www.tourist-channel.sk - Tourist-Channel - Vtáctvo Slovenska
Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
14.06.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

  
english

  english

Stránky vtáctvo Slovenska do dne±ného doa 14.06.2024, 07:06 nav±¶ívilo:
214030 žudí.

? ? pridaj nový článok ? ?

 
Významné vtáčie územia - č. 3 - Sysľovské polia
 
 

  Rozloha: 3 860 ha

Nadmorská výška: 130-137 m n.m.

Charasteristika: rovinaté územie v otvorenej poľnohospodárskej krajine, obsahujúce ornú pôdu, suché riečne meandre a sieť krovinatých vetrolamov. Pôvodné stepné biotopy boli človekom premenené na intenzívne využívanú ornú pôdu.

Využitie: pestovanie poľnohospodárskych plodín, poľovníctvo.

Vtáctvo: územie je významným hniezdiskom stepných vtáčích druhov (kaňa popolavá, sokol kobcovitý, chrapkáč poľný) a zhromaždiskami vtákov počas jesenného ťahu a zimovania (beluša veľká, hus siatinná, hus divá, hus bieločelá).

Negatívne faktory: používanie hnojív a pesticídov v poľnohospodárstve, vyrušovanie vtáctva poľnohospodármi a poľovníkmi, výstavba diaľnice, poľovanie na zimujúce vtáctvo.

Ochrana: ovplyvňovanie poľnohospodárskych aktivít, eliminácia predátorov vtáctva, ochrana hniezdísk, revitalizácia vetrolamov, vyvesovanie hniezdnych búdok a umelých hniezd pre sokoly.

Obrázok: hus divá (Anser anser)
Zdroj: animaldiversity.ummz.umich.edu

 
 
«    späť ...
 
 
 
 
tlač Vytlačiť obsah tejto stránky na tlačiareň.
,
uprav 
autor: SOVS  ,     (3789)
 
Dnes má meniny: Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk