Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


KĂşpele:
  
AquaCity – Poprad:
Najväčšou súčasnou atrakciou mesta  je vodný park AquaCity – Poprad.
Podrobné informácie nájdete na www.poprad.sk.

Web stránka obce/mesta:  
Poprad

  
Bardejovské kúpele:
6 km od mesta sa rozkladajú uprostred ihličnatých a listnatých lesov kúpele. O využívaní prírodných liečivých prameňov svedčia účtovné knihy z roku 1505. Dnes sa v kúpeľoch využíva 17 prameňov na liečenie chorôb tráviaceho ústrojenstva a dolných dýchacích ciest. K príjemnému liečebnému pobytu prispieva i kultúrny život – promenádne koncerty, Medzinárodné hudobné leto a iné.
V areáli kúpeľov sa nachádza skanzen - Múzem ľudovej architektúry.

Web stránka obce/mesta:  
Bardejov

  
Kúpele Piešťany, wellness pobyty:
http://kupele.relaxos.sk/kupele-piestany-a8-51--sk.htm

Web stránka obce/mesta:  
Piešťany

  
Letné termálne kúpalisko PAŽIŤ:
Pre cestovný ruch je príťažlivé letné termálne kúpalisko PAŽIŤ, krytá plaváreň s termálnou vodou.

Web stránka obce/mesta:  
Bánovce nad Bebravou

  
Liečebný komplex Balnea:
V období socializmu prebiehala ďalšia výstavba mesta i kúpeľov. Vybudovali sa nové sídliská, školy, Dom umenia, na Kúpeľnom ostrove bol v 70-tych a začiatkom 80-tych rokov postavený veľký liečebný komplex Balnea.

Web stránka obce/mesta:  
Piešťany

  
Minerálne pramene a termálne vody:
Mesto vďaka kúpeľom, klimatickým podmienkam a bohatstvu krás okolitej prírody je ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu.

V lete ponúka dve termálne kúpaliská, tenisové dvorce, široké možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku, v zime zas umelú ľadovú plochu, okolité lyžiarske svahy s vlekmi a kvalitné bežecké trate.

Rozsiahlu sieť zariadení cestovného ruchu tvoria penzióny MILKA a PANDA, hotely LESNÍK, VYŠEHRAD, HOTEL G, kaštieľ v Diviakoch, rekreačné zariadenia RELAXTURIEC, pizzéria LAGAZELA, vináreň U PRIMÁTORA, ubytovne v TJ BANÍK a ATC Diviaky.

Web stránka obce/mesta:  
Turčianske Teplice

  
Napoleonské kúpele:
V 19. storočí boli postavené murované Napoleonské kúpele. Svojmu účelu slúžia i dnes. Podstatný obrat v piešťanských kúpeľoch nastal až v roku 1889, keď si ich postupne na 99 rokov prenajala firma Alexander Winter a synovia. Po zrenovovaní kúpeľných a ubytovacích objektov začali s novou výstavbou. Postavili Kúpeľnú dvoranu, letné divadlo, hotel Thermia Palace a kúpele Irma, termálne kúpalisko Eva a pod. Winterovci sa zaslúžili o to, že v období prvej republiky sa mesto stalo svetoznáme nielen ako kúpele, ale aj ako kultúrne a športové centrum.

Web stránka obce/mesta:  
Piešťany

  
Termálne minerálne pramene:
Kúpele ležia na úpätí Štiavnických vrchov v idylickej doline, cez ktorú preteká potok Teplá a sú zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi.
Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici. Od železničnej stanice v Hliníku nad Hronom sú kúpele vzdialené 8 km a vedie cez ne cesta do historickej Banskej Štiavnice.
V Sklených Tepliciach vyvierajú termálne minerálne pramene s teplotou vody od 37 °C do 52,3 °C. Chemickým zložením patria k typu síranovo, vápenato-horečnatých hypotonických minerálnych vôd termálnych.
Sú to najvýznamnejšie minerálne pramene vulkanického písma. Pochádzajú z pozdĺžnych dolomiticko-vápencových vrstiev. Ich infiltrační územie je neďaleko od miest výverov. Všetky pramene majú príbuznú chemickú skladbu a fyzikálne vlastnosti.

Web stránka obce/mesta:  
Sklené Teplice

  
Termálny prameň:
Druhou známou tekutinou je voda z termálneho prameňa , ktorý využívali už viac ako pred 700 rokmi na svoju očistu po práci. Zistili, že teplá voda má liečivé účinky.
František Rákoczi II. mal úmysel vybudovať z Vyhieň kúpele podobné Karlovým Varom. S koncom 2. svetovej vojny skončila aj sláva kúpeľov, ktoré ešte pred 100 rokmi mávali v sezóne do 1000 hostí.

Web stránka obce/mesta:  
Vyhne

  
Zaujímavé turistické strediská v okolí mesta:
Medzi ďalšie  najznámejšie turistické strediská patrí Smrekovica, Donovaly. Pre turistov  je zaujímavé aj  okolie Likavského hradu, vrch Havránok, na ktorom sa nachádza neskoré keltské osídlenie, a nedá sa nespomenúť  neďaleká vodná nádrž  Liptovská Mara, ktorá len zvyšuje atraktívnosť okolia.  Nielen v meste,  ale aj v blízkom okolí sa nachádza veľa rekreačných a kúpeľných stredísk. Medzi najznámejšie patrí termálne kúpalisko Bešeňová s celoročnou prevádzkou, ďalej sú to kúpele Lúčky na liečenie ženských chorôb a kúpele Ľubochňa so svojim liečebným endokrinologickým ústavom, aj keď má skôr charakter medicínsky ako kúpeľný.


Web stránka obce/mesta:  
Ružomberok
Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore