Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
22.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Erb

Hviezdoslavov

Skutočná poloha obce Hviezdoslavov
 Zvýraznená atrakcia:  Rybník
   
Hviezdoslavov-

Jedna z najmladších a najmenších obcí okresu Dunajská Streda s 286 obyvateľmi leží na Podunajskej nížine v západnej časti Žitného ostrova. Jej chotár susedí s chotármi obcí Štvrtok na Ostrove, Mierovo, Kvetoslavov (všetky v okrese Dunajská Streda), Miloslavov a Dunajská Lužná, miestna časť Nová Lipnica (v okrese Bratislava-vidiek). HvR. 1332 sa spomína v chotári obce Mierovo osada Sok (Šok), ktorej časť patrila panstvu Malinovo a časť panstvu Svätý Jur. Hiezdoslavov vznikol po osamostatnení osád od obcí Štvrtok na Ostrove a Mierovo
Atrakcie a pozoruhodnosti
V strede osady Németšok je menší rybník, ktorý bude v budúcnosti využitý na rekreačné účely. V západnom rohu námestia obce sa nachádzajú budovy bývalého Pálffyho majera. Na námestí v parku stojí pomník Pavla Országha Hviezdoslava z r. 1971, dielo akademického sochára Tibora Baníka a akademického architekta R. Janíka.
Hviezdoslavov-

Na jednej lavičke v parku je nápis: ''Na pamiatku básnika slovenského ľudu pomenovali oravskí rodáci roku 1921 novozaloženú obec Hviezdoslavov. Pamätník bol postavený na 50. výročie smrti básnika a založenia obce. Október 1971''.

       

Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore