Test
16.04.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


Termálne kúpaliská:
  
Kúpeľné pramene:
Prvé spoľahlivé svedectvo o existencii osady villa Tapolcha a kúpeľných prameňov pochádza z listiny kráľa Ladislava Veľkého z roku 1376. Zemito - alkalické pramene sú však známe dávno pred týmto rokom. Vyvierajú z hĺbky 1500m v piatich prameňoch. Ich teplota sa pohybuje okolo 38 oC. O liečivú silu prameňov sa zaujímali lekári a vedci už v stredoveku a ich správy šírili povesť a známosť kúpeľov po celom Uhorsku. Rozmach dediny i kúpeľov bol citeľný najmä po roku 1899, keď sa dokončila železničná trať Žilina -Rajec.

Web stránka obce/mesta:  
Rajecké Teplice

  
Letné termálne kúpalisko PAŽIŤ:
Pre cestovný ruch je príťažlivé letné termálne kúpalisko PAŽIŤ, krytá plaváreň s termálnou vodou.

Web stránka obce/mesta:  
Bánovce nad Bebravou

  
Minerálne pramene a termálne vody:
Mesto vďaka kúpeľom, klimatickým podmienkam a bohatstvu krás okolitej prírody je ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu.

V lete ponúka dve termálne kúpaliská, tenisové dvorce, široké možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku, v zime zas umelú ľadovú plochu, okolité lyžiarske svahy s vlekmi a kvalitné bežecké trate.

Rozsiahlu sieť zariadení cestovného ruchu tvoria penzióny MILKA a PANDA, hotely LESNÍK, VYŠEHRAD, HOTEL G, kaštieľ v Diviakoch, rekreačné zariadenia RELAXTURIEC, pizzéria LAGAZELA, vináreň U PRIMÁTORA, ubytovne v TJ BANÍK a ATC Diviaky.

Web stránka obce/mesta:  
Turčianske Teplice

  
Plážové kúpalisko:
Nachádza sa tu aj plážové kúpalisko, ktoré sa rozprestiera na ploche takmer dvoch hektárov. Súčasťou areálu kúpaliska je aj 50 m bazén, ihriská, stravovacie a ubytovacie zariadenia, stánky rýchleho občerstvenia, bežné služby, hotel, autocamping a pitné pramene minerálnej vody.

Web stránka obce/mesta:  
Tornaľa

  
Športovo rekreačné zariadenie Drienok:
Športovo-rekreačný areál Drienok poskytuje turistom ubytovanie v Penzióne Drienok, v chatovej osade a v kempe. Súčasťou areálu sú tenisové a volejbalové kurty, kúpalisko prevádzkované v letných mesiacoch, ohniská a detské ihrisko. Poskytovanie služieb cestovného ruchu je v Mošovciach dlhodobou tradíciou. Prvé kúpalisko v Mošovciach bolo otvorené v roku 1936. Areál a jeho okolie poskytuje vhodné podmienky i na krátkodobé športovo-rekreačné sústredenia firiem a škôl, každoročne sa tu organizujú podujatia ako napríklad zraz motorkárov, prírodný festival Drienok, volejbalový turnaj a mnohé ďalšie.

Web stránka obce/mesta:  
Mošovce

  
Termálne kúpaliská - Bešeňová:
Len diaľnica nás delí od obce Bešeňová, kde sú termálne kúpaliská, otvorené po celý rok, v bazénoch sa teplota vody pohybuje od 30 do 40 stupňov.

Web stránka obce/mesta:  
Liptovský Michal

  
Termálne kúpalisko:
Na katastrálnom území obce sa nachádza termálne kúpalisko s kapacitou 2800 ľudí, ktoré svojou geotermálnou vodou už od roku 1980 priťahuje návštevníkov.
Na rekreantov čakajú dva veľké bazény pre dospelých a dva bazény pre deti, ubytovacie zariadenia, chatky, autocamping a rôzne atrakcie.

Web stránka obce/mesta:  
Horné Saliby

  
Termálne kúpalisko:
Rekreačné zariadenia obce:
- termálne kúpalisko
- kvalitné futbalové ihrisko
- volejbalové ihrisko
- amfiteáter
- rybník v katastri obce

Web stránka obce/mesta:  
Tvrdošovce

  
Termálne kúpalisko:
Mesto od 70-tych rokov sa dostáva do povedomia vďaka termálnemu kúpalisku. Termálne kúpalisko zriadené v roku 1973 poskytuje celoročné služby vo svojom kombinovanom krytom bazéne s prepojením na vonkajší bazén v bizarnom prostredí sálajúcej pary z termálnej vody v zimnom období. Mesto ako výlučný vlastník areálu TK sa rozhodol investovať do rozvoja tohoto areálu a schválilo projekt vybudovania nového krytého areálu na celoročnú prevádzku vybavenú bazénom v rozlohe 300 m2 v atypickom tvare, detským a vírivým bazénom, saunou, pressom a novými priestrannými šatňami s rozpočtovým nákladom 20 mil.Sk.
Počas celého roka je zabezpečená masáž. V letnej turistickej sezóne ponúka služby v ďalších štyroch bazénoch:

- detský bazén s teplotou vody 30 oC
- rekreačný bazén s teplotou vody 33 oC
- 25 m bazén - "taliansky" s teplotou vody 28 oC
- 50 m bazén - "plavecký" s teplotou vody 25 oC

Web stránka obce/mesta:  
Veľký Meder

  
Termálne kúpalisko:
Termálne kúpalisko
http://www.strehova.sk/

Web stránka obce/mesta:  
Dolná Strehová

  
Termálne kúpalisko Podhájska:
V blízkosti obce (12 km) sa nachádza termálne kúpalisko Podhájska.

Web stránka obce/mesta:  
Plavé Vozokany

  
Termálne kúpalisko Podhájska:
Termálne kúpalisko má horúcu, silne mineralizovanú liečivú vodu, pulzujúcu pod obcou Podhájska. Rozprestiera sa na ploche 14 ha. Od roku 1973, kedy bol navŕtaný v hĺbke 1900m geotermálny prameň, vyrástol komplex s celoročnou prevádzkou. Pozostáva z dvoch veľkých sedacích bazénov s termálnou vodou, dvoch plaveckých bazénov 25 m, detského bazéna, športových ihrísk, detského areálu a solárií.

Termálna voda má na ústí vrtu teplotu 83 °C a výdatnosť 50 l za sekundu. Svojou tepelnou kapacitou napr. prevyšuje tepelnú kapacitu všetkých prameňov v Karlových Varoch.

V sedacích bazénoch je táto silne mineralizovaná voda s obsahom 6,69 g katiónov a 11,024 g aniónov v 1 litri podobná morskej vode. Objavuje sa dokonca analógia s vodou Mŕtveho mora.

Liečivé účinky vody z Podhájskej sa prejavujú u ľudí s problémami pohybového ústrojenstva a najmä u ľudí s problémami dýchacích ciest a kožných ekzémov, ktoré dnes postihujú takmer tretinu obyvateľstva.

Výborné výsledky v liečbe týchto ochorení dosahuje aj liečebný ústav pre deti s týmto tzv. dermo-respiračným syndrómom v susednej obci, ktorý deťom poskytuje denne vaňové kúpele v obci Podhájska.

Web stránka obce/mesta:  
Podhájska

  
Termálne kúpalisko s viacerými bazénmi:
Od sedemdesiatich rokov sa mesto stalo centrom turistického ruchu. Vybudovalo sa termálne kúpalisko s viacerými bazénmi, krytou plavárňou, športovými a kempingovými možnosťami.

Web stránka obce/mesta:  
Dunajská Streda

  
Termálne kúpalisko Santovka:
V blízkosti obce (25 km) sa nachádza termálne kúpalisko Santovka.

Web stránka obce/mesta:  
Plavé Vozokany

  
Termálne minerálne pramene:
Kúpele ležia na úpätí Štiavnických vrchov v idylickej doline, cez ktorú preteká potok Teplá a sú zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi.
Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici. Od železničnej stanice v Hliníku nad Hronom sú kúpele vzdialené 8 km a vedie cez ne cesta do historickej Banskej Štiavnice.
V Sklených Tepliciach vyvierajú termálne minerálne pramene s teplotou vody od 37 °C do 52,3 °C. Chemickým zložením patria k typu síranovo, vápenato-horečnatých hypotonických minerálnych vôd termálnych.
Sú to najvýznamnejšie minerálne pramene vulkanického písma. Pochádzajú z pozdĺžnych dolomiticko-vápencových vrstiev. Ich infiltrační územie je neďaleko od miest výverov. Všetky pramene majú príbuznú chemickú skladbu a fyzikálne vlastnosti.

Web stránka obce/mesta:  
Sklené Teplice

  
Termálne pramene a kúpalisko:
Obec je pre široké okolie známa termálnymi prameňmi a kúpaliskom, ktoré má dennú kapacitu až 3000 rekreantov. Termálne kúpalisko sa rozkladá na ploche 6 ha a teplota vody termálnych prameňov je 36 stupňov. Päť bazénov (športový, rekreačný, sedací a dva detské) ponúka letné radosti dovolenkárom už od skorého leta.

Web stránka obce/mesta:  
Dolná Streda

  
Termálny bazén:
V súčasnosti tu nájdete ticho, pokoj, spev vtákov a nekonečné koncerty svrčkov, možnosť turistických a cykloturistických výletov , kúpanie v letnom termálnom bazéne , tenisové a volejbalové dvorce, futbalový štadión, biatlonový areál.

Web stránka obce/mesta:  
Vyhne




Info:
         e-mail: trade@ba.psg.sk
         tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
   
Atrakcie
      
E-mailujte nám
 
domov

hore