Test
24.05.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!
Meniny pre SR na WWW.Tourist-Channel.sk   

english

magyarul

Atrakcie krajín strednej Európy


Turistika / Ĺ port:
  
Agroturistika, poľovníctvo, rybárenie:
Geografická poloha obce je vhodná na agroturistiku, poľovníctvo, rybárenie a na uskutočnenie podnikateľských zámerov fyzických a právnických osôb, ktoré obecná samospráva plne podporuje.

Web stránka obce/mesta:  
Farná

  
AquaCity – Poprad:
Najväčšou súčasnou atrakciou mesta  je vodný park AquaCity – Poprad.
Podrobné informácie nájdete na www.poprad.sk.

Web stránka obce/mesta:  
Poprad

  
Atletický areál:
V športovom areáli je vybudovaný atletický areál.

Web stránka obce/mesta:  
Podolie

  
Biele Vody:
Lanovka, ktorá premáva z Dediniek na Geravy a lyžiarske vleky (Dedinky - Biele Vody a vlek nachádzajúci sa v časti Dobšinská Maša) vytvárajú vhodné podmienky pre lyžovanie a zimné športy.

Web stránka obce/mesta:  
Dedinky

  
Bohaté okolité lesy:
Okolie obce je vyhľadávané hubármi, na lúkach i blízkych lesoch rastie množstvo húb, lesných plodov a liečivých bylín.

Web stránka obce/mesta:  
Sebedín Bečov

  
Camp oáza:
NAVŠTÍVTE KOMOČU
VYUŽITE MOŽNOSTI LACNEJ REKREÁCIE

Využitím možností daných prírodou, po ľavej strane rieky Váh od roku 1982 ponúkame príjemné strávenie voľného času a rekreáciu pre tuzemských i zahraničných návštevníkov.

Voda a horúci piesok rozprestierajúci sa na niekoľkých hektároch, s príjemným chládkom stromov je veľmi vhodné na strávenie príjemných chvíľ pri kúpaní, opaľovaní a oddych ako pre deti, tak aj pre dospelých.

Pestovateľom vodných športov, vrátane voľného potápania, rybárom a návštevníkom obľubujúcich prechádzky vo voľnej prírode sú zabezpečené podmienku k plnému využitiu voľného času a odpočinku.

Čaro okúzľujúcich nočných táborákov prispievajú k nezabudnuteľným zážitkom rekreácie.

V krátkosti o možnostiach a podmienkach:

Je dobré vedieť, že v Autocampingu je v prevádzke:
 • zdravotná služba

 • teplá a studená voda s možnosťou sprchovania

 • sociálne zariadenia

 • bufety

 • predajné stany

 • ovocie, zelenina

 • detské ihrisko

 • športové ihriská


 • Ubytovanie je možné:
 • formou stanovania

 • formou obytných prívesov

 • na požiadanie zabezpečíme ubytovanie v súkromných chatkách


 • V obci Komoča (cca 300 m):

 • nákupné stredisko

 • niekoľko obchodov s potravinami

 • pohostinstvo

 • kaviareň

 • športové ihrisko

 • kultúrny dom-disco


 • Najbližšie mestá

  NOVÉ ZÁMKY - Okresné mesto-12 km, 43 tisíc obyvateľov, hotely, reštaurácie, termálne kúpalisko, krycia plaváreň, múzeum, galéria, kiná + autokino, obchodné domy, nemocnica, atď.

  KOLÁROVO - 6 km, 14 tisíc obyvateľov, hotel, reštaurácie, nákupné strediská, kino, atď.

  Naša adresa:
  OÁZA CAMP
  941 21 Komoča
  tel.: 035-941181 (648 1181), 035-941152 (648 1152)
  Fax: 035-941187 (648 1187)
  Mobil: 0905 649 965

  S našimi službami a s túžbou spríjemniť Váš voľný čas Vás srdečne očakávame.

  Web stránka obce/mesta:  
  Komoča

    
  Celoročná turistika:
  Obec je známa svojim krásnym okolím a vďaka svojej polohe dáva príležitosť na celoročnú turistiku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Janova Lehota

    
  Chatová osada "Kyslá":
  V blízkosti Moštenice sa nachádza chatová osada "Kyslá" s možnosťou ubytovania a stravovania, v letných mesiacoch sú tu možnosti horského turizmu prechodom do známeho centra "Donovaly, ako aj na "Kozí chrbát", "Prašivú" a tiež na "Tále".

  "Kyslá" je známa najmä svojou vynikajúcou minerálnou vodou.

  Web stránka obce/mesta:  
  Moštenica

    
  Chov koní:
  Pre dnešnú obec je charakteristický chov koní na Veľkej lúke, kde sa každoročne usporiadava Western Riding & Rodeo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Muráň

    
  Chov koní s možnosťou jazdenia:
  Od roku 2006 poskytuje Farma Jack Mošovce v neďalekom lese kurzy jazdectva na koňoch, vychádzky na koni v prírode, jazdu na koči a taktiež aj zregenerovanie chorých alebo zranených koní. Ponúkajú majiteľom liečbu koní prírodnými prostriedkami a čajmi, prípadne rekondičné pobyty pre športové kone po namáhavej sezóne. V súčasnosti na farme chovajú 17 koní, z toho 7 čistokrvných shagya-arabov a 3 plnokrvné araby.

  Web stránka obce/mesta:  
  Mošovce

    
  Chránená krajinná oblasť Poľana:
  Je súčasťou Slovenského stredohoria a pýši sa mimoriadnym prírodným bohatstvom, vďaka ktorému sa stala chránenou krajinnou oblasťou (rozloha 20079 ha). Ekosystém Poľany s množstvom chránených rastlinných a živočíšnych druhov je zároveň zaradený do siete svetových biosférických rezervácií UNESCO.

  V centrálnej časti Poľany je rozšírená kaldera - Kyslinky - ktorá je výsledkom intenzívnej sopečnej činnosti v minulosti a následnej erózie. Z jej okrajových vrcholových častí odtekajú odstredivo na všetky svetové strany povrchové vody, čo nemá na Slovensku obdobu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Cyklotrasa:
  Vhodná cyklotrasa: Nové Mesto n/V, Dolné Srnie, Bošáca, Zemianske Podhradie, Nová Bošáca, cez hraničný prechod na Moravu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nová Bošáca

    
  Cyklotrasa:
  Vhodná cyklotrasa: Bohuslavice, Haluzice, Bošáca, Zem. Podhradie, Nová Bošáca, cez hraničný prechod na Moravu, obec Březová, Lopeník, na Mikulčin vrch, obec Vyškovec, Starý Hrozenkov a cez hraničný prechod Drietoma späť na Slovensko.

  Web stránka obce/mesta:  
  Trenčianske Bohuslavice

    
  Cyklotrasy:
  Oddych pri športe nájdete v krytej plavárni, na tenisových kurtoch, na zimnom štadióne, na futbalovom štadióne a v mnohých ďalších zariadeniach. Priaznivcom cyklistiky odporúčame cyklotrasy v okolí mesta.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rimavská Sobota

    
  Cyklotrasy z Haluzíc:
  Vhodná cyklotrasa: Trenčianske Bohuslavice, Haluzice, Bošáca, Zemianske Podhradie, Nová Bošáca, hraničný prechod Březová na Moravu.
  Trančianske Bohuslavice, Haluzice, Štvrtok n/V, Ivanovce, Melčice, Chocholná-Velčice a z týchto obcí do priľahlých dolín Bielych Karpát.

  Web stránka obce/mesta:  
  Haluzice

    
  Cykloturistická trasa povodím Hrona:
  Dnešné Tekovské Lužany svojím postavením patria k dôležitým centrám Dolnohronského regiónu s možnosťou ubytovania, kultúrno-spoločenského a turistického vyžitia (poľovníctvo, rybárstvo, chov koní, blízkosť cykloturistickej trasy povodím Hrona a tzv. vínnej cesty).

  Web stránka obce/mesta:  
  Tekovské Lužany

    
  Cykloturistické trasy Zvolen-Banská Bystrica:
  Kataster obce pretínajú turistické aj cykloturistické trasy Zvolen-Banská Bystrica. Na turistickú trasu je napojená aj trasa na Poľanu. Z toho vyplýva, že pre turistický ruch obec môže ponúknuť svoje prírodné krásy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lukavica

    
  Cykloturistické túry:
  Obec sa nachádza v turisticko-atraktívnom prostredí. Okolie obce je vhodné na cykloturistické túry do bližšieho i vzdialenejšieho okolia.

  Web stránka obce/mesta:  
  Liptovský Michal

    
  Cykloturistika:
  Okolie Klenovca vytvára dobré podmienky pre rozvoj cykloturistiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Klenovec

    
  Cykloturistika:
  Prímestská rekreačná oblasť Rybníky, 2 km od centra mesta smerom na Stakčín, odbočky vpravo, 1 km od hlavnej cesty. Hotel KAMEI*** (www.kamei.sk), turistické ubytovanie v chatkách, stanový tábor, 3 prírodné kúpaliská, detské kúpalisko, vodná nádrž - rybník s možnosťou lovu rýb, reštaurácia, bufety, občerstvenie, možnosť vychádzok do okolitých lesov, turistická trasa na Sninský kameň a Morské oko, možnosť cykloturistiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Cykloturistika:
  V okolí obce je možná nenáročná pešia turistika aj cykloturistika s možnosťou prechodu do Uhrovskej doliny, Slatinskej doliny a cez obec Krásna Ves aj do Trenčianskych Teplíc a do Motešíc – chovnej stanice ušľachtilých koní.

  Web stránka obce/mesta:  
  Timoradza

    
  Dubové, hrabové a bukové lesy:
  Vrchovinný chotár, ktorého vzdialenejšiu zalesnenú časť tvoria dubové, hrabové a bukové lesy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Kráľovce Krnišov

    
  Futbalové ihriská:
  V športovom areáli sú vybudované dve futbalové ihriská.

  Web stránka obce/mesta:  
  Podolie

    
  Geometrický stred Slovenska:
  Z turistického hľadiska má obec Lučatín veľmi dobrú polohu. V jej blízkosti vyúsťujú do údolia Hrona tri doliny. Ľubietovskou dolinou sa dostaneme na Hrb, kde sa nachádza geometrický stred Slovenska.

  Hiadlovskou dolinou vedie najkratšia cesta na hrebene Nízkych Tatier do Hiadlovského sedla odtiaľ na Prašivú. Moštenickou dolinou vedie vesta na kultúrnu pamiatku Kalištie a do oblasti minerálnych prameňov na Kyslú. Týmito dolinami pretekajú výdatné horské bystriny bohaté na pstruhy.
  Zaujímavý a pôsobivý je splav rieky Hron, ktorý vytvára na území obce meandre.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lučatín

    
  Gombasecká jaskyňa:
  V katastrálnom území obce sa nachádza rekreačná oblasť Gombasek. V tejto časti je svetoznáma Gombasecká kvapľová jaskyňa, ktorá je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Táto oblasť poskytuje najmä v letnej turistickej sezóne ubytovanie pre turistov v Gombaseckej chatovej osade v drevených chatkách, ako aj v stanovom tábore. Je dobrým východiskovým miestom pre pešiu, a cykloturistiku na Silickú planinu, ktorá je najväčšou náhornou planinou v strednej Európe, a na Plešiveckú planinu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Slavec

    
  Hotel Hydrostav pod hradom Červený kameň:
  Hotel Hydrostav patrí tiež do katastra obce Dubová. Je postavený nad obcou Píla a pod hradom Červený kameň. Poskytuje stravovacie a ubytovacie služby /150 lôžok/, rekreácie, stužkové, promócie, svadby, školenia, semináre a pod.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dubová

    
  Hradná magistrála ("Cesta Márie Széchy"):
  Z oblasti cestovného ruchu mesta ponúka turistiku po značkových trasách na vrch Sinec, Ostrú, no pozornosť by sme chceli upriamiť na Hradnú magistrálu, ktorá spája dva hrady, Fiľakovo a Muráň. Celková dĺžka je 78 km a vedie z Fiľakova cez Rimavskú Sobotu, Horné Zahorany, Kraskovo, Brezinu, Tŕstie až na Muráň. Po tejto trase chodil Fraňo Weselenyi z Fiľakovského hradu za Máriou Széchy (Muránskou Venušou) na Muránsky hrad.
  Celá trasa Hradnej magistrály nazývaná tiež "Cesta Márie Széchy" je označená červenou turistickou značkou, ktorú pretínajú zjazdné hradské a krátke značkované chodníky, ktoré sa môžu použiť pre nástup či ukončenie túry v ľubovoľnom mieste. Ku Hradnej magistrále vedú z týchto miest spojnice, turistické a cyklistické trasy do obcí Rimavská Sobota, Veľké Teriakovce, Vyšný Skálnik, Kraskovo, Rimavské Brezovo, Tisovec, ktoré sú označené na turistickej mape Slovenské Rudohorie, časť Stolické vrchy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hnúšťa

    
  Hraničný priechod:
  Na ceste I/50 je hraničný priechod do Českej republiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Drietoma

    
  Hubárčenie a poľovné revíry:
  V okolí sú lokality pre turistiku, hubárčenie a poľovné revíry.

  Web stránka obce/mesta:  
  Bánovce nad Bebravou

    
  Jazda na koni:
  K spríjemneniu pobytu v prírode prispeje jazda na koni, na neďalekej súkromnej farme.

  Web stránka obce/mesta:  
  Kráľovce Krnišov

    
  Jazda na koni:
  PPD Nižná v rámci agroturistiky ponúka atraktívnu jazdu na koni.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nižná nad Oravou

    
  Jazda na koňoch:
  Nemenej zaujímavá je aj možnosť jazdy na koňoch.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dolná Strehová

    
  Jazdecká škola:
  Medzi turisticky zaujímavé zariadenie patrí aj jazdecká škola firmy EKOCENTER, s.r.o. Jazdecká škola má svoju trvalú klientelu a medzi veľmi vydarené akcie každoročne patrí ''Hubertova jazda''.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hurbanova Ves

    
  Jazdecký areál Corporex:
  Na farme je možné jazdiť na koni alebo na koči samostatne alebo s cvičiteľom. Jazdí sa na jazdiarni alebo v teréne. V zimných mesiacoch za nepriazne počasia, sa jazdí v krytej hale.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hrubá Borša

    
  Jazdecký klub:
  Jazdecký klub uspokojí koníčkarov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Palárikovo

    
  Kaľamárka - vyhľadávané tréningové miesto skalolezcov:
  Ako pamiatky na vulkanickú činnosť sú po území roztrúsené zvyšky lávových andezitových prúdov vytvárajúce obdivované skalné útvary. Sú chránené a medzi najzaujímavejšie patrí Kaľamárka - vyhľadávané tréningové miesto skalolezcov a horolezcov a zároveň archeologické nálezisko. Osídlenie skalných hradieb Kaľamárky bolo výskumom potvrdené už od mladšej doby bronzovej po raný stredovek. Je to miesto opradené legendami a rozprávkami.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Klub slovenských turistov:
  Pozoruhodná práca je kynologického klubu a Klubu slovenských turistov. Poľovnícke združenie "DROP" vykonáva práva poľovníctva na 3123 ha a má 53 členov. Na dnešné pomery má dobre zazverený revír. Lovia tu zajace, bažanty, srnky, kačice.

  Web stránka obce/mesta:  
  Horné Saliby

    
  Kúpalisko:
  Na športové využitie slúži športový areál s futbalovým a tenisovým ihriskom a kúpaliskom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Medzibrod

    
  Lesy, bohaté na lovnú zver - poľovačka:
  Lesy, bohaté na lovnú zver umožňujú organizovať poľovačky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Kráľovce Krnišov

    
  Letné a zimné turistické trasy do Stolických vrchov:
  Revúca je východiskovým miestom pre letné a zimné turistické trasy do Stolických vrchov, Revúckej vrchoviny a Národného parku Muránskej planiny.

  Web stránka obce/mesta:  
  Revúca

    
  Letný výstup na Kľak:
  Významnou súčasťou života obce je kultúra a šport. Dá sa povedať, že už tradičnými sa stal zimný výstup na Maguru (1061m.n.m.) a letný výstup na Kľak organizovaný v spolupráci s ďalšími obcami Združenia turčianska vážsko-fatranská cesta.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nolčovo

    
  Lietanie rogalom:
  Nad Bošácou naľavo sa vypína vrch Lysica (545 m), vhodný na lietanie rogalom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Bošáca

    
  Lyžiarske stredíská:
  Malé vzdialenosti sú aj do lyžiarskych stredísk, či je to Malinô Brdo v Ružomberku alebo Jasná – Chopok pri Liptovskom Mikuláši.

  Web stránka obce/mesta:  
  Liptovský Michal

    
  Lyžiarske vleky, bežecké dráhy a mostíky:
  Banská Bystrica je aj významným slovenským centrom športu a turistiky. V celom okolí mesta sú k dispozícii lyžiarske vleky, bežecké dráhy a mostíky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Banská Bystrica

    
  Lyžiarskei vleky:
  V okruhu 20 km sa nachádzajú turistické strediská a rekreačné za riadenia s možnosťou ubytovania a stravovania s krytými bazénmi, saunami, tenisovými a volejbalovými kurtami, ale aj lyžiarskymi vlekmi na Prednej Hore a na Hrádku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Revúca

    
  Lyžiarsky vlek:
  Pri osade Rolincová je lyžiarsky vlek (400 m). Prístup je po ceste naľavo od pošty.

  Web stránka obce/mesta:  
  Bošáca

    
  Lyžiarsky vlek:
  V zime je v prevádzke 400 m lyžiarsky vlek priamo v obci. Môžete sa tiež zúčastniť tradičného zimného prechodu Muránskou Planinou.

  Web stránka obce/mesta:  
  Muráň

    
  Lyžiarsky vlek:
  K vyššej vybavenosti obce patria športové ihrisko s budovou, lyžiarsky vlek, ubytovňa s kapacitou 24 lôžok. Pre občanov ale aj pre ubytovaných hostí slúži sauna, viacúčelové ihrisko (tenis, voleybal).

  Web stránka obce/mesta:  
  Podhradie Konské

    
  Lyžiarsky vlek:
  Obec je stvorená na vychádzkové trasy, najmä v zime, kedy sa usporiadúvajú aj lyžiarske prechody chotárom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Sedliacka Dubová

    
  Lyžiarsky vlek:
  Lyžiarsky vlek - Parihuzovce (14 km) .

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Lyžiarsky vlek:
  V zimnom období v prípade priaznivých snehových podmienok je v prevádzke lyžiarsky vlek v miestnej lokalite Búňovica v dĺžke 400 m.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Jaseno

    
  Lyžovanie:
  Medzi ďalšie športové využitia patrí lyžovanie. Obec vlastní lyžiarsky vlek v dĺžke 400m s kapacitou 400 osôb na hodinu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Krpeľany

    
  Lyžovanie, cykloturistika:
  Poloha obce je predurčená na aktívny oddych, možnosť pestovania turistiky, lyžovania, cykloturistiky. Kvalitné tenisové kurty v areáli Stredného odborného učilišťa drevárskeho a veľká športová hala základnej školy, dávajú priestor organizovania rôznych súťaží a turnajov. V blízkosti je areál športového štadióna s možnosťou ubytovania v turistickej ubytovni.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turany

    
  Lyžovanie, súťaže psích záprahov:
  Tisovec, ležiaci na severe rimavskosobotského okresu je ideálnym miestom pre obdivovateľov prírodných krás, vyznavačom turistiky, zimných športov. Jeho väčšia časť katastrálneho územia sa nachádza v Národnom parku Muránska Planina.
  Sú tu ideálne podmienky na lyžovanie, súťaže psích záprahov. Ubytovanie nájdete priamo v meste alebo blízkych rekreačných oblastiach Rejkovo a Bánovo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Tisovec

    
  Medzinárodná cykloturistická trasa Passau - Viedeň - Bratislava - Komárno:
  Obcou prechádza medzinárodná cykloturistická trasa Passau - Viedeň - Bratislava - Komárno.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hamuliakovo

    
  Melichova skala:
  K ďalším prírodným monumentom patrí Melichova skala v Chránenej krajinnej oblasťi Poľana.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Mestské umelé klzisko:
  Mesto disponuje futbalovým štadiónom, ktoré má dvanásťtisíc miest na sedenie.
  Milovníci zimných športov si môžu vyskúšať možnosti mestského umelého klziska.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dunajská Streda

    
  Minerálne pramene a termálne vody:
  Mesto vďaka kúpeľom, klimatickým podmienkam a bohatstvu krás okolitej prírody je ideálnym miestom na oddych, rekreáciu a regeneráciu.

  V lete ponúka dve termálne kúpaliská, tenisové dvorce, široké možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku, v zime zas umelú ľadovú plochu, okolité lyžiarske svahy s vlekmi a kvalitné bežecké trate.

  Rozsiahlu sieť zariadení cestovného ruchu tvoria penzióny MILKA a PANDA, hotely LESNÍK, VYŠEHRAD, HOTEL G, kaštieľ v Diviakoch, rekreačné zariadenia RELAXTURIEC, pizzéria LAGAZELA, vináreň U PRIMÁTORA, ubytovne v TJ BANÍK a ATC Diviaky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Teplice

    
  Môlčansky kras:
  Pozoruhodná je návšteva Môlčanského krasu a zaujímavá turistická trasa vedúca do Poník.

  Web stránka obce/mesta:  
  Môlča

    
  Morské oko, prírodné jazero (618 m n.m.):
  Morské oko, prírodné jazero (618 m n.m.), rozloha 13,8 ha, najväčšia hĺbka 25-28 m. Štátna prírodná rezervácia. Člnkovanie, kúpanie i rybolov sú zakázané. Prístupové trasy po turistických značkách zo Sniny, resp. zo Zemplínskych Hámrov a od juhu z obce Remetské Hámre (7 km).

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania:
  V súčasnosti tu nájdete ticho, pokoj, spev vtákov a nekonečné koncerty svrčkov, možnosť turistických a cykloturistických výletov , kúpanie v letnom termálnom bazéne , tenisové a volejbalové dvorce, futbalový štadión, biatlonový areál, v zime možnosť bežeckého a zjazdového lyžovania, diskotéky a skvelú starostlivosť rehabilitačných pracovníkov v rehabilitačnej časti hotela Sitno.

  Web stránka obce/mesta:  
  Vyhne

    
  Možnosť pešej letnej turistiky:
  Vrchovinný chotár, ktorého vzdialenejšiu zalesnenú časť tvoria dubové, hrabové a bukové lesy, poskytuje možnosti pešej letnej turistiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Kráľovce Krnišov

    
  Najvačšia vyhasnutá sopka v Európe stratovulkán Poľana:
  V srdci Slovenska nad mestom Detva sa týči jedna z najväčších vyhasnutých sopiek v Európe stratovulkán Poľana (1458 m.n.m.) v Chránenej krajinnej oblasťi Poľana.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Národný park Muránska Planina:
  Tisovec, ležiaci na severe rimavskosobotského okresu je ideálnym miestom pre obdivovateľov prírodných krás, vyznavačom turistiky, zimných športov. Jeho väčšia časť katastrálneho územia sa nachádza v Národnom parku Muránska Planina.

  Web stránka obce/mesta:  
  Tisovec

    
  Náučný chodník:
  V uplynulom desaťročí aj samospráva mesta venovala pozornosť tejto významnej historickej a kultúrnej pamiatke (Fiľakovský hrad) a za pomoci z prostriedkov fondu PRO SLOVAKIA a Štátneho fondu životného prostredia a finančných zdrojov mesta sa podarilo urobiť rekonštrukciu Bebekovej veže, vybudovanie náučného chodníka a prístupových ciest aj k najvyššie položeným miestam v hrade.

  Web stránka obce/mesta:  
  Fiľakovo

    
  Náučný chodník - Drienčanský kras:

  Web stránka obce/mesta:  
  Drienčany

    
  Novinky pre návštevníkov:
  Novinky , ktoré by sme radi ponúkli návštevníkom  :
  zrekonštruovaný plavecký bazén,
  zrekonštrukovaná promenáda pri kúpalisku,
  cykloturistika do okolia,
  zrekonštruované parky v centre mesta a počas sezóny na promenáde zábava pre každého.

  Web stránka obce/mesta:  
  Veľký Meder

    
  Observatórium na Lomnickom štíte:
  Observatórium na Lomnickom štíte (2 632 m n.m.) je najvyššie položenou stavbou.

  Web stránka obce/mesta:  
  Vysoké Tatry

    
  Paragliding:
  Výborné podmienky sú aj pre paragliding - lietanie na padákových klzákoch.

  Web stránka obce/mesta:  
  Klenovec

    
  Pešia turistika:
  V okolí obce je možná nenáročná pešia turistika aj cykloturistika s možnosťou prechodu do Uhrovskej doliny, Slatinskej doliny a cez obec Krásna Ves aj do Trenčianskych Teplíc a do Motešíc – chovnej stanice ušľachtilých koní.

  Web stránka obce/mesta:  
  Timoradza

    
  Pešia turistika:
  V katastri obce sa nachádza 32 súkromných rekreačných chát a jedna turistická chata na Kľačianskej Magure vo výške 1135 m. Táto chata má kapacitu 45 lôžok. Je prevádzkovaná celoročne, hlavne pre záujemcov pešej turistiky. K nej patria 2 lyžiarske vleky, jeden 200 m a druhý 600 m.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Kľačany

    
  Pešia turistika a cykloturistika:
  V blízkom okolí je možná pešia turistika a cykloturistika, z blízkeho letiska Poprad - Tatry (15km) sú možné vyhliadkové lety. Lyžovačka je možná v mestskom lesoparku Sever na dvoch zjazdovkách (300+300m) s celkovou kapacitou vlekov 1 250 os/h, možnosť umelého zasnežovania, večernej lyžovačky pri umelom osvetlení, možnosť behania na lyžiach.

  Web stránka obce/mesta:  
  Kežmarok

    
  Pešia turistika a cykloturistika:
  Obec leží v ochrannom pásme CHKO Slovenský kras, s možnosťou pešej turistiky ako aj cykloturistiky. Obec vďaka svojej polohe a historickým pamiatkam je po celý rok vyhľadávaným miestom domácich, ale aj zahraničných turistov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Krásnohorské Podhradie

    
  Pešia turistika a cykloturistika:
  V letnom období výborné podmienky na pešiu turistiku a cykloturistiku do blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Jaseno

    
  Pešia zimná i letná turistika, cykloturistika, zjazdové lyžovanie i beh na lyžiach:
  Sú tu vhodné podmienky na pešiu zimnú i letnú turistiku, cykloturistiku, zjazdové lyžovanie i beh na lyžiach. Návštevníkom mesta poskytujú svoje služby obchody, reštaurácie, hotely. Môžu navštíviť plaváreň, fitnes-centrum, solárium.
  Poruke sú lekári, banky, pošta, mestský úrad, polícia, autoservis, benzínové čerpadlo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Čadca

    
  Pieninský národný park:
  Obec môže byť východiskom pre náročnejšie turistické a cykloturistické vychádzky do blízkeho Pieninského národného parku, či do susedného Poľska. V Červeného Kláštore majú turisti možnosť plavby cez Prielom Dunajca na pltiach, populárny je aj jeho prechod peši resp. na bicykli po náučnom turistickom chodníku až do obce Lesnica, alebo poľského kúpeľného mesta Szczawnica.

  Web stránka obce/mesta:  
  Havka

    
  Plavba cez Prielom Dunajca na pltiach:
  Naši návštevníci môžu pri svojom pobyte využiť najmä tieto turistické atrakcie: plavba cez Prielom Dunajca na pltiach, populárny je aj jeho prechod peši resp. na bicykli po náučnom turistickom chodníku až do obce Lesnica, alebo poľského kúpeľného mesta Szczawnica.
  Návšteva poľského Pieninského národného parku s výstupom na Tri koruny a Sokolicu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lechnica

    
  Plavby cez Prielom Dunajca na pltiach:
  Z Červeného Kláštora majú turisti možnosť plavby cez Prielom Dunajca na pltiach, populárny je aj jeho prechod peši resp. na bicykli po náučnom turistickom chodníku až do obce Lesnica, alebo poľského kúpeľného mesta Szczawnica.
  Na hraničnom priechode do Sromowiec sa plánuje postavenie kompy na prepravu osôb cez rieku Dunajec.

  Web stránka obce/mesta:  
  Červený Kláštor

    
  Plážové kúpalisko:
  Nachádza sa tu aj plážové kúpalisko, ktoré sa rozprestiera na ploche takmer dvoch hektárov. Súčasťou areálu kúpaliska je aj 50 m bazén, ihriská, stravovacie a ubytovacie zariadenia, stánky rýchleho občerstvenia, bežné služby, hotel, autocamping a pitné pramene minerálnej vody.

  Web stránka obce/mesta:  
  Tornaľa

    
  Podzemné jaskyne, priepasť:
  letnom období Vám okolie ponúka nekonečné množstvo vychádzok do prírody, ktorá je jedinečná svojou faunou, flórou prírodnými útvarmi - podzemné jaskyne, priepasť.

  Web stránka obce/mesta:  
  Tisovec

    
  Poľovná oblasť:
  Územie Poľany je chránenou poľovnou oblasťou s možnosťou získať cenné trofeje medveďa alebo jeleňa. Privíta každého návštevníka, ktorý doň vstupuje s rešpektom a na oplátku ponúka nesmierne prírodné krásy, ktoré liečia a oblažujú telo i dušu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Poľovná oblasť, zarybnené rieky Ipeľ, Tisovník a priehradu Ľuboreč:
  Pre poľovníkov ponúkame v bezprostrednom okolí danieliu oboru, háje, lesy plné húb. Pre rybárov zarybnené rieky Ipeľ, Tisovník a priehradu Ľuboreč.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dolná Strehová

    
  Poľovnícke zážitky:
  Okrem rybolovu obec môže ponúknuť aj poľovnícke zážitky nakoľko v katastri je trvalou zverou jelenia, srnčia a diviačia zver. V posledných rokoch sa premnožili medvede hnedé, ktoré často zachádzajú za potravou až do intravilánu obce.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Kľačany

    
  Poľovnícke združenie:
  Tunajšie poľovnícke združenie robí pravidelne cvičné i turnajové streľby.

  Web stránka obce/mesta:  
  Čataj

    
  Poľovnícke združenie "HRÁDOK":
  Poľovníctvu obec ostáva verná. V jej poľovnom združení "HRÁDOK" je veľa poľovníkov nielen z našej obce. Názov nesie po území v obci, na ktorej v dávnej minulosti bol postavený drevený hrádok pre lovcov. Dnes síce poľovníci hrádok nemajú, majú však svojpomocne vybudovanú poľovnícku chatu "POD SULINOU".

  Web stránka obce/mesta:  
  Lovčica Trubín

    
  Poľovnícke združenie Kýčera:
  Okolité lesy sú bohaté na vysokú zver. V obci bolo založené poľovnícke združenie Kýčera.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lipovec

    
  Poľovníctvo:
  Okolie Klenovca vytvára dobré podmienky pre poľovníctvo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Klenovec

    
  Poľovníctvo:
  Obec sa nachádza na ľavom brehu rieky Váh na úpätí Veľkej Fatry, čo poskytuje možnosť pre rybolov a poľovníctvo. Obec založila obecné sady. Orientuje sa na rozvoj ovocinárstva a spracovanie ovocia. V peknej prírode pokračujú tradície ovčiarstva.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nolčovo

    
  Poľovníctvo:
  Poľovníctvo - v okolí sa nachádzajú nádherné lesy s aklimatizovanými cudzokrajnými drevinami, prírodná rezervácia s veľkou zvernicou, chovom danielej, jelenej, srnčej, diviačej a muflónej zveri.

  Web stránka obce/mesta:  
  Teplý Vrch

    
  Poľovníctvo, rybárstvo, chov koní:
  Dnešné Tekovské Lužany svojím postavením patria k dôležitým centrám Dolnohronského regiónu s možnosťou ubytovania, kultúrno-spoločenského a turistického vyžitia (poľovníctvo, rybárstvo, chov koní, blízkosť cykloturistickej trasy povodím Hrona a tzv. vínnej cesty).

  Web stránka obce/mesta:  
  Tekovské Lužany

    
  Prechádzky a turistika:
  Okolitá príroda Nízkych Tatier a Slovenského Rudohoria poskytuje možnosti na prechádzky a turistiku spojenú so športom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Slovenská Ľupča

    
  Pri turistických cestách na Morské oko:
  Ubytovacie možnosti sú v hoteloch Kamei v Snine alebo Armales v Stakčíne. Pri turistických cestách na Morské oko je možnosť ubytovania v chatách. V obci bude v prevádzke nová reštaurácia na Kostolnom námestí, občerstviť sa možno v ďalších dvoch pohostinstvách, nakúpiť v 6-tich privátnych predajniach.
  V obci je niekoľko luxusných domov, v ktorých je možno sa pohodlne ubytovať za sympatické ceny.

  Web stránka obce/mesta:  
  Zemplínske Hámre

    
  Prírodný park TANAP:
  Vysoké Tatry najmenšie veľhory sveta, unikátom ktorých je prístup človeka vo veľmi krátkom čase z podhoria do vysokohorského prostredia prírodného parku TANAP, s jedinečnou flórou a faunou a iskrivo čistým vzduchom. Mimoriadne prírodné a klimatické podmienky predurčujú toto územie pre klimatickú liečbu, rekreáciu, šport.

  Web stránka obce/mesta:  
  Vysoké Tatry

    
  Prvá mobilná ľadová umelá plocha:
  Raritou je prvá mobilná ľadová umelá plocha svojho druhu na Slovensku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Petržalka mestská časť Bratislava

    
  Pstruhové bystriny:
  Milovníkom rybárstva výborné podmienky vytvárajú pstruhové bystriny ako i vodné plochy v Muránskej Lehote, Revúckej Lehote a v Gemerských Tepliciach.

  Web stránka obce/mesta:  
  Revúca

    
  Rajecký maratón:
  Veľký rajecký deň -   Rajecký maratón a  jarmok, spojený s celodenným kultúrnym programom.  Rajecký maratón je veľmi obľúbené športové podujatie, pretek si udržiava povesť druhého najlepšie zorganizovaného maratónu na Slovensku. Svedčí o tom i stúpajúci počet domácich aj zahraničných pretekárov. Rajec je skutočné mesto maratóncov, už 55 Rajčanov dobehlo do cieľa. Rajecký maratón sa organizuje v meste vždy v druhú augustovú sobotu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rajec

    
  Rekreácia-Senecké jazerá:
  Pravidelne v polovici júna sa uskutočňuje aj Senecké leto, ktorým sa každoročne začína letná turistická sezóna na jazerách. Počas podujatia v areáli jazier prebieha zábavný program s množstvom atrakcií, bohatou ponukou občerstvenia a s diskotékou pod letnou oblohou až do rána. Povestný je veľký ohňostroj nad hladinou jazera.

  Web stránka obce/mesta:  
  Senec

    
  Rekreačná oblasť Rybníky:
  Prímestská rekreačná oblasť Rybníky, 2 km od centra mesta smerom na Stakčín, odbočky vpravo, 1 km od hlavnej cesty. Hotel KAMEI*** (www.kamei.sk), turistické ubytovanie v chatkách, stanový tábor, 3 prírodné kúpaliská, detské kúpalisko, vodná nádrž - rybník s možnosťou lovu rýb, reštaurácia, bufety, občerstvenie, možnosť vychádzok do okolitých lesov, turistická trasa na Sninský kameň a Morské oko, možnosť cykloturistiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Rekreačné stredisko:
  Perličkou obce sa stalo jej rekreačné zariadenie, ktoré počas letného aj zimného obdobia navštevuje mnoho turistov. V okolí sa nachádza množstvo turistických chodníkov. Turistiku je tu možné pestovať počas celého roka. Zariadenie ponúka v letnom období možnosť jazdy na koni, v zimnom zase možnosť lyžovania, nakoľko sa v obci nachádzajú dva vleky, z ktorých jeden je umelo zasnežovaný. Lyžiarske vleky sú vhodné pre začiatočníkov aj zdatných lyžiarov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Ostrý Grúň

    
  Rekreačné zariadenie Fúgelka:
  Rekreačné zariadenie Fúgelka je známe aj v susedných štátoch odkiaľ rekreuje deti v letných táboroch. Toto zariadenie má veľmi dobrú polohu, je umiestnené priamo v lese dva km nad dedinou, podobne ako rekreačné zariadenie Kukla. Rekreačné zariadenie Fúgelka organizuje školy v prírode, detské letné a zimné tábory, rodinné oslavy, svadby, školenia a kynologické akcie.
  Kontakt: č.t. 02/6429223, mail :  fugelka@mail.viapvt.sk

  Web stránka obce/mesta:  
  Dubová

    
  Rekreačné zariadenie MH Bystrá:
  Rekreačné zariadenie MH Bystrá poskytuje svoje služby celoročne s možnosťou ubytovania o kapacite 220 lôžok, celodenného stravovania, poriadania rodinných osláv, stužkových slávností, školení, seminárov, školských výletov, lyžiarskych výcvikov, branných kurzov, školy v prírode. Počas školských prázdnin organizujú sa tu detské rekreácie, víkendové rekreácie, rodinné pobyty.

    


  Zariadenie má vlastný bazén, futbalové a volejbalové ihrisko, možnosť spoločenského vyžitia a vychádzky do nádhernej prírody.

  Ďalšou turistickou atrakciou je tu MH Bystrá, ktorá ponúka v lete deťom detské rekreácie spojené s kúpaním v bazéne, ktorý je vybudovaný priamo v areály rekreačného zariadenia.

    


  Okrem toho rekreačné zariadenie MH Bystrá ponúka počas celého roku rôzne pohostenia z príležitostí svadieb, banketov a osláv výročí. Môžu sa tam poriadať rôzne porady a semináre, nakoľko toto zariadenie má aj pomerne veľkú ubytovaciu kapacitu.

  So službami, ktoré sú tam ponúkané sú občania veľmi spokojní.
  Okolie našej obce tvoria väčšinou lesy, v ktorých počas sezóny rastú dary prírody. Sú to lesné maliny, černice a iné lesné plody, možnosť zberu húb. Najvyhľadávanejšie sú však v našom okolí počas sezóny hríby, ktoré tu rastú v hojnom počte.

  Web stránka obce/mesta:  
  Chlmec

    
  Revištský rybník:
  Z tých čias sa datuje aj úprava veľkého 22 ha revištského rybníka, ktorý je okrem rýb hniezdiskom rôznych druhov vtáctva, dnes už v chránenom území.

  Web stránka obce/mesta:  
  Žarnovica

    
  Rybník s rozlohou 24 ha:
  V blízkosti obce (1 km) sa nachádza rybník s rozlohou 24 ha, s možnosťou rybolovu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Plavé Vozokany

    
  Rybník v katastri obce:
  Rekreačné zariadenia obce:
  - termálne kúpalisko
  - kvalitné futbalové ihrisko
  - volejbalové ihrisko
  - amfiteáter
  - rybník v katastri obce

  Web stránka obce/mesta:  
  Tvrdošovce

    
  Rybníky:
  Vedľajšie ramená Váhu, rybníky – možnosť kúpania sa a rybolovu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nolčovo

    
  Rybníky s chovom rýb:
  V 16.storočí budovalo panstvo Červeného kameňa rozsiahle rybníky s chovom rýb, ktoré sa zachovali dodnes.

  Web stránka obce/mesta:  
  Budmerice

    
  Rybolov:
  Rybolov v prírodnom areáli nachádzajúcom sa pri Studenom potoku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nižná nad Oravou

    
  Rybolov a člnkovanie na Malom Dunaji:
  Rybolov a člnkovanie na Malom Dunaji.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hrubý Šúr

    
  Rybolov a vodné športy:
  Na hraniciach katastra obce sa nachádzajú vodné plochy, ktoré počas sezóny slúžia pre rybolov a vodné športy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Kľačany

    
  Rybolov, poľovačky, jazdectvo a športová streľba:
  Športové príležitosti: kolky (automaty), posilovňa, športový areál, rybolov, poľovačky, jazdectvo a športová streľba.

  Web stránka obce/mesta:  
  Zvolenská Slatina

    
  Skate park-areál:
  Skate park-areál pre kolieskové korčule.

  Web stránka obce/mesta:  
  Petržalka mestská časť Bratislava

    
  Sninský kameň:
  Sninský kameň - 1005 m, dominanta na južnom horizonte, zo Sniny 5 km vzdušná vzdialenosť, chránený prírodný výtvor. Je to vyvrelinový kamenný útvar vytvorený dvoma andezitovými blokmi (Veľký a Malý kameň). V okolí výskyt vzácnych endemických druhov flóry. Na vrchol vedú značkové turistické trasy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Splav rieky Dunajec na pltiach:
  V obci sa začínajú rozvíjať zariadenia pre cestovný ruch. Prvým zo zariadení je prístavisko pltí odkiaľ je možné splavovať rieku Dunajec na tradičných drevených pltiach územím Pieninského národného parku cez prekrásny a fascinujúci Prielom Dunajca.

  Web stránka obce/mesta:  
  Majere

    
  Splavbu na pltiach po rieke Dunajec:
  Splavba na pltiach po rieke Dunajec z obcí Červený Kláštor a Majere do prístaviska pltí v k. ú. obci neďaleko štátnej hranice.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lesnica

    
  Stanovanie - pri potoku Turiec:
  Naše údolie bolo by príjemné na stanovanie - pri potoku Turiec, pri bažantnici, na jar pre hríby ako i v jeseni, ďalej na zbieranie lesných plodov: trnky, černice, maliny, šípky, liečební rastliny, topinambur divoké pri potoku Turiec.

  Web stránka obce/mesta:  
  Žiar

    
  Strelecké súťaže:
  V obci veľmi dobre pracuje poľovnícke združenie Dolinka. Každoročne sa poriadajú strelecké súťaže na asfaltové holuby v športovom areáli, kde si členova PZ vybudovali vlastnú strelnicu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Veselé

    
  Športová hala:
  Ďalej v obci nájdete športovo rekreačné zariadenie Drienok s bazénmi vyhrievanými solárnou energiou, s ubytovaním v penzióne a v chatkách, SOUPaR s veľkou športovou halou a ubytovaním.

  Web stránka obce/mesta:  
  Mošovce

    
  Športová streľba:
  Záujemci o športovú streľbu môžu využiť obecnú strelnicu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Palárikovo

    
  Športovo rekreačné zariadenie Drienok:
  Športovo-rekreačný areál Drienok poskytuje turistom ubytovanie v Penzióne Drienok, v chatovej osade a v kempe. Súčasťou areálu sú tenisové a volejbalové kurty, kúpalisko prevádzkované v letných mesiacoch, ohniská a detské ihrisko. Poskytovanie služieb cestovného ruchu je v Mošovciach dlhodobou tradíciou. Prvé kúpalisko v Mošovciach bolo otvorené v roku 1936. Areál a jeho okolie poskytuje vhodné podmienky i na krátkodobé športovo-rekreačné sústredenia firiem a škôl, každoročne sa tu organizujú podujatia ako napríklad zraz motorkárov, prírodný festival Drienok, volejbalový turnaj a mnohé ďalšie.

  Web stránka obce/mesta:  
  Mošovce

    
  Športový rybolov:
  Rybník Barina slúži na športový rybolov. Vodnú plochu možno využívať na rekreačno, relaxačno-oddychové účely.

  Web stránka obce/mesta:  
  Palárikovo

    
  Štátna prírodná rezervácia Súľovské skaly, okolie Hričovského hradu a hlbocký vodopád:
  Okolie Bytče je ako stvorené pre turistické vychádzky. Najkrajšia a najviac navštevovaná je Štátna prírodná rezervácia Súľovské skaly. Vápencové a zlepencové skalné útvary, ruiny Súľovského hradu. Vzácne živočíchy a rastliny priťahujú mnohých návštevníkov.

  Turisticky atraktívne je aj okolie Hričovského hradu a hlbocký vodopád. Všetky prírodné lokality v Strážovských vrchoch sú spojené značkovanými turistickými chodníkmi.

  Web stránka obce/mesta:  
  Bytča

    
  Štátne závodisko:
  V Petržalke na Štátnom závodisku sa pravidelne konajú významné dostihy.

  Web stránka obce/mesta:  
  Petržalka mestská časť Bratislava

    
  Štrkovecké jazerá:
  V letných mesiacoch poskytujú štrkovecké jazerá vhodné podmienky na kúpanie a vodné športy, ako aj rybolov. Počas zimných mesiacov je vhodné na korčuľovanie prírodné jazierko Široká.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lipovec

    
  Šútovské vodopády:
  Turistické trasy smerujú z Vrútok na vrch Minčol s pokračovaním na Martinské hole, resp. Stráňavy, na vrch Kľačiansku Maguru, odtiaľ je možnosť pokračovať na vrchy Panošinú, Suchý, Malý Fatranský a Veľký Fatranský Kriváň, Chleb, prípadne na Šútovské vodopády a do Vrátnej doliny.

  Web stránka obce/mesta:  
  Vrútky

    
  Tenisové kurty:
  V športovom areáli sú vybudované tenisové kurty.

  Web stránka obce/mesta:  
  Podolie

    
  Tenisové kurty pri moteli:
  V obci je motel s piatimi tenisovými kurtami s možnosťou ubytovania 40 osôb.
  Reštaurácia Gazdovský dvor víta hostí svojimi špecialitami v príjemnom prostredí.

  Web stránka obce/mesta:  
  Hamuliakovo

    
  Termálne kúpalisko:
  Mesto od 70-tych rokov sa dostáva do povedomia vďaka termálnemu kúpalisku. Termálne kúpalisko zriadené v roku 1973 poskytuje celoročné služby vo svojom kombinovanom krytom bazéne s prepojením na vonkajší bazén v bizarnom prostredí sálajúcej pary z termálnej vody v zimnom období. Mesto ako výlučný vlastník areálu TK sa rozhodol investovať do rozvoja tohoto areálu a schválilo projekt vybudovania nového krytého areálu na celoročnú prevádzku vybavenú bazénom v rozlohe 300 m2 v atypickom tvare, detským a vírivým bazénom, saunou, pressom a novými priestrannými šatňami s rozpočtovým nákladom 20 mil.Sk.
  Počas celého roka je zabezpečená masáž. V letnej turistickej sezóne ponúka služby v ďalších štyroch bazénoch:

  - detský bazén s teplotou vody 30 oC
  - rekreačný bazén s teplotou vody 33 oC
  - 25 m bazén - "taliansky" s teplotou vody 28 oC
  - 50 m bazén - "plavecký" s teplotou vody 25 oC

  Web stránka obce/mesta:  
  Veľký Meder

    
  Termálne kúpalisko s viacerými bazénmi:
  Od sedemdesiatich rokov sa mesto stalo centrom turistického ruchu. Vybudovalo sa termálne kúpalisko s viacerými bazénmi, krytou plavárňou, športovými a kempingovými možnosťami.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dunajská Streda

    
  Trasa k mostu Mária - Valéria cez Dunaj:
  Veľmi dobrú geografickú polohu z hľadiska podnikania i cestovného ruchu. Po dobudovaní mostu Mária - Valéria cez Dunaj obec Šarovce bude jednou z východiskových trás, cez ktorú sa bude prechádzať v rámci vzájomného turistického ruchu s Maďarskom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Šarovce

    
  Turistická trasa:
  Z obce vedie jedna z turistických trás z Turca cez Kľačiansku Maguru na hrebeň Malej Fatry. Keďže obec leží v blízkosti Vrútok a Martina, obyvatelia týchto miest radi navštevujú kataster obce, kde trávia voľné chvíle turistikou, zberom húb a lesných plodov. Blízkosť vodných plôch dáva možnosť na dobrú rybačku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Kľačany

    
  Turistická trasa - Rudohorská magistrála:
  Pre turistov je príťažlivá turistická trasa "Rudohorská magistrála" prechádzajúca katastrom obce po hrebeňoch Vepor a Hrb. Obcou prechádza aj cykloturistická trasa vedúca cez Poľanu do neďalekých kúpeľov Brusno a späť do Detvy. Pre tých, ktorí na takúto možnosť neboli pripravení, je v obci k dispozícii požičovňa horských bicyklov. Kto uprednostní poznávanie tunajšej krajiny z chrbta koňa má možnosť vyskúšať si predtým svoje jazdecké schopnosti v tunajšej jazdeckej škole. V programe školy je aj hypoterapia.

  Web stránka obce/mesta:  
  Ľubietová

    
  Turistické a cykloturistické výlety:
  V súčasnosti tu nájdete ticho, pokoj, spev vtákov a nekonečné koncerty svrčkov, možnosť turistických a cykloturistických výletov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Vyhne

    
  Turistické chodníky:
  Za atraktívne pre návštevníkov považujeme turistické chodníky, po ktorých sa dá dôjsť k stope pravekého človeka v skale pri Konskom, ďalej ku skalným dieram, kde ani v zime nemrzne a kde počas vojny bývali partizáni.

  Web stránka obce/mesta:  
  Podhradie Konské

    
  Turistické chodníky a trasy:
  Poloha obce zapadá do prekrásnej severovýchodnej časti pohoria Veľkej Fatry, čím sú vytvorené podmienky vstupu na turistické chodníky a trasy do tohto pohoria. Z obce je prístup na Veľkofatrianskú magistrálu, ktorú dobre poznajú milovníci prírody a turistiky nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia.

  Cieľom najčastejších trás turistov je výstup na vrchol Kopy, ktorý sa nachádza práve na trase magistrály. Na tento vrchol sú z obce viac ako dve desaťročia organizované spoločné výstupy turistov v rámci celého Slovenska.

  Web stránka obce/mesta:  
  Krpeľany

    
  Turistické chodníky na Suchý vrch:
  V obci sú výborné podmienky pre turistiku. Vedú z nej turistické chodníky na Suchý vrch, Kľačiansku Maguru, ale sú tu i výborné podmienky pre turistiku a prechádzky pre menej zdatných turistov, ako Hoskorná dolina, výstup na vrch Panošiná a iné.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lipovec

    
  Turistické trasy - značkované:
  Športové príležitosti: turistika - turistické trasy - značkované, /známa usporadúvaná turistická Mitická dvadsiatka/, cykloturistika, zimná turistika, lyžovačka v okolí obce / Soblahov, Inovec - zjazdovka, možnosť ubytovania - Inovec/.

  Web stránka obce/mesta:  
  Trenčianske Mitice

    
  Turistické trasy Hradová, Voniaca, Tŕstie a Poľana:
  V letnom období Vám okolie ponúka nekonečné množstvo vychádzok do prírody, ktorá je jedinečná svojou faunou, flórou prírodnými útvarmi - podzemné jaskyne, priepasť. Je tu možnosť zberu liečivých rastlín, rybolovu, turistiky - značkované turistické trasy Hradová, Voniaca, Tŕstie a Poľana.

  Web stránka obce/mesta:  
  Tisovec

    
  Turistické vychádzky, sánkovanie a bežecké lyžovanie:
  Krásne prírodné prostredie južných výbežkov Pohronskej pahorkatiny umožňuje turistické vychádzky do okolitých lesov či už peši alebo na horských bicykloch a v zimnom období poskytujú vhodné terény možnosť sánkovania a bežecké lyžovanie.

  Web stránka obce/mesta:  
  Podhájska

    
  Turistické výlety do pohorí Oravská Magura, Chočských vrchov, Západných Tatier - Roháče, Malej Fatry:
  Dolný Kubín je ideálnym východiskovým bodom pre turistické výlety do pohorí Oravská Magura, Chočských vrchov, Západných Tatier - Roháče, Malej Fatry.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dolný Kubín

    
  Turistika:
  Obec môže poskytnúť návštevníkom pokochať sa krásou prírody, turistikou, zberom lesných plodov a liečivých rastlín.

  Web stránka obce/mesta:  
  Sása

    
  Turistika:
  Turistika - pešia so značkovými trasami, chránené rastliny Vachta trojlistá, Žltohlav európsky, Korunka kockovaná, Valdštajnka trojlistá a bohatá fauna.

  Web stránka obce/mesta:  
  Zvolenská Slatina

    
  Turistika - lyžovanie:
  Klenovec obklopujú vysoké vrchy, je tu krásne okolie, veporské vrchy patria do chránenej krajinnej oblasti Muránska planina, čo umožňuje cez leto pestovať turistiku a počas zimnej sezóny poskytujú výborné podmienky na lyžovanie - 2 lyž. vleky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Klenovec

    
  Ubytovanie v miestnom Hostinci u Kopčana:
  V obci je možnosť ubytovania v miestnom Hostinci u Kopčana.

  Web stránka obce/mesta:  
  Timoradza

    
  Verejné táborisko:
  Vedľa rieky Váh je rekreačná oblasť, 75 súkromných chatiek a verejné táborisko so soc. zariadením. Voda a "horúci" piesok, rozprestierajúci sa na niekoľkých hektároch, je veľmi vhodné a obľúbené na strávenie príjemných chvíľ oddychu.

  Web stránka obce/mesta:  
  Komoča

    
  Vežovité skalné útvary a jaskyne:
  Najväčším lákadlom pre mnohých hostí je čarokrásna príroda s vežovitými skalnými útvarmi, jaskyňami a štrbinami z vápencov a dolomitov. Nájdeme tu pestrú paletu karpatských rastlinných druhov, v lesoch môžeme zazrieť jazveca, líšku, kunu, sovu či orla krikľavého.

  Okolité terény poskytujú nadšencom zážitky zimných i letných športov, skalné útvary sú vynikajúcim cvičným terénom horolezcov, jaskyniarov i rogalistov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rajecké Teplice

    
  Vhodná cyklotrasa: z Nového Mesta n/V:
  Vhodná cyklotrasa: z Nového Mesta n/V, Dolné Srnie, Bošáca, Zemianske Podhradie, Nová Bošáca a cez hraničný prechod na Moravu.
  Okolo obce idú značkové turistické trasy do Bielych Karpát.
  Prístup: vlakom z Trenčína alebo z Nového Mesta n/V do Trenčianskych Bohuslavíc, autobusom z Trenčína a z Nového Mesta n/v.

  Web stránka obce/mesta:  
  Zemianske Podhradie

    
  Vodná nádrž:
  V katastri leží vodná nádrž s prevádzkovou hladinou 77 hektárov. Poskytuje rekreačné možnosti spojené s lovom rýb.

  Web stránka obce/mesta:  
  Boleráz

    
  Vodná nádrž "BEJVOČ":
  V katastrálnom území Lovčica pri Dérerovom mlyne sa nachádza Motorest DUBNÍK a vodná nádrž známa pod názvom "BEJVOČ", v ktorej je nasadený pstruh dúhový, preto je vodná nádrž lákadlom nielen pre milovníkov plávania, ale aj rybolovu. V trubínskej časti sa nachádza nie veľký, ale zato vyhľadávaný rybník, ktorý spravuje miestne poľnohospodárske družstvo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Lovčica Trubín

    
  Vodná nádrž Starina:
  Prímestská rekreačná oblasť Rybníky, 2 km od centra mesta smerom na Stakčín, odbočky vpravo, 1 km od hlavnej cesty. Hotel KAMEI*** (www.kamei.sk), turistické ubytovanie v chatkách, stanový tábor, 3 prírodné kúpaliská, detské kúpalisko, vodná nádrž - rybník s možnosťou lovu rýb, reštaurácia, bufety, občerstvenie, možnosť vychádzok do okolitých lesov, turistická trasa na Sninský kameň a Morské oko, možnosť cykloturistiky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Snina

    
  Vodopád Bystré:
  K ďalším prírodným monumentom patrí vodopád Bystré v Chránenej krajinnej oblasťi Poľana.

  Web stránka obce/mesta:  
  Detva

    
  Všetky druhy turistiky:
  Obec Stratená, vzhľadom prírody stvorená na všetky druhy turistiky, leží celým katastrom v Národnom parku Slovenský raj.

  Web stránka obce/mesta:  
  Stratená

    
  Výlet náučnými chodníkmi:
  Oddych pri športe nájdete v krytej plavárni, na tenisových kurtoch, na zimnom štadióne, na futbalovom štadióne a v mnohých ďalších zariadeniach. Priaznivcom cyklistiky odporúčame cyklotrasy v okolí mesta, peším odporúčame výlet náučnými chodníkmi.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rimavská Sobota

    
  Výlety do Malých Karpát:
  Dnes mesto slúži ako východiskový bod pre výlety do Malých Karpát (Baba), nivy Moravy (CHKO Záhorie) alebo do bukových lesov na hríby. Do okruhu 10 km sú pre návštevníkov mesta zaujímavé rekreačné strediská Rudava (Malé Leváre) a Kamenný Mlyn.

  Web stránka obce/mesta:  
  Malacky

    
  Výlety do Slovenského krasu:
  Mesto je vynikajúcim východiskovým bodom pre výlety do Slovenského krasu a je jednou zo zastávok turistickej cesty zvanej Gotická cesta.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rožňava

    
  Western Riding & Rodeo:
  Pre dnešnú obec je charakteristický chov koní na Veľkej lúke, kde sa každoročne usporiadava Western Riding & Rodeo.

  Web stránka obce/mesta:  
  Muráň

    
  Zber húb a lesných plodov:
  Z obce vedie jedna z turistických trás z Turca cez Kľačiansku Maguru na hrebeň Malej Fatry. Keďže obec leží v blízkosti Vrútok a Martina, obyvatelia týchto miest radi navštevujú kataster obce, kde trávia voľné chvíle turistikou, zberom húb a lesných plodov. Blízkosť vodných plôch dáva možnosť na dobrú rybačku.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turčianske Kľačany

    
  Zbieranie húb a lesných plodov:
  Okolie Klenovca vytvára dobré podmienky pre zbieranie húb i lesných plodov.

  Web stránka obce/mesta:  
  Klenovec

    
  Zemplínsky maratón:
  Z tradičných kultúrnych a športových podujatí, ktoré významom presahujú regionálny rámec, vynikajú Zemplínsky maratón - najstaršie športové podujatie (od r. 1966), pretek zaradený do Regionálnej veľkej ceny vytrvalcov východoslovenského regiónu (máj), medzinárodné chodecké preteky Vranovská pätnástka Grand Prix Hi-tec Panasonic Slovakia (august), Zlatý gaštan - festival amatérskych spevákov populárnej piesne (september) a Vranovské zborové slávnosti (jún).

  Web stránka obce/mesta:  
  Vranov nad Topľou

    
  Zimné športy:
  Priaznivci zimných športov využívajú lyžiarske stredisko Bánik so 700 m dlhým vlekom.

  Web stránka obce/mesta:  
  Medzibrod

    
  Zimný šport:
  Obec Turecká je svojou polohou predurčená cestovnému ruchu, hlavne zimným športom a horskej turistike.

  Web stránka obce/mesta:  
  Turecká

    
  Zimný výstup na Maguru:
  Významnou súčasťou života obce je kultúra a šport. Dá sa povedať, že už tradičnými sa stal zimný výstup na Maguru (1061m.n.m.).

  Web stránka obce/mesta:  
  Nolčovo

    
  Zjazdové a bežecké lyžovanie:
  Pre milovníkov zimných športov sú v okolí vhodné podmienky pre zjazdové a bežecké lyžovania a to na Kubínskej holi ako aj priamo v meste na Kuzminove.

  Web stránka obce/mesta:  
  Dolný Kubín

    
  Značkové i neznačkové turistické trasy:
  V obci začínajú aj značkové i neznačkové turistické trasy do Bielych Karpát.
  Prístup: Vlakom z Trenčína a z Nového Mesta n/V alebo autobusom z Trenčína a Nového Mesta n/V.

  Web stránka obce/mesta:  
  Trenčianske Bohuslavice

    
  Značkové i neznačkové turistické trasy v Bielych Karpatoch:
  Obcou prechádzajú značkové i neznačkové turistické trasy v Bielych Karpatoch.
  Možnosť ubytovania v turistickej ubytovni.

  Web stránka obce/mesta:  
  Nová Bošáca

    
  Známe letovisko Kurinec:
  Známe letovisko Kurinec ponúka návštevníkom rekreáciu pri vodnej nádrži, ubytovanie v hoteli, alebo campe, člnky a vodné bicykle, minigolf a ruské kolky.

  Web stránka obce/mesta:  
  Rimavská Sobota

    
  Zrúcaniny kostola:
  Prvá písomná zmienka o haluzickom opevnenom kostole je z roku 1299 v dokumente, v ktorom sa hovorí, že kráľovské vojsko zaujalo od Matúša Čáka aj haluzický hrad. Bolo to za panovania posledného uhorského kráľa z roku Arpádovcov Ondreja III., ktorý mal spor s Matúšom. Keďže na pravej strane Váhu v tomto priestore nebol hrad ani hradisko, kostol bol opevnený ako krátkodobé útočište najbližšieho okolia v búrlivých dobách vojen. Okolo kostola sa ťahal ochranný kamenný múr s vežami a strieľňami. Zrúcaniny kostola boli reštaurované v roku 1968 a vidno ich v Považia.

  Web stránka obce/mesta:  
  Haluzice

    
  Zvonkohra:
  Spievajúca fontána a Zvonkohra sú jeho jedinečnými atrakciami. Fontána je schopná reagovať synchrónne na vlastnú hudbu, na zvonkohru i na živú hudbu prenášanú z blízkeho divadla, čo nielen spríjemní posedenie v parčíku, ale vhodne dopĺňa prechádzky okolo Urbanovej veže, Dómu sv. Alžbety s kaplnkou sv. Michala a na uliciach v Zlatom kríži centra.

  Web stránka obce/mesta:  
  Košice
  Info:
           e-mail: trade@ba.psg.sk
           tel.: 00421-903447629, 00421-650340155
     
  Atrakcie
        
  E-mailujte nám
   
  domov

  hore