Tourist-Channel Slovakia: New homepage!
Test
24.07.2024
Kliknite a pozrite si Hit na dnes!Kliknite a pozrite si Hit na tento týždeň!Klknite a pozrite si Hit na tento mesiac!Kliknite a pozrite si Hit na tento rok!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Nachádzate sa na stránkach www.tourist-channel.sk v slovenskom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!Stránky www.tourist-channel.sk v anglickom jazyku!

Kontakt:
00421-903447629, 00421-905948845, tel/fax 00421-2-62245272
Email: trade@tourist-channel.sk


Agroturistický Gazdovský dvor
Peter Jurky
Vasiľov č. 152
Pošta 029 51 Lokca


Služby:

Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram Piktogram

Obec Vasiľov sa nachádza v strede regiónu Dolný Kubín. Je asi 500 m vzdialená od štátnej cesty druhej triedy, ktorá vedie z Dolného Kubína do Námestova cez Lokcu. Na východnej strane susedí s obcou Lokca a na južnej strane s obcou Babínom. Je vzdialená od Oravskej priehrady asi 17 km a od Oravského Podzámku asi 22 km. Obec leží asi 670 m.n.m. na západnej strane rieky Hruštínka. Má 761 obyvateľov, a je známa svojráznym folklórom, ľudovými remeslami a špecialnou gastronómiou.

Cena za osobu a noc je 250.- Sk s možnosťou plnej penzie, alebo polopenzie, prípadne bez stravy. Pri dlhšom pobyte je možná zľava.

V ubytovacom objekte sa nachádza tradičná drevená koliba, ktorá slúži pre našich hostí, kde sa podáva aj strava, občerstvenie a tradičný oravský výrobok – oštiepok, syry, halušky, korbáče a pod. Kedže naše podnikanie spočíva v poľnohospodárstve, chove oviec, koní, ošípaných a hovädzieho dobytka a naše poľnohospodárstvo je v ekosystéme, tak aj naše výrobky su ekovýrobkami.

Pre turistov je zaujímavá jazda na koni, s možnosťou základného výcviku, pre skúsenejších vychádzky na koni do okolitej prírody, alebo jazda v koči, alebo v zime na saniach.

Pri využití voľného času sú možnosti skutočne široké, jazdy na koni, v ohrade, alebo dlhšie po okolitých kopcoch, zbieranie plodov, turistika po okolí, prípadne po dohovore možnosť sprevádzania aj inými trasami – napr. Roháče, možnost kúpania – Oravská priehrada, prípadne termálne kúpalisko Oravice, návšteva Oravskeho hradu. Taktiež je možné navštíviť salaš a ochutnať tradičné ovčie výrobky, v prípade záujmu aj možnost vyskúšať si dojenie oviec, cykloturistiky, v zime bežecké trate.

Agroturistické zariadenie Vasiľov   Agroturistické zariadenie Vasiľov
vráť ma na začiatok strany
tourist-channel hlavná stránka
Úvodná stránka miest a obcí | Začiatok stránky | Atrakcie
Regionálne a záujmové združenia | Odkazy miest, obcí a združení
Občan návštevníkovi | Život obcí
E-mailujte nám
Copyright © 1999-2001 J.C.Trade Bridge International s.r.o.,
All rights reserved.