Test
22.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


Priehrady, jazerá, nádrže:
  
Chránená krajinná oblasť Poľana:
Je súčasťou Slovenského stredohoria a pýši sa mimoriadnym prírodným bohatstvom, vďaka ktorému sa stala chránenou krajinnou oblasťou (rozloha 20079 ha). Ekosystém Poľany s množstvom chránených rastlinných a živočíšnych druhov je zároveň zaradený do siete svetových biosférických rezervácií UNESCO.

V centrálnej časti Poľany je rozšírená kaldera - Kyslinky - ktorá je výsledkom intenzívnej sopečnej činnosti v minulosti a následnej erózie. Z jej okrajových vrcholových častí odtekajú odstredivo na všetky svetové strany povrchové vody, čo nemá na Slovensku obdobu.

Web stránka obce/mesta:  
Detva

  
Jazero Morské oko:
Jazero Morské oko v chránenej krajinnej oblasti Vihorlat patrí k najkrajším prírodným zákutiam východného Slovenska. Leží v nadmorskej výške 618 m, celé obkolesené hustými listnatými lesmi. Jazero je štátnou prírodnou rezerváciou s chránenou flórou a faunou.

Web stránka obce/mesta:  
Sobrance

  
Krpelianska priehrada:
Obec leží pod Krpelianskou priehradou, ktorá je 1.stupňom tzv. Hornovážskej kaskády.

Web stránka obce/mesta:  
Krpeľany

  
Krpelianska priehrada:
Obec sa nachádza  v blízkosti Krpelianskej priehrady, kde je možnosť rybolovu a vychádzok na kraľoviansku Kopu, prípadne Šíp, v blízkosti medzinárodnej cesty č. I.18 v smere Žilina – Tatry.

Web stránka obce/mesta:  
Ratkovo

  
Letné kúpaliská:
Letné kúpaliská sú na sídl. III a Delni. Prímestskej rekreácii slúžia lokality Sigord - Zlatá Baňa v Slánskych vrchoch, Drienica - Lysá v Čergove, údolie Svinky a Hornádu v Čiernej hore.

Web stránka obce/mesta:  
Prešov

  
Letné kúpalisko:
Pod priehradou, ktorá zásobuje pitnou vodou okres Rim. Sobota je aj letné kúpalisko s filtráciou vody, úpravou a solárnym ohrevom, je jedným z najvyhľadávanejších v okrese.

Web stránka obce/mesta:  
Klenovec

  
Morské oko, prírodné jazero (618 m n.m.):
Morské oko, prírodné jazero (618 m n.m.), rozloha 13,8 ha, najväčšia hĺbka 25-28 m. Štátna prírodná rezervácia. Člnkovanie, kúpanie i rybolov sú zakázané. Prístupové trasy po turistických značkách zo Sniny, resp. zo Zemplínskych Hámrov a od juhu z obce Remetské Hámre (7 km).

Web stránka obce/mesta:  
Snina

  
Németov vodný mlyn:
Ozdobou a pýchou obce je Németov vodný mlyn rekonštruovaný v rokoch 1992-1994.

Web stránka obce/mesta:  
Jelka

  
Obecná studňa:
K ďalším výnimočnostiam obce bezosporu patrí obecná studňa, ktorá je pre svoju kvalitnú vodu stále využívaná a to napriek tomu, že obec má od roku 1954 vlastný vodovod.

Web stránka obce/mesta:  
Kráľovce Krnišov

  
Pieninský národný park:
Obec môže byť východiskom pre náročnejšie turistické a cykloturistické vychádzky do blízkeho Pieninského národného parku, či do susedného Poľska. V Červeného Kláštore majú turisti možnosť plavby cez Prielom Dunajca na pltiach, populárny je aj jeho prechod peši resp. na bicykli po náučnom turistickom chodníku až do obce Lesnica, alebo poľského kúpeľného mesta Szczawnica.

Web stránka obce/mesta:  
Havka

  
Plážové kúpalisko:
Nachádza sa tu aj plážové kúpalisko, ktoré sa rozprestiera na ploche takmer dvoch hektárov. Súčasťou areálu kúpaliska je aj 50 m bazén, ihriská, stravovacie a ubytovacie zariadenia, stánky rýchleho občerstvenia, bežné služby, hotel, autocamping a pitné pramene minerálnej vody.

Web stránka obce/mesta:  
Tornaľa

  
Poľovná oblasť, zarybnené rieky Ipeľ, Tisovník a priehradu Ľuboreč:
Pre poľovníkov ponúkame v bezprostrednom okolí danieliu oboru, háje, lesy plné húb. Pre rybárov zarybnené rieky Ipeľ, Tisovník a priehradu Ľuboreč.

Web stránka obce/mesta:  
Dolná Strehová

  
Prírodné jazero Rieka:
V lete je možnosť kúpania, člnkovania a surfovania na prírodnom jazere Rieka.

Web stránka obce/mesta:  
Šútovo

  
Pstruhové bystriny:
Milovníkom rybárstva výborné podmienky vytvárajú pstruhové bystriny ako i vodné plochy v Muránskej Lehote, Revúckej Lehote a v Gemerských Tepliciach.

Web stránka obce/mesta:  
Revúca

  
Rekreácia-Senecké jazerá:
Pravidelne v polovici júna sa uskutočňuje aj Senecké leto, ktorým sa každoročne začína letná turistická sezóna na jazerách. Počas podujatia v areáli jazier prebieha zábavný program s množstvom atrakcií, bohatou ponukou občerstvenia a s diskotékou pod letnou oblohou až do rána. Povestný je veľký ohňostroj nad hladinou jazera.

Web stránka obce/mesta:  
Senec

  
Rekreačná oblasť Rybníky:
Prímestská rekreačná oblasť Rybníky, 2 km od centra mesta smerom na Stakčín, odbočky vpravo, 1 km od hlavnej cesty. Hotel KAMEI*** (www.kamei.sk), turistické ubytovanie v chatkách, stanový tábor, 3 prírodné kúpaliská, detské kúpalisko, vodná nádrž - rybník s možnosťou lovu rýb, reštaurácia, bufety, občerstvenie, možnosť vychádzok do okolitých lesov, turistická trasa na Sninský kameň a Morské oko, možnosť cykloturistiky.

Web stránka obce/mesta:  
Snina

  
Revištský rybník:
Z tých čias sa datuje aj úprava veľkého 22 ha revištského rybníka, ktorý je okrem rýb hniezdiskom rôznych druhov vtáctva, dnes už v chránenom území.

Web stránka obce/mesta:  
Žarnovica

  
Rybník:
V strede osady Németšok je menší rybník, ktorý bude v budúcnosti využitý na rekreačné účely.

Web stránka obce/mesta:  
Hviezdoslavov

  
Rybník s rozlohou 24 ha:
V blízkosti obce (1 km) sa nachádza rybník s rozlohou 24 ha, s možnosťou rybolovu.

Web stránka obce/mesta:  
Plavé Vozokany

  
Rybník v katastri obce:
Rekreačné zariadenia obce:
- termálne kúpalisko
- kvalitné futbalové ihrisko
- volejbalové ihrisko
- amfiteáter
- rybník v katastri obce

Web stránka obce/mesta:  
Tvrdošovce

  
Rybníky:
Rybníky v katastri obce.

Web stránka obce/mesta:  
Andovce

  
Rybníky:
Vedľajšie ramená Váhu, rybníky – možnosť kúpania sa a rybolovu.

Web stránka obce/mesta:  
Nolčovo

  
Rybníky s chovom rýb:
V 16.storočí budovalo panstvo Červeného kameňa rozsiahle rybníky s chovom rýb, ktoré sa zachovali dodnes.

Web stránka obce/mesta:  
Budmerice

  
Športový rybolov:
Rybník Barina slúži na športový rybolov. Vodnú plochu možno využívať na rekreačno, relaxačno-oddychové účely.

Web stránka obce/mesta:  
Palárikovo

  
Štátna prírodná rezervácia Súľovské skaly, okolie Hričovského hradu a hlbocký vodopád:
Okolie Bytče je ako stvorené pre turistické vychádzky. Najkrajšia a najviac navštevovaná je Štátna prírodná rezervácia Súľovské skaly. Vápencové a zlepencové skalné útvary, ruiny Súľovského hradu. Vzácne živočíchy a rastliny priťahujú mnohých návštevníkov.

Turisticky atraktívne je aj okolie Hričovského hradu a hlbocký vodopád. Všetky prírodné lokality v Strážovských vrchoch sú spojené značkovanými turistickými chodníkmi.

Web stránka obce/mesta:  
Bytča

  
Štrkovecké jazerá:
V letných mesiacoch poskytujú štrkovecké jazerá vhodné podmienky na kúpanie a vodné športy, ako aj rybolov. Počas zimných mesiacov je vhodné na korčuľovanie prírodné jazierko Široká.

Web stránka obce/mesta:  
Lipovec

  
Unikátny systém vodných nádrží a jarkov:
Unikátny systém vodných nádrží a jarkov v okolí Banskej Štiavnice na akumulovanie povrchovej vody bol zdrojom energie pre čerpacie stroje, úpravárenské a hutnícke zariadenia. Ťažiari ho budovali od 16.storočia do začiatku 20.storočia. O ich výstavbu sa zaslúžili hlavne Matej Kornel Hell a Samuel Mikovíni. K najvýznamnejším z nich patria: Počúvadlo, Veľka a Malá Richňava, Veľka Vindšachta, Evička, Klinger, Rozgrund, Veľký a Malý Kolpašský, Ottergrund.

Web stránka obce/mesta:  
Banská Štiavnica

  
Vodná nádrž:
Vodná nádrž.

Web stránka obce/mesta:  
Bánovce nad Bebravou

  
Vodná nádrž:
V katastri leží vodná nádrž s prevádzkovou hladinou 77 hektárov. Poskytuje rekreačné možnosti spojené s lovom rýb.

Web stránka obce/mesta:  
Boleráz

  
Vodná nádrž:
Neďaleká vodná nádrž je čoraz viac vyhľadávaná turistami a tými, ktorí si chcú zaplávať a oddýchnuť.

Web stránka obce/mesta:  
Gemerský Jablonec

  
Vodná nádrž:
V súčasnosti je obec významným rekreačným centrom letnej turistiky, vďaka priehradnej nádrži. Priemerné letné teploty vody sú už dlhodobo najvyššie na Slovensku.

Web stránka obce/mesta:  
Teplý Vrch

  
Vodná nádrž "BEJVOČ":
V katastrálnom území Lovčica pri Dérerovom mlyne sa nachádza Motorest DUBNÍK a vodná nádrž známa pod názvom "BEJVOČ", v ktorej je nasadený pstruh dúhový, preto je vodná nádrž lákadlom nielen pre milovníkov plávania, ale aj rybolovu. V trubínskej časti sa nachádza nie veľký, ale zato vyhľadávaný rybník, ktorý spravuje miestne poľnohospodárske družstvo.

Web stránka obce/mesta:  
Lovčica Trubín

  
Vodná nádrž FLIPPER:
V katastrálnom území sa nachádza vodná nádrž FLIPPER o rozlohe 38 ha. Slúži ako zdroj priemyselnej vody pre blízke magnezitové závody SLOVMAG a.s. Lubeník a SMZ a.s. Jelšava. Využívajú ju najmä rybári. Je to na škodu, že vybudovaný hotel pri vodnej nádrži sa nevyužíva a chátra už 10 rokov.

Web stránka obce/mesta:  
Revúcka Lehota

  
Vodná nádrž Liptovská Mara:
V blízkom okolí je aj vodná nádrž Liptovská Mara.

Web stránka obce/mesta:  
Liptovský Michal

  
Vodná nádrž Oravská priehrada:
Oravská priehrada na brehu ktorej leží Námestovo má rozlohu 35 km štvorcových a je centrom vodných športov. Začali ju budovať v roku 1940, naplnená bola v roku 1953. Jej vody zatopili 5 obcí a 2/3 Námestova, preto v Námestove nie je historické centrum. Uprostred nádrže na Slanickom ostrove -prírodnej pamiatke o rozlohe 3,5 ha sa vypína skvost bývalej obce Slanica-Slanický rímskokatolícky kostol Povýšenia sv. Kríža postavený v 18. storočí.

Web stránka obce/mesta:  
Námestovo

  
Vodná nádrž Starina:
Prímestská rekreačná oblasť Rybníky, 2 km od centra mesta smerom na Stakčín, odbočky vpravo, 1 km od hlavnej cesty. Hotel KAMEI*** (www.kamei.sk), turistické ubytovanie v chatkách, stanový tábor, 3 prírodné kúpaliská, detské kúpalisko, vodná nádrž - rybník s možnosťou lovu rýb, reštaurácia, bufety, občerstvenie, možnosť vychádzok do okolitých lesov, turistická trasa na Sninský kameň a Morské oko, možnosť cykloturistiky.

Web stránka obce/mesta:  
Snina

  
Vodná nádrž Zemplínska šírava:
Medzi vyhľadávané letné rekreačné strediská celoštátneho významu patrí blízka vodná nádrž Zemplínska šírava. Niekoľko dobre vybavených stredísk a priaznivé kontinentálne podnebie, zásluhou ktorého má oblasť veľký počet slnečných s teplotou vody dosahujúcej najvyššie hodnoty z našich vodných nádrží, radí Zemplínsku šíravu medzi najobľúbenejšie rekreačné oblasti v rámci celého Slovenska.

Web stránka obce/mesta:  
Sobrance

  
Vodopád Bystré:
K ďalším prírodným monumentom patrí vodopád Bystré v Chránenej krajinnej oblasťi Poľana.

Web stránka obce/mesta:  
Detva

  
Zemplínska šírava:
Priemerná dĺžka slnečného svitu dosahuje až 2200 hodín ročne. Tieto pomery priťahujú návštevníkov Zemplínskej šíravy, ktorá svojou rozlohou 33 štvorcových kilometrov poskytuje turistom množstvo príležitostí na letnú turistiku a rybolov.

Web stránka obce/mesta:  
Michalovce
Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore