Test
27.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


Jaskyne:
  
Belianska jaskyňa:
Vyhľadávanou je tiež Belianska jaskyňa v Tatranskej kotline, pre svoj pozitívny klimatický účinok na alergické ochorenia. Širokou ponukou služieb zariadení cestovného ruchu sú Vysoké Tatry privítať návštevníkov v lete i zime.

Web stránka obce/mesta:  
Vysoké Tatry

  
Chránená jaskynná oblasť:
Prírodná scenéria uchváti každého návštevníka. V oblasti Rejkovo, Viničná skala a Klokočiny sa nachádza chránená jaskynná oblasť s Malou a Veľkou Artajamou a brekovskou jaskyňou.
V historických záznamoch sa hovorí, že ide o veľký jaskynný komplex, ktorý sa tiahne pravdepodobne aj pod korytom rieky Laborec na Jasenovský hrad.
V povesti o jaskyni sa píše, že zachránila život uhorskému kráľovi Bélovi IV. v boji proti Tatárom.

Web stránka obce/mesta:  
Brdárka

  
Dobšinská Ľadová jaskyňa:
Pre turistov je Dobšiná vstupnou bránou do Národného parku Slovenský raj, východiskom na priehradu Dedinky (11 km) a k Dobšinskej Ľadovej jaskyni (18 km).

Web stránka obce/mesta:  
Dobšiná

  
Gombasecká jaskyňa:
V katastrálnom území obce sa nachádza rekreačná oblasť Gombasek. V tejto časti je svetoznáma Gombasecká kvapľová jaskyňa, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto oblasť poskytuje najmä v letnej turistickej sezóne ubytovanie pre turistov v Gombaseckej chatovej osade v drevených chatkách, ako aj v stanovom tábore. Je dobrým východiskovým miestom pre pešiu, a cykloturistiku na Silickú planinu, ktorá je najväčšou náhornou planinou v strednej Európe, a na Plešiveckú planinu.

Web stránka obce/mesta:  
Slavec

  
Jaskyňa Lurdskej Panny Márie:
V rokoch 1939-1940 bola postavená a vysvätená jaskyňa Lurdskej Panny Márie.

Web stránka obce/mesta:  
Blatné

  
Jaskyňa Silická ľadnica:
Jaskyňa Silická ľadnica s celoročným zaľadnením, ktorá patrí k najnižšie položeným ľadovým jaskyniam u nás.

Web stránka obce/mesta:  
Silica

  
Jaskyne Oltárna či Veterná:
Chotár obce je osídlená už od hlbokého praveku, čo dokazujú archeologické nálezy z doby kamennej, bronzovej, laténskej či rímskej v lokalitách Veľký Paklan, Hradisko, či v početných jaskyniach južného svahu Horného vrchu, spomedzi ktorých sú najznámejšie Oltárna či Veterná.

Web stránka obce/mesta:  
Hrhov

  
Krajina jaskýň, krasových útvarov...:
Je to krajina jaskýň, krasových útvarov so vzácnou flórou a faunou, stvorená na turistiku. Možnosť kúpania a ubytovania.

Web stránka obce/mesta:  
Gemerská Hôrka

  
Ochtinská aragonitová jaskyňa:
Vo vrchu Hrádok je ojedinelý skvost - Ochtinská aragonitová jaskyňa, ktorá bola zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva.

Web stránka obce/mesta:  
Ochtiná

  
Ochtinská aragonitová jaskyňa:
V Hrádku sa nachádza unikátna Ochtinská aragonitová jaskyňa.

Web stránka obce/mesta:  
Revúca

  
Podzemné jaskyne, priepasť:
letnom období Vám okolie ponúka nekonečné množstvo vychádzok do prírody, ktorá je jedinečná svojou faunou, flórou prírodnými útvarmi - podzemné jaskyne, priepasť.

Web stránka obce/mesta:  
Tisovec

  
Prírodné výtvory - Čachtický kras s jaskyňami, Čachtická lesostep a Čachtická tiesňava:
V malebnom okolí obce sa nachádzajú vzácne prírodné výtvory - Čachtický kras s jaskyňami, Čachtická lesostep a Čachtická tiesňava.

Web stránka obce/mesta:  
Čachtice

  
Prírodné výtvory - jaskyne, doliny:
Obec leží na mieste, kde je možnosť turistického vyžitia, nakoľko v jej blízkom okolí sa nachádzajú unikátne prírodné výtvory ako jaskyňa Gombasek (vzdialená 18 km), jaskyňa Domica (vzdialená 35 km), Dobšinská ľadová jaskyňa (vzdialená 40 km), Ochtinská aragonitová jaskyňa (vzdialená 30 km), Zádielská dolina (vzdialená 25 km).

Web stránka obce/mesta:  
Krásnohorské Podhradie

  
Stalagmit - 32,6 m vysoký:
Krásnohorská jaskyňa je výverová horizontálna jaskyňa. Bola objavená rožňavskými jaskyniarmi v roku 1964. Jej najväčšou dominantou je Kvapeľ rožňavských jaskyniarov. Jedná sa o 32,6 m vysoký stalagmit,ktorý je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov, ako najväčší kvapeľ na svete.

Web stránka obce/mesta:  
Krásnohorská Dlhá Lúka

  
Unikátne jaskyne:
Unikátne jaskyne, zaradené na zoznam UNESCO: Domica, Gombasecká, Jasovská a Ochtinská aragonitová jaskyňa.

Web stránka obce/mesta:  
Rožňava

  
Vežovité skalné útvary a jaskyne:
Najväčším lákadlom pre mnohých hostí je čarokrásna príroda s vežovitými skalnými útvarmi, jaskyňami a štrbinami z vápencov a dolomitov. Nájdeme tu pestrú paletu karpatských rastlinných druhov, v lesoch môžeme zazrieť jazveca, líšku, kunu, sovu či orla krikľavého.

Okolité terény poskytujú nadšencom zážitky zimných i letných športov, skalné útvary sú vynikajúcim cvičným terénom horolezcov, jaskyniarov i rogalistov.

Web stránka obce/mesta:  
Rajecké Teplice

  
Záujímavá atrakcia - jaskyňa so sochou Panny Márie:
Kamenná jaskyňa so sochou Panny Márie, pripomínajúca slávne Lurdy.

Web stránka obce/mesta:  
Petrova Lehota
Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore