Test
24.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

Nákupy a služby


Ubytovanie:

Zemplínska Šírava
Popis:   
Rekreačné stredisko
Chatová osada Okál - Medvedia hora
Chatová osada Unimo - Kaluža

Zemplínska šírava je 12. najväčšou jazernou plochou v Európe, vhodnou na rekreačné účely s mimoriadne priaznivými podmienkami na kúpanie, vodné športy, rybolov, možnosti oddychu. Časť vodnej plochy tvorí prírodnú rezerváciu transmigrujúcemu vtáctvu.

Zemplínska šírava má dĺžku 11 km, šírku 3,5 km, hladina má rozlohu 30-33 km2, priemerná hĺbka je 9.5m, maximálna hĺbka 14 m. Podľa najnovších zámerov javí sa tu možnosť navŕtania geotermálnych vôd s teplotou 60-80 °C. Ich využívanie by výrazne predĺžilo sezónu a časť zariadení by bolo možné využívať po celý rok.

Prezentácia chatovej osady "Okál - Medvedia hora" a chatovej osady "Unimo - Kaluža"

Poloha:
Nachádzajú sa medzi pohorím Vihorlat a Východoslovenskou nížinou v prekrásnom prírodnom prostredí na brehu 12. najväčšej jazernej plochy v Európe. Pobyt možno kombinovať s pešími túrami do pohoria Vihorlatu za prírodnými zaujímavosťami /Morské oko, Sninský kameň, Vihorlatský prales/.
Ideálne sú podmienky na kúpanie, vodné športy, rybolov. Vhodné pre rodiny s deťmi.

Ubytovanie:
4-lôžkové izby v chatke typu " Okál", " Unimo" so sprchou a WC, rádiom, chladničkou a vybavenou kuchynkou. V cene pobytu vstup do RS pre osoby.

Možnosť turistických výletov:
Pohorie Vihorlatu - oáza ticha s nedotknutými miestami charakteru pralesa. Najvyšší vrch pohoria je Vihorlat 1067 m n. m. vulkanického pôvodu.
Morské oko - štátna prírodná rezervácia v centre chránenej oblasti Vihorlat. Vzniklo zosuvmi pôdy, zapríčinenými zemetraseniami. V krištáľovočistej vode tu žijú kanadské pstruhy a raky.
Sninský kameň - tektonická kryha s pozostatkami odkrytých lávových prúdov. Týči sa nad Morským okom, z ktorého výstup trvá značkovým turistickým chodníkom asi 1 a 1 hod.
Sobranecké kúpele - patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Prvý záznam z r. 1336 spomína červených mníchov, ako objaviteľov liečivých prameňov. Liečia sa tu kožné choroby, reumatické, látkové výmeny, črevné a žalúdočné.
Hrad Vinné - postavený v 13. storočí na sopečnej kryhe. Dnes zrúcanina.
Hrad Jasenov - postavený v 14. storočí po tatárskom vpáde ako ochrana. Dnes zrúcanina.
Hrad Brekov- pochádza z 13. storočia. V hradnom vrchu sa nachádzajú neprebádané kvapľové priestory.

Kontakt:
Správa cestového ruchu Zemplínska šírava so sídlom v Kaluži
072 36 Kaluža
Riaditeľ organizácie: Ján Hrešan
Kontakt:
 Správa cestového ruchu Zemplínska šírava so sídlom v Kaluži
072 36 Kaluža
Riaditeľ organizácie: Ján Hrešan

Mobile:  0902679241 a 0905948845

Email:  trade@ba.psg.skKliknite Vaše mesto/obec a pridajte si prezentáciu subjektu
Reštaurácie zadarmo – ostatné subjekty ubytovania, obchodu atď. poplatok 250 SK.
 


Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore