalú klientelu a medzi veľmi vydarené akcie každoročne patrí ''Hubertova jazda''.
Z obce je možné sa dostať aj k ''Oáze sibírskeho tigra'', ktorá sa síce nachádza na území susednej obce Kostolná pri Dunaji, ale od obce Hurbanova Ves je vzdialená iba 2 km. Pre športové vyžitie návštevníkov obce môže slúžiť aj miestne futbalové a volejbalové ihrisko, ktoré je udržiavané a je miestom častých stretnutí, predovšetkým priateľov rekreačného futbalu.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore