Test
22.02.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


Jarmoky a trhy:
  
300-ročná tradícia jarmokov a trhov:
Mesto Lučenec so svojou viac ako 300-ročnou tradíciou jarmokov a trhov, tak, ako aj v minulosti i dnes zohráva dôležitú funkciu obchodného centra.

Web stránka obce/mesta:  
Lučenec

  
Fašiangové slávnosti:
Najznámejšie miestne akcie/zvyklosti:

fašiangové slávnosti (február)
stavanie "máje" (máj)
"Sekulský jarmok remeselníkov" (jún)
hodové slávnosti (september)
cirkevné procesie v krojoch (jún)

Web stránka obce/mesta:  
Sekule

  
Folklórne slávnosti:
V obci sa dodnes zachováva folklór (vianočné betlehemské hry, folklórne slávnosti spevu a tanca).

Web stránka obce/mesta:  
Vlachovo

  
Jarmok:
23. Mošovský jarmok sa uskutoční v dňoch 6.-7.10.2017. Tí, ktorí majú záujem sa zúčastniť jarmoku ako predajcovia, môžete sa zaregistrovať na stránke http://jarmok.mosovce.sk

Tešíme sa na Vás.

Web stránka obce/mesta:  
Mošovce

  
Karpatsky remeselný trh:
Karpatsky remeselný trh – Atmosfera trhu ,ktorý trvá do neskorých večerných hodín ,vracia svojich návštevníkov do doby chýrnych levočských jarmokov. Ruky zručných majstrov remeselníkov vytvárajú priamo na námestí, pred ocami divákov, výrobky z kovu, dreva, hliny, nití a prútia. Karpatský remeselný trh sa koná v auguste a je popretkávaný kultúrnym programom.

Kroky tisícov veriacich smerujú každý rok na jedno z najvýznamnejších pútnických miest Slovenska – na Mariánsku horu v Levoči. Vždy v prvý júlový víkend sa koná púť, na ktorú prichádzajú každoročne státisíce veriacich. Mariánska hora v Levoči patrí  do skupiny dvadsiatich najvýznamnejších pútnických miest Európy. A už tradične sa počas  púte  Námestie Majstra Pavla stáva miestom konania príležitostných trhov.Web stránka obce/mesta:  
Levoča

  
Levický jarmok:
V súčasnosti sa v Leviciach uskutočňuje tradičný Levický jarmok každoročne v druhej polovici októbra.
Výročné jarmoky sa v Leviciach konali už od začiatku 17. stor.
V roku 1733 malo mesto privilégium konať ročne štyri výročné jarmoky. Špecialitou levických týždenných trhov, ktoré sa konali každú stredu a v sobotu v uliciach okolo mestského domu, bol predaj husacích štvrtiek, ktorý nadobudol koncom 19. a začiatkom 20. storočia nebývalú intenzitu a rozsah. Cieľom súčasného konania jarmoku je okrem oživenia tradícií rýchly nákup širokého sortimentu tovarov, občerstvenia a pobavenie návštevníkov kultúrnymi podujatiami a technicko-zábavnou činnosťou.

Web stránka obce/mesta:  
Levice

  
Púchovskýjarmok:
Vynovené Námestie slobody býva zasa v tretiu septembrovú sobotu miestom konania Púchovského jarmoku, vďaka ktorému ožívajú remeslá našich starých otcov a materí.

Web stránka obce/mesta:  
Púchov

  
Žarnovický festival dychových hudieb:
Žarnovický festival dychových hudieb, Štefanský zimný turistický výstup na Revište) typická reštaurácia Pod hradom tvoria dnes interesantný obraz juhu žiarskej kotliny a pozývajú k prehliadke tohoto zaujímavého kúta Žarnovice.

Web stránka obce/mesta:  
Žarnovica
Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore